Wysyłka na poczcie

(Kulaa 01) #1

Witam! :slight_smile: Mam takie dosyc nietypowe pytanie: Czy można na poczcie wysłac w kopercie zamiast listu płytke CD/DVD?? I jak w ogóle to mam zrobic? Nie jestem wtajemniczony ponieważ mam dopiero 14 lat.. a może niektórzy z was się na tym znają. Tak więc czekam na odpowiedź i wyjaśnienie mi jak to mam zrobic.

Pozdrawiam :slight_smile:

(Krzychuu) #2

Ronni_92 możesz. Ale instnaiej ryzyko, że panie na poczcie zaisnteresuja się nią. :smiley:

(freedom) #3

oczywiście, że można.

kup kopertę bąbelkową i w niej wyślij płytę, jako list (np. priorytetowy).

(system) #4

Możesz, tylko powiedz pani, aby jej za żadne pozory nie stęplowała na siłę! :stuck_out_tongue:

(Kulaa 01) #5

freedom możesz to bardziej opisac tak? :slight_smile:

(freedom) #6

kupujesz kopertę bąbelkową w sklepie z artykułami biurowymi (zwykły papierniczy) lub na poczcie (jednak zwykle mały wybór rozmiarów, więc polecam papierniczy). wkładasz do niej płytę/płyty i zaklejasz. ja jak tak wysyłałem, to obkleiłem kopertę taśmą dokoła. na kopercie piszesz dane odbiorcy i idziesz z nią do okienka na poczcie. mówisz np. list priorytetowy, babka przylepia Ci na kopercie znaczki, każe zapłacić, po czym oddaje, a Ty wrzucasz ją do skrzynki.

takie trudne? xD

(Kulaa 01) #7

Czyli na tej bąbelkowej kopercie napisac Miejscowosc, ulice i dane odbiorcy tak?

(freedom) #8

http://www.poczta-polska.pl/cennik.htm

kliknij na "przesyłki listowe", następnie "wybierz wzór adresowania".

p.s. najprościej chyba będzie jak się zapytasz rodziców, bo oni siłą rzeczy, muszą wiedzieć...

(Kulaa 01) #9

No jutro się zapytam, teraz nie bo śpią :wink:

(Akira3179082) #10

Tylko wsadź ją do plastikowego opakowania inaczej się może połamać. Na kopercie piszesz adres nadawcy i tyle. Zresztą pójdź na pocztę a pani w okienku wszystko Ci powie.

(Kulaa 01) #11

Już wszystko wiem... rodzice mi powiedzieli a szczegółowo brat mi to wszystko wytłumaczył :smiley:

(freedom) #12

czyli kolejny głupi, bezsensowny i do niczego prowadzący temat.

miałeś informacje pod ręką, wolałeś założyć na forum temat, a ostatecznie i tak skorzystałeś z tych "podręcznych" informacji.

następnym razem pomyśl...

(Kulaa 01) #13

A jak wysłałem w sobote na poczcie piorytetem to kiedy kolega dostanie paczke? :slight_smile:

(Akira3179082) #14

w poniedziałek maksymalnie środe

(Kulaa 01) #15

Ok. Dzieki wielkie Akira o to mi chodziło :slight_smile: