Wysyłanie smsa z komputera

Witam. Mam w laptopie wsadzoną karte sim do internetu. Da się w jakiś sposob wysłać z laptopa smsa celem weryfikacji zużycia transferu danych? Niestety domyślna aplikacja wiadomości wyświetla “wiadomości tylko do odczytu”.

http://www.dobreprogramy.pl/NetWorx,Program,Windows,15976.html

taki program niestety nie to samo. tak to to ja mogę wejść w ustawienia/siec i internet/zużycie danych i będę mieć to samo bez instalacji. ja chcę skorelować te dane z danymi operatora.

Może nie będzie to bezpośrednia odpowiedź na Twoje pytanie ale sposób na rozwiązanie problemu czyli odczytu zużytych danych - większość (jeśli nie wszyscy) polscy operatorzy GSM umożliwiają odczyt danych dotyczących danej karty SIM przez stronę WWW lub dedykowaną aplikację zainstalowaną w komputerze lub nawet na innym telefonie komórkowym. Takie rozwiązanie Ci nie odpowiada?

niestety taka opcja mi nie odpowiada, gdyż karta jest firmowa i nie mam wglądu w konto na stronie operatora. operator nie udostępnia aplikacji na komputer.

Większość modemów można sterować (obsługiwać) za pomocą komend AT, szczegółów nie podam, poszukaj w sieci informacji na ten temat.