Wysyłanie wiadomosci na serwer

witam

mam takie pytanko

w Outlook Express jest taka funkcja jak pozostawianie kopi wiadomosci na serwerze i miałem to cały czas zaznaczone

no i było fajnie bo zawsze miałem ta kopie wiadomosci na serwerze i nie bałem sie ich utraty

az do czasu formatowania gdy po instalacji systemu zapomniałem właczyc ta funkcje w outlook express i sciagnelo mi wszystkie wiadomosci na komputer

i boje sie teraz ze przy nastepnej awari kompa strace te wiadomosci

tak wiec

czy moge te wiadomosci z komputera wysłac z powrotem na serwer ??

dzieki i pozdrawiam :slight_smile:

wesołych świąt

Nie da rady. Możesz co prawda przesłać te maile od siebie do siebie ale to już przecież nie to samo… Zmieni się nadawca maila itd.

A jeżeli boisz się utraty maili w razie formatu czy innej awarii komputera - rób co jakiś czas kopie zapasowe plików dbx - dokładną lokalizację znajdziesz w okienku Narzędzia -> Opcje -> Konserwacja -> Folder magazynu. Na nowym systemie odszukujesz tą lokalizację (będzie inna, różniąca się tymi cyferkami i literkami) i skopiuj tam zachowane wcześniej pliki.

Jeżeli masz więcej niż jedną, systemową partycję, jeszcze lepszym rozwiązaniem jest zmiana położenia ‘Folderu magazynu’ gdzieś poza partycję C: Wtedy żadne formaty nie zagrożą Twojej poczcie :).