Wysyłanie poczty w TB

(system) #1

mam problem z wysłaniem poczty z thunderbrida "serwer nie odpowiada" ludzie co to może być,konfiguracja jest raczej dobra :o

(Bbieniol) #2

Jeżeli mówisz o gmailu, to poczytaj te tematy, które podał Monczkin :slight_smile:

Łatwo jest się pomylić przy konfiguracji - a z tego co pamiętam to na stronie gmaila jest też błąd - nie wiem czy juz go poprawili, czy nie :roll:

(Monczkin) #3

Wydzielono z innego tematu

Poczytaj to

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... thunder%2A

(system) #4

mam konto na o2 ,konfigurowałem je kilkanaście razy :oops:

(Monczkin) #5

To dlaczego dopisałeś się w temacie o gmail'u :x

Trzeba takie rzeczy podawać od razu - nikt nie jest wróżką :?

(system) #6

jestem pierwszy raz na forum i trafiłem akurat tutaj,temat wydawałmi się pokrewny; :roll:

(Mikhey) #7

a masz włączone uwierzytelnianie ? i czy dobrze podałeś nazwy dla POP3 i SMTP

(system) #8

wszystko jest tak skonfigórowane jak w instrukcji ,próbowałem różnych programów pocztowych i zawsze z takim samym skutkiem :!:

(Myszonus) #9

A TB jest odblokowany w firewallu ??

Konfiguracja konta w programie pocztowym

Informacje niezbędne do konfiguracji konta:

serwer POP3 poczta.o2.pl

serwer SMTP poczta.o2.pl

Należy zaznaczyć opcję 'Serwer poczty wychodzącej (SMTP) wymaga uwierzytelnienia'.

Szyfrowanie SSL

Szyfrowanie przy połączeniach z serwerami pocztowymi jest opcjonalne, ale mocno zalecane.

W przypadku włączenia szyfrowania SSL, należy ustawić następujące porty:

w serwerze POP3 port 995

w serwerze SMTP port 25

(system) #10

konto mam tak skonfigurowane ,jak podał Myszak ,TB jest odblokowany w firewallu, a może mam zablokowane te porty,jak to sprawdzić 8)

(Myszonus) #11

Jakiego masz neta ??

PS. Nie sądzę żeby te porty były zablokowane ale nigdy nie wiadomo co administracja sieci wymyśli

(system) #12

kablówka osiedlowa 64kb :roll:

(Myszonus) #13

Spytaj admina sieci czy przypadkiem nie zablokował tych portów.

(squeet) #14

Możesz się zalogować normalnie poprzez www?

Może podajesz złe dane (hasło)

Nie sądzę, żeby admin sieci zablokował porty POP3 i SMTP :?

(system) #15

otrzymuje pocztę yylko nie mogę wysłać,może ja coś wyhkombinowałem w kompie teraz nie mogę wysła wiadomości ze strony o2 wysyłam normalnie :evil: ć

Złączono Posta : 18.04.2006 (Wto) 9:11

otrzymuje pocztę yylko nie mogę wysłać,może ja coś wykombinowałem w kompie teraz nie mogę wysła wiadomości ze strony o2 wysyłam normalnie :evil: ć