Wysyłanie wiadomości do użytkownika sieci

Kiedyś znalazłem na jakimś forum, fajny trick jaki można było robić na informatyce, a mianowicie przesyłanie wiadomości do komputera połączonego w sieć lan. Wiadomość wyskakiwała w okienku błędu, ale o treści dowolnej. Można było ustawić, to czy byłoby pokazywane z którego komputera była wysyłana…

Tylko nie pamiętam o jaki kod chodziło. Znalazłem na necie kod net send , ale to chyba co innego…

Składnia

net send {nazwa | * | /domain[:nazwa] | /users} wiadomość

ze stronki http://si.ae.krakow.pl/~wisniewl/net.html#send

Licz się tylko z tym że opcja ta wraz z pojawieniem się SP2 zniknęła :wink:

Parametry

nazwa

Określa nazwę użytkownika, nazwę komputera lub nazwę komunikacyjną, do której należy wysłać wiadomość. Jeżeli w podanych informacjach znajdują się spacje, należy wpisać tekst w cudzysłowie (na przykład “nazwa komputera”). Długie nazwy użytkowników mogą być przyczyną problemów, jeśli używane są jako nazwy NetBIOS. Długość nazw NetBIOS jest ograniczona do 16 znaków, ale szesnasty znak jest zarezerwowany.

*

Wysyła wiadomość do wszystkich nazw w domenie lub grupie roboczej.

A jak zrobić, by nie pisało od kogo jest ta wiadomość ??? Nazwy są krótkie (men01 itd.). A jest takie coś w wersji graficznej ??? Jak shutdown -i… Bo tak byłoby najlepiej… :stuck_out_tongue:

Zapomniałem napisać, że w szkole są Windows 98…

PS. Ja chce wysłać wiadomość do jednej osoby, z zastrzeżeniem skąd jest ta wiadomość (po co dostać jedynkę… :wink: )