Wyszukiwanie w wielu plikach tekstowych

Witam szukam programu lub sposobu na znalezienie np słowa “dom”

w 50 plikach tekstowych które są w katalogu.

A czemu to wyszukiwanie ma służyć? Na ogół dokonujemy takiego wyszukiwania dla wykonania jekiejś konkretnej operacji.

Np programik BK ReplaceEm potrafi we wszystkich plikach będących w katalogu zastąpić znalezione słowo ‘dom’ innym słowem np. ‘budynek’. Program można ściągnąć np. tu:

http://www.boolean.ca/replace/

Tak tylko ja chce np usunąć jakieś slowo, albo pomyśleć czy je zastąpić by pasowało ze składnią :slight_smile:

hmm mam nadzieje ze tym programem to zrobie:)

Usunąć czyli po prostu zastąpić tekstem pustym to się zawsze da. Jesli chodzi o wyszukiwanie słów i zastanawianie się nad nimi to wystarczy notatnik lub jakikolwiek inny edytor. Program BK ReplaceEm to raczej dla programistów chcących zautomatyzować pewne te same czynności czynności w wielu plikach, a nie dla literatów układających wiersze. :slight_smile:

Tak ale załóżmy że mam katalog w plikami php chce wyszukać wyrażenie ale kit wie w którym ono jest pliku, więc o to mi bardziej chodzi…

nie chce mi sie sprawdzać każdego z kolei jak wiem że są programy, tylko nie znam nazw

świetnie nadaje się do tego funkcja grep, ale pewnie chodzi o coś z pod windowsa?