Wysyłanie formularza ze strony www - jak to zrobić?

Tak, serwer obsługuje pliki php do ver. 5.2.

Masz źle skonfigurowaną funkcję mail / firewall blokuje wyjście na zewnętrzny serwer na danym porcie.

Na twoim miejscu użyłbym klasy phpmailer.

No teraz to ja już w ogóle nie wiem co kolega napisał. A można by tak łopatologicznie wyjaśnić z polskiego na “nasze”?

O co chodzi z tą klasą phpmailer ?

Dodane

Halo, pomoże ktoś. Qrcze zielony jestem w tym w porównaniu z Wami :frowning:

O ile dobrze zauważyłem to masz konto pocztowe na Onecie i porzez serwery Onetu chcesz wyslać anonimowego maila funkcą mail.

Tak można bylo wysyłać maile chyba 15 lat temu  czy nawet wcześniej, ale z powodu rozprzestrzeniającego się spamu na większości serwerów wyłączono taką możliwość.

Jeżeli chcesz wysłać maila ze swgo konta to podajesz login, hasło i dopiero możesz wysłać maila.

Pozostaje zatem zalożyć konto u takiego dostawcy kont pocztowych który umożliwia wysylanie anonimowych maili albo założyć wlasny serwer pocztowy.

Ewentualnie postarać się o skrypt w którym będzie się podawało takie dane jak właśnie login i hasło potrzebne do uwierzytelnienia.

On chce wysłać mail z serwera intranetu na serwer onetu, wszystko zależy od konfiguracji funkcji mail / samego serwera. Tak czy siak trzeba użyć klasy phpmailer / poprawnie funkcję mail skonfigurować. 

 OK, ale jak to zrobić. Robię stronke intranetową w firmie - nic wielkiego, taka najzwyklejsza. Jednak chciałbym ,aby pracownicy poprzez tę stronke mogli wysyłać do mnie uwagi odnośnie pewnych rzeczy zawartych na stronie. Wysyłać by mieli za pomocą formularza. Wstawię nowy adres pocztowy, który  jest na serwerze  firmy ogicom. Tylko co i jak dalej. Jak się zabrac do tej klasy phpmailer ??? ???

Tu masz zgrubsza opisane:

http://forum.php.pl/lofiversion/index.php/t46090.html

Przed chwilą sprawdziłem i działa OK.

1: Sciągasz spakowany plik:http://x2t.com/267190

Rozpakowujesz plik i najwygodniej zmienić nazwę wypakowanego katalogu na np. PHPMailer

Zwracam uwagę na duże i małe litery. Przy odwołaniu się do katalogu musi być tak samo.

2)Umieszczasz katalog PHPMailer na serwerze tam gdzie będziesz wysyłał pocztę.

W tym samym katalogu umieszczasz plik dajmy na to o nazwie: poczta.php

i treści takiej jak tu:

To jest tylko pliczek testowy do sprawdzenia czy działa wysyłanie.

Potem go sobie przerabiasz na jakiś tam formularz pamiętając jedynie aby instrukcje sterujące pozostały bez zmiany:

Na końcu wpisujesz w przeglądarce adres twojej strony i pliku poczta.php czyli coś takiego: http//dobreprogramy.pl/katalog/poczta.php. Poczta zostanie wysłana na podany adres.

 

<?php
require("PHPMailer/class.phpmailer.php");
$mail = new PHPMailer();

$mail->PluginDir = "phpmailer/";
$mail->From = "Twój adres pocztowy na Onecie"; //adres naszego konta
$mail->FromName = "naglowek wiadomosci";//nagłówek From
$mail->Host = "smtp.poczta.onet.pl";//adres serwera SMTP
$mail->Mailer = "25";
$mail->Username = "Twój adres pocztowy na Onecie";//nazwa użytkownika
$mail->Password = "twoje haslo na onecie";//nasze hasło do konta SMTP
$mail->SMTPAuth = true;
$mail->SetLanguage("pl", "phpmailer/language/phpmailer.lang-pl.php");

$mail->Subject = "Mail testowy";//temat maila
// w zmienną $text_body wpisujemy treść maila
$text_body = "Cześć, chyba phpMailer działa \n\n";
$text_body .= "Na zawsze Twój, \n";
$text_body .= "PHPMailer";
$mail->Body = $text_body;
// adresatów dodajemy poprzez metode 'AddAddress'
$mail->AddAddress("Tu wpisujeszadres do kogo wysyłasz","Kolega");
if(!$mail->Send())
echo "There has been a mail error <br>";
echo $mail->ErrorInfo."<br>";
// Clear all addresses and attachments
$mail->ClearAddresses();
$mail->ClearAttachments();
echo "mail sent <br>";

?>

Dzięki kolego.

W poniedziałek będę w pracy to postaram się z tym powalczyć.

 

Tylko mam pytanie. Pisałeś, że cyt:

Ale czy administrator serwera pozwoli mi na umieszczenie jakichś plików na serwerze ? Jak to zrobić

Pisałeś na początku, że masz dostęp do jakiegoś serwera z obsługą php bo bez takiego dostępu, to jak byś chciał utworzyć swoją stronę z potrzebnymi do jej działania plikami. Ta wersja phpmailer wymaga php w wersji 5/6 czyli powinna działać. Można też ściągnąć wersję do starszego PHP.http://phpmailer.worxware.com/?pg=sf&p=dl

A, czy administrator zezwoli coś tam umieścić to wie jedynie on sam.

PS

Doszedłem do wniosku, że to rozwiązanie jest całkowicie nieprzydatne w Twoim przypadku. Dużo tu było pisania, ale tak naprawdę mało konkretów. Dopiero pod koniec okazało się, że to do Ciebie mają pisać, a nie ty masz pisać do innych pracowników. Jeżeli nie ma możliwości wysyłania maili anonimowych, to każdy piszący do Ciebie czyli nadawca musiał by podawać hasło. Strona musiała by być odpowiednio skonfigurowana do takich operacji, a to już bardziej kłopotliwe.

Zaproponował bym inne rozwiązanie, ale znów brak podstawowych informacji.

Gdzie jest ta strona? Na jakimś serwerze zewnętrznym czy na serwerze firmy?

Kto jest administratorem Strony? Ty czy ktoś inny?

Jeszcze są pytania o ten intranet czyli jak jest skonfigurowany?

Użytkownicy mają dostęp do internetu czy może tylko do wybranych stron?

Proponuję zatem zamiast wysyłania kłopotliwych maili założyć na stronie mini chat.

Napisałem kiedyś taki prosty komunikator. Wystarczy tylko rozpakować plik który mogę Ci dostarczyć i wrzucić rozpakowany katalog na serwer gdzie jest ta Twoja strona do katalogu głównego i wszystko.

Adres mini chatu będzie wówczas wyglądał tak: http://TwojaStrona/gadulec

(Nazwę katalogu można zmienić na inną)

Można ewentualnie na stronie podać link do mini chatu czyli coś w stylu:

<A HREF=“http://Twojastrona/gadulec/index.php”>Napisz do mnie</A>

Jest też możliwość utworzenia na stronie okna z mini chatem, ale to już bardziej kłopotliwe dla niezaawansowanego użytkownika.

Link do pliku:gadulec

 

I jeszcze jedno najprostsze rozwiązanie. Podajesz na stronie swój adres mailowy i kto będzie chciał, to napisze.

W dzisiejszych czasach wiele osób, a w szczególności kobiet nie ma nawet skonfigurowanego programu pocztowego tylko wchodzi na  program pocztowy Onetu, WP, O2, Interii … i stamtąd pisze.

 

Jak na razie, to tak właśnie mam zrobione.

Jest mailto:adres@email.pl

Ewentualnie można jeszcze dodać prosty skrypt antyspamowy.

Wyszukiwarki rozpoznają adresy mailowe po znaku “@” i chodzi o ukrycie tego znaku. Służyć może do tego w jakimś stopniu funkcja o nazwie ‘noSpam’.

<html>
<head>
<script language="JavaScript" type="text/javascript">
<!--
function noSpam(user,domain) 
{locationstring = "mailto:" + user + "@" + domain+"?subject=uwagi na temat strony";
window.location = locationstring; }
//-->
</script>
</head>
<body>
<a href="javascript:noSpam('jankowalski','poczta.onet.pl')">kontakt</a>
</body>
</html>