Wysyłanie paczki pocztą polską


(antiferno) #1

dawno tego nie robiłem i mam odnośnie tego jedno pytanie ; )

Czy obecnie poczta wymaga opakowania paczki w specjalny papier czy może to być zwykle pudełko poobklejane taśmą ? ; P


(Cedar) #2

Nie jest to wymagane, wystarczy zwykłe pudełko zaklejone taśmą klejącą - czasami trochę tylko krzywo patrzą na naklejki/taśmy reklamowe, ale nie jest o regułą.

Resztę doczytaj tu: http://poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCi ... &PK=Zwykle


(antiferno) #3

o tyle mi trzeba było , dzięki


(Kpc21) #4

Taśma firmowa to jest zabezpieczenie przed okradaniem paczki przez pocztowców, tak więc nic dziwnego że na to krzywo patrzą :slight_smile:


(Cedar) #5

Kpc21 , Zwróć uwagę, że nie pisałem o taśmie firmowej tylko o reklamowej, a to jest różnica. W firmie, w której pracuję stosujemy taśmę tylko z nazwą i adresem firmy - nic nie mówi o profilu naszej działalności i nie reklamuje żadnych produktów a na takie taśmy z reklamami mogę już "krzywo" patrzeć. Spotkałem się z sytuacją, gdy "pani z okienka" kazała jakiemuś klientowi usunąć z pudełka poprzednią taśmę z jakimiś napisami dotyczącymi produktu, który był w nim wcześniej (pewnie po tym produkcie było pudełko) - czy miała do tego prawo - nie wnikałem. Nasza taśma nie wzbudziła nigdy najmniejszych zastrzeżeń a wysyłamy tych paczek z 1500 -2000 szt. rocznie.


(Andzikj) #6

Zdarzyło mi się kilka razy wysyłać paczkę pocztą, ale co do specjalnego papieru nie było żadnych wymogów, musiał być tylko wyraźny adres naklejony lub napisany wyraźnym kolorem. Teraz korzystam z kuriera, bo to mi się bardziej opłaca. Ostatnio wysyłałam paczkę przez AIN Kurier. Podstawowy plus jest taki, że paczka dochodzi dużo szybciej, a cena nie jest wcale wysoka.


(sosen86) #7

Co do kurierów warty uwagi jest serwis www.dwiepaczki.pl

Warto skorzystać. Sam czasami wysyłam. Naprawdę dobra oferta. Paczka do 30 kg 20 zł kosztuje tak więc dobry wybór. A przesyłkę dostarcza ups