Wysyłanie maili z Worda

Mam problem z wysyłaniem maili z Worda… Korzystam z Offica 2007. Po kliknięciu, w którąkolwiek z opcji wysłania maila i sporządzeniu wiadomości i kliknięciu na wysłanie maila, mail nie wysyła się. Dopiero jak otworze Oulooka mail fizycznie zostaje wysłany. Co zrobić aby wysyłał się od razu?

A, że się zapytam. Czy Word wie z jakiego maila to wysyłasz i podałeś mu dane do konta ? Teoretycznie to chyba powinno przenosić do Outlooka a nie z Worda. Dawno pakietu Offica nie używałem ale Word jest do dokumentów, a Outlook do poczty, czyż nie ?

To co chcesz wysłać z Worda może być wysłane tylko jako załącznik do e-maila. Naciskasz w Wordzie wyślij i program otwiera nowe okno w domyślnym programie pocztowym /u ciebie Outlook/, gdzie musisz wpisać adres wysyłkowy, ewentualnie dodatkowe informacje - temat e-maila - nazwa pliku Worda.

Dawno nie używałeś i nie wiesz o co biega.

Teoretycznie od dawna, chyba własnie od Office 2000, że można bezpośrednio wysyłać z Worda. Problem w tym, że w Ooutllok 2000 potrafił działać jako serwis. Dzięki temu mąjąc nap. MS SQL 2000 można było bez problemu wysyłać maila bez otwierania Outlooka. Office 2003, ani 2007, ani 2010 takiej funkcji nie posiada. Jednak w przypadku Worda i korzystania z funkcji Send mail startuje proces outlook.exe i po wduszeniu przycisku send wiadomość nie jest od razu wysyłana a trafia do Outboxa i dopiero po ręcznym odpaleniu Outlooka fizycznie jest wysyłana.

Brawo. Nie przeczytałeś nawet co napisałem. Wszystko co napisałeś działa świetnie. Problem leży dalej.

Po kliknięciu na “Wyślij” - Word otwiera okno z domyślnym programem pocztowym - w twoim przypadku Outlooka - więc jak po tym można jeszcze fizycznie(!) otwierać program pocztowy. W ustawieniach Outlooka musi być taka opcja - wiadomości wysyłaj natychmiast.