Wyświetlanie w Google większej liczby wyników wyszukiwania

  1. Jak ustawić w wyszukiwarce Google.pl wyświetlanie większej liczby wyników wyszukiwania np. na 20 na stałe, żeby za każdym razem, gdy uruchomię komputer ponownie lub wykasuje ciasteczka z Firefoxa wyniki wyszukiwania nie przestawiały się na domyślne ustawienia czyli 10?

  2. Czy da się zapisać po zalogowaniu na konto ustawienia w usłudze iGoogle tak, żeby po wykasowaniu ciasteczek i zresetowaniu komputera nie wracało do domyślnych ustawień 10, tylko żeby było 20? Jeśli tak prosiłbym o instrukcję.

  1. Te ustawienia zapisują się właśnie w ciasteczkach (cookies) i nie da się tego zmienić. A z tym kasowaniem to upewnij się czy przy wyłączaniu przeglądarki i kompa nie czyści Ci automatycznie tych plików.

  2. Niewiem

No właśnie czyści, ale specjalnie tak ustawiłem, żeby po zamknięciu Firefoxa kasowały się ciasteczka.

Nie da się zapisywać tych ustawień w opcjach przeglądarki, np. w polu adresu: about:config lub jeszcze inaczej? Chodzi o to, żeby można było wykasować ciastka.

Czy da się zapisać po zalogowaniu na konto ustawienia w usłudze iGoogle tak, żeby po wykasowaniu ciasteczek i zresetowaniu komputera nie wracało do domyślnych ustawień 10, tylko żeby było 20? Jeśli tak prosiłbym o instrukcję.

Zaloguj (jeśli nie masz to utwórz nowe) się na konto google (prawy górny róg strony google) i po zalogowaniu ustaw sobie iGoogle tak jak Ci się podoba. Czyszczenie ciasteczek nie wpłynie na jej zawartość, powróci ona automatycznie gdy ponownie zalogujesz się na konto. Ciasteczka są potrzebne jak nie logujesz się na konto.

W ten sposób to co ustawie sobie na iGoogle w pracy/domu mam też w domu/pracy po zalogowaniu się. Np. historia wyszukiwania w google też jest do zobaczenia na innym kompie po zalogowaniu się do swojego konta a przecież ciasteczka nie przeniosły się na drugiego kompa odległego np. o 100 km.

Skorzystaj z rozszerzenia dla FF - https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/743

  1. Mam konto w Google.pl

Mógłbyś powiedzieć jak po zalogowaniu na konto Google ustawić sobie iGoogle, tak żeby wyświetlało 20 wyników wyszukiwania na jednej stronie?

Jak dokładnie to zrobić w paru zdaniach, bo próbuje już kilka razy i za każdym razem ustawienia wracają do domyślnych 10, a ja chce 20.

  1. Mam to CustomizeGoogle rozszerzenie zainstalowane, jak mam z niego skorzystać?

A co bedzie jak wejdzie na stronę za pomocą opery lub IE? Też ta wtyczka się sprawdzi? Bez sensu…

Wtyczka nie będzie działać, ponieważ ona jest tylko pod FF.

Korzystam z IE8, liczbę wyników wyszukiwania ustawiam na 50; dopóki nic nie “przeczyszczę” CCleanerem, ustawienia są zapamietywane.

Ilości wyników wyszukiwania sposób z logowaniem się na konto nie zapamiętuje, to jest uzależnione od ciasteczek.

Co do iGoogle - logujesz się na swoje konto, bez wylogowywania się wchodzisz na http://www.google.pl/ig?rls=ig&hl=pl&source=iglk , ustawiasz wszystko w iGoogle jak chcesz i to wszystko. Później siadasz przed innym kompem, logujesz się na swoje konto i iGoogle wygląda tak jak ustawiłeś u siebie w domu. Ja przed chwilą zmieniłem ustawienia za pomocą FF a po wejściu na konto za pomocą IE miałem to co chwilę wcześniej ustawiłem za pomocą poprzedniej przeglądarki (FF) czyli ciasteczka nie mają wpływu.

Co do Customize Google - wchodziłeś w ustawienia? Czyli menu firefoxa: narzędzia - dodatki - rozszerzenia - wybierasz “customize google” - opcje.

Szczegółowo nie będę się rozpisywał bo za dużo tego a w sieci pewnie jest to szczegółowo wyjaśnione. Większość tam zmienianych ustawień też jest pewnie za pomocą ciasteczek przechowywana.

Czyli rozumiem, że nie da się ustawić na stałe, ani w wyszukiwarce Google.pl, ani w iGoogle, żeby po wykasowaniu ciasteczek i restarcie wyświetlało więcej wyników wyszukiwania na stałe np. 20, bo wszystkie ustawienia zapisują się w ciasteczkach przeglądarki i tak wróci z powrotem do domyślnych 10. Czy dobrze to próbuje zrozumieć?

Jesli chodzi o wyniki wyszukiwania to tak, dobrze rozumiesz (ciasteczka), natomiast inne ustawienia iGoogle można bez problemu zapamiętać i ciasteczka nie mają na nie wpływu.

A może się da zapisywać te ustawienia w opcjach przeglądarki, np. w polu adresu: about:config lub jeszcze inaczej? Może ktoś wie jak to zrobić, a jak nie to trzeba poczekać ze 100 lat zanim programiści Google to ulepszą…

Albo poczekać jak user przestanie czyścić ciasteczka… Po co to robisz? Tak to bardzo jest konieczne?

Nie wiem, może jest sposób na pozostawienie części ciasteczek przy czyszczeniu, nie zgłębiałem się w to bo mi nie było to potrzebne ale to chyba jedyna droga w Twoim przypadku