Wyświetlanie w Vista Premium

Witam!

Dlaczego w viście czcionki nie są tak wyraźne jak w XP ?Są tak jakby lekko rozmyte. :?

Witam.

Ponieważ masz włączoną opcję wygładzania czcionek ekranowych :slight_smile:

clear type to się zwie :stuck_out_tongue:

Dzięki.Pomogło.

:smiley:

Co za DEBILNY wynalazek, oczy od tego bolą, czcionka wygląda jak nieostra! Ale nawet jak się w ustawieniach odhaczy to “poprawianie” to ono i tak działa! Nie można uzyskać zwykłych, najproszych czcionek jak w XP. Jakiemu kretynowi tam płacą za to uszczęśliwianie ludzi na siłę???..

Może są już jakieś tweakery, skoro standardowe ustawienia nie działają?

ClearType bardzo dobrze sprawdza się w monitorach LCD. Też byłem sceptycznie do tego nastawiony, ale niedawno przeszedłem na LCD i nie wyobrażam sobie teraz pracy bez tego. Na monitorach CRT lepiej to wyłączyć.

MacP wiem o co Ci chodzi. Mimo że wyłączyłeś ClearType to niektóre czcionki wydają się rozmyte. To wina domyślnej czcionki w Viście, którą jest SegoeUI. Możesz ustawić inną w preferencjach ekranu.

No przykro mi, mam dobry monitor LCD, na DVI, ale NIENAWIDZĘ Clear Type! Nie wiem, może mam coś z oczami, ale tak “wygładzoną” czcionkę widzę jako nieostrą. Oczywiście zmieniłem tę okropną czcionkę SegoeUI (też ktoś długo nad tym myślał…) na moją ulubioną Tahomę, kórej używam w XP, ale w Viscie też jest pogrubiona i rozmyta przez to upiorne Clear Type. Może jestem dziwny, że tego nie lubię, ale po prostu pytam, czy to się da wyłączyć?

Jak wyłączyłeś ClearType to nie może być rozmyta. Spróbuj użyć tego programu: http://www.ioisland.com/cleartweak/

Działa na Viście.

Złączono Posta : 08.03.2007 (Czw) 23:20

Też mam LCD na DVI i po przesiadce z CRT nie mogłem patrzeć na ekran, czcionki były za ostre. Ale to kwestia gustu.