Wysyłanie paczki pocztą polską

dawno tego nie robiłem i mam odnośnie tego jedno pytanie ; )

Czy obecnie poczta wymaga opakowania paczki w specjalny papier czy może to być zwykle pudełko poobklejane taśmą ? ; P

Nie jest to wymagane, wystarczy zwykłe pudełko zaklejone taśmą klejącą - czasami trochę tylko krzywo patrzą na naklejki/taśmy reklamowe, ale nie jest o regułą.

Resztę doczytaj tu: http://poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCi … &PK=Zwykle

o tyle mi trzeba było , dzięki

Taśma firmowa to jest zabezpieczenie przed okradaniem paczki przez pocztowców, tak więc nic dziwnego że na to krzywo patrzą :slight_smile:

Kpc21 , Zwróć uwagę, że nie pisałem o taśmie firmowej tylko o reklamowej, a to jest różnica. W firmie, w której pracuję stosujemy taśmę tylko z nazwą i adresem firmy - nic nie mówi o profilu naszej działalności i nie reklamuje żadnych produktów a na takie taśmy z reklamami mogę już “krzywo” patrzeć. Spotkałem się z sytuacją, gdy “pani z okienka” kazała jakiemuś klientowi usunąć z pudełka poprzednią taśmę z jakimiś napisami dotyczącymi produktu, który był w nim wcześniej (pewnie po tym produkcie było pudełko) - czy miała do tego prawo - nie wnikałem. Nasza taśma nie wzbudziła nigdy najmniejszych zastrzeżeń a wysyłamy tych paczek z 1500 -2000 szt. rocznie.

Zdarzyło mi się kilka razy wysyłać paczkę pocztą, ale co do specjalnego papieru nie było żadnych wymogów, musiał być tylko wyraźny adres naklejony lub napisany wyraźnym kolorem. Teraz korzystam z kuriera, bo to mi się bardziej opłaca. Ostatnio wysyłałam paczkę przez AIN Kurier. Podstawowy plus jest taki, że paczka dochodzi dużo szybciej, a cena nie jest wcale wysoka.

Co do kurierów warty uwagi jest serwis www.dwiepaczki.pl

Warto skorzystać. Sam czasami wysyłam. Naprawdę dobra oferta. Paczka do 30 kg 20 zł kosztuje tak więc dobry wybór. A przesyłkę dostarcza ups