Wyszukiwanie plików w windowsie

Pytanie może śmieszne ale po prostu zapomniałam jak się to robi :lol:

W niedziele mam zaliczenie z informatyki i jednym z zadań jest wyszukanie pliku poprzez opcje wyszukiwania i mam wyszukać plik o najstarszej dacie modyfikacji (utworzenia) Wchodze w to wyszukiwanie i tam mam opcje zaawansowane ale tam musze podać konkretny przedział czasowy, a mi chodzi po prostu o ten najstarszy. Jednymi słowy ratujcie :cry:

Może to :?:

daea2f076c309180m.jpg

No własnie to też znalazłam ale tam właśnie musze wpisać konkretną datę, a znająć mojego profesora to coś wymyśli żeby według tej opcji nie szukać. Teoretycznie mogłabym wpisać tam np. rok powiedźmy 2004 czyli czas kiedy mniej więcej kupowali nowe kompy na Uczelni ale chyba jest jakiś inny sposób :lol:

Wyszukujesz normalnie (nawet bez korzystania z opcji zaawansowanych) a po znalezieniu wszystkich plików zaznaczasz menu Widok -> Szczegóły

Następnie (jeśli nie pojawi się kolumna “Data utworzenia”) klikasz na menu Widok -> Wybierz szczegóły i tam zanzaczasz okienko “Data utworzenia” Przy liście wynikowej szukania pojawi się kolumna “Data utworzenia” klikasz ne jej nagłowek i masz posortowaną listę według dat utworzenia. Pierwszy plik z listy będzie tym, którego szukasz.

EDIT

Nie chodzi przecież o datę MODYFIKACJI (co oznacza jakiekolwiek zmiany wprowadzone do pliku) lecz o datę jego UTWORZENIA. Jeśli chodzi jednak o datę modyfikacji to metoda jest dokładnie taka sama tylko wśród szczegółów wybranych do wyświetlenia musi być właśnie DATA MODYFIKACJI.

Dzięki :smiley:

Pokombinowałam i też doszłam, co prawda trochę innym sposobem, po wyszukiwaniu - rzeczywiście nie trzeba brać zaawansowanego, klikam prawym przyciskiem myszki --> widok i potem dalej już tak samo.

Hmm… Swoją drogą to mam jeszcze jedno pytanie, bo jak na moje to data utworzenia, a data modyfikacji to coś innego, dobrze myśle? Bo już zwątpiłam :lol: a to dlatego, że mój cudowny pan profesor w treści zadania napisał cytuje: “przekopiuj do folderu plik o najstarszej dacie utworzenia(modyfikacji)” Kurcze to utworzenia czy modyfikacji :-x

Takie zadania na zaliczeniu? Czy tutaj chodzi o kurs obsługi komputera dla początkujących?

Poważnie pytam.

Nie :smiley: To informatyka na studiach. Co prawda poziom mamy jak w podstawówce :lol: No ale akurat mój kierunek nie ma nic wspólnego z komputerami. Takie bzdurki miałam w średniej ale po prostu nie używam na codzień takich opcji więc zwyczajnie zapomniałam więc w zasadzie fajnie sobie poprzypominać. Z resztą na każdym kierunku tak jest (oczywiście pomijająć kierunki związane z informatyką).

Hmm… A odpowie mi ktoś na wcześniejsze pytanie? Bo nie wiem czy to ze mną jest coś nie tak czy z moim wykładowcą :?

Jeżeli plik został utworzony i zapisany to do czasu wprowadzenia w nim jakichkolwiek zmian data utworzenia i data modyfikacji będą tożsame. Po wprowadzeniu jakichkolwiek zmian do pliku, data utworzenia i data modyfikacji będą się różniły.