Wysylka duzej poczty

Witam,chce wysłac pocztą przesyłke która ma 26 MB czy jest taka mozliwosc ? Pozdrawiam :slight_smile:

na jaką pocztę ? :wink:

A czy nie łatwiej walnąć na FTP’ka i w mailu zapodać tylko link?

Po pierwsze wszystkom zależy od konta które posiadasz. Ale z tego co wiem to ciężko ci będzie. Ja bym to przesłał za pomocą ftpa. :smiley:

w outlooku - narzędzia --> konta --> zaznacz konto --> właściwości --> zawansowane --> dziel wiadomości większe niż - i tu wpisz jakąś wartość np. 1000

Nie bardzo czaje ftp a rodzaj poczty nie ma znaczenia,zawsze moge sobie i komus nową załozyc :slight_smile: Prubowałem przez o2 tam mozna przesłac 25 MB a ja przekroczyłem o pół mega :frowning:

A jak ktos ja ma odebrac?

No własnie i w tym problem. Zresztą 24 MB też by nie poszło. Znaczenie ma . Sam sie przekonałeś. :smiley:

Miejsce na serwerze. Możesz za pomocą total commandera przesłac plik na serwer a ktoś sobie go ściągnie. :smiley:

Ok dzieki wszystkim za błyskawiczne info :slight_smile: Teraz pora sie dokształcac w dziedzinie FTP ale znając moje mozliwosci w przyswajaniu wiedzy informatycznej nie bedzie łatwo :smiley:

A nie można podzielić przesyłki na mniejsze

częsci i każdą wysłać oddzielnie?

Heh pewnie mozna tylko jak? :slight_smile:

A używałeś kiedyś WinRAR’a ? :wink:

Chodzi o stworzenie archiwum, podzielenie go na mniejsze części

i wysłanie - bądź oddzielnie, bądź jako samorozpakujące archiwum.

Niekoniecznie akurat jego, ale z tego co pamiętam, zaznaczasz

z w nim pliki do archiwizacji, ustawiasz polecenie podziału,

decydujesz o wielkości poszczególnych części i wybierzasz opcję

stworzenia samorozpakowującego się archiwum.

Resztę program wykonuje sam.

Tobie pozostaje wysłanie ich do adresata jako załaczniki.

Otrzymujący je Adresat umieszcza je w jednym folderze

i klikając na pierwszy plik inicjuje samorozpakowanie

Do kompletu nieśmiało dorzucę jeszcze info, że na poprostu.net śmiga bez problemu i 100 mega na raz. Testowane :x

I co świetne, od wielu wielu miesięcy, odkąd mam tam konto, ani razu nie zdarzyły się problemy z łączeniem przez klienta poczty.