Wyszukiwanie pojedyńczych wyrazów w Firefox

Witam.

Przesiadłem się znowu z Chrome do Firefoxa i z przyzwyczajenia usunąłem pasek wyszukiwarki Googla w Firefoxie, który był domyślnie obok paska adresu, aby po prostu wyszukiwać z paska adresu.

Problem polega na tym, że podczas wyszukiwania pojedyńczych wyrazów łączenie trwa zazwyczaj kilka lub nawet kilkanaście sekund.

Korzystałem z tych zaleceń https://support.mozilla.org/pl/kb/Wyszukiwanie%20przek i nic nie pomogło. Da się jakoś rozwiązać ten problem?

Zależy mi na tym, aby w pasku adresu bezproblemowo wyszukiwać pojedyńcze wyrazy, bez uciążliwych rozwiązań typu dodawania innych wyrazów, znaków czy paska wyszukiwarki.

A jak to zrobiłeś? Da się to usunąć?

Masz ikonkę “dostosuj”. Z dostosuj, pasek wyszukiwarki przesuwasz na prawo paska adresu, kończysz dostosowanie i masz ponownie.

Tak, wiem o tym.

Tylko zależy mi na tym aby wyszukiwać bezproblemowo z paska adresu. Tak jak w Chrome. Bez dodatkowej wyszukiwarki obok.

Uaktywnij słowa kluczowe.

Dodatek configuration mania: http://prntscr.com/4vq0yt

Wpisujesz w pasek adresu słowo mysz i piorunem przenosi do wyników wyszukiwania.

Niestety nie pomogło.

Zabezpiecz sobie pliki z hasłami i z zakładkami, albo je eksportuj do pliku. Odinstaluj Firefoxa i usuń pozostałości po nim (ukryte też), chyba że użyjesz programu revo, wise program uninstaller, czy podobnego. Potem ponownie zainstalujesz Firefoxa i utworzysz nowy profil.

U mnie błyskawicznie wyszukuje słowa z paska adresu.

Albo metodą prób i błędów sprawdzaj przez wyłączanie dodatków, który nie pozwala* Ci wyszukiwać słów kluczowych.

Nic nie pomaga…

 

Podejrzewam, że ustawienie odpowiednich DNS powinno pomóc.

Dałem DNS od Comodo i teraz gdy szukam pojedynczych wyrazów to kieruje mnie na wyszukiwarkę Comodo.

Gdybyś przywrócił pasek wyszukiwania, miałbyś możliwość kliknąć w zarządzaj wyszukiwarkami. Gdybyś ustawił domyślne google, to wyniki wyszukiwania otwierałyby się w google. Pozostałe tam też się usuwa. Tam zaś, w folderze, gdzie zainstalowany Firefox, otwiera się folder Browser, potem Searchplugins. Tam usuwa się niepotrzebnych dostawców wyszukiwania.

Po co kombinujesz z Comodo? Może to właśnie przez niego, w Firefoxie działa coś niepoprawnie…

Bez używania Comodo problem nadal był.

Wyniki wyszukiwania cały czas były natychmiast kierowane do Google. Jedynie jednowyrazowce szukane były kilka-kilkanaście sekund.

 

Właśnie wyszła nowa wersja Firefoxa i problem zniknął.

Dzięki za pomoc.