Wyszukiwanie plików

Witam,

Mam pewien problem z wyszukiwaniem plików.

Normalnie w Menu Start jest wyszukiwarka która szuka plików po wszystkich dyskach. Ostatnio robiłem sobie sieć i dużo ustawień zmieniałem w dostępie plików, żeby drugi komputer z Vistą mógł widzieć wszystko. Od tego czasu wyszukiwarka praktycznie nie działa. Mam dużo folderów z kłódką w ikonce. W opcjach sieci mam pozaznaczane udostępnianie plików, drukarek, zero wymaganych haseł itp. Wyszukiwarki w oknie explorera również nic nie znajdują. Nie wiem gdzie znaleźć ustawienia odpowiadające za to. We właściwościach Menu Start jest opcja wyszukuj/nie wyszukuj w folderach publicznych. Obojętnie co ustawię efekt jest ten sam. Da się jakoś zresetować ustawienia dostępu do plików? W opcjach udostępniania mam dla siebie jako administratora (niby) pełną kontrolę dla wszystkich dysków. Nie wiem już gdzie szukać opcji, co zmienić, żeby ten dostęp uzyskać. Jedyne co działa, to jak wejdę w zakładkę Sieć, wejdę w swój komputer i widzę udostępnione pliki. Tam wyszukiwarka znajduje już co nie co. Dodam jeszcze, że mam tak, że gdy jestem w jakimś folderze i jest tam plik X to jak próbuję znaleźc ten plik X w wyszukiwarce explorera to wyswietla się komunikat w treści folderu, że folder jest pusty. Kompletnie tego nie rozumiem…

Z góry dziękuję za sugestie.

Pozdrawiam,

M1

Wyłącz firewall i zapoznaj sie ewentualnie jeszcze z tym tematem gdyby nie pomoglo.http://banita.pl/konf/smbudost.html prosze bardzo :slight_smile: