Wyszukiwarka panelu "Start"

(Lucidpapillon) #1

Byłam przyzwyczajona do otwierania wszystkich plików (graficznych, tekstowych etc.) przez pole "Wyszukaj programy i pliki", które wyświetla się na samym dole po kliknięciu "Start". Wystarczało wpisać kilka początkowych liter i od razu wyświetlała się sugestia (zwykle trafna), niezależnie od daty ostatniego użytkowania czy umiejscowienia pliku na dysku. Niestety, od pewnego czasu (stało się to dość nagle, mam wrażenie, że nadeszło z którąś z aktualizacji) jest to niemożliwe - w to pole wyszukiwarki można wpisywać jedynie nazwy programów (tych, które pojawiają się po kliknięciu we "Wszystkie programy"). Wyszukiwać pliki mogę jedynie w oknie folderu, czyli np. otwierając folder dysku C. Wyszukiwanie trwa jednak bardzo długo. Czym jest to spowodowane? I, co ważniejsze, czy mogę jakoś to cofnąć?

(nnick) #2

Masz włączoną usługę indeksowania plików?

(manieKMP) #3

Nie masz wyłączonego indeksowania przypadkiem?

Sprawdź czy we właściwościach dysków/partycji masz zaznaczone zezwalanie na indeksowanie zawartości oraz w panelu sterowania (zmień "widok według:" na coś innego niż kategoria) sprawdź czy "opcje indeksowania" są włączone i jeśli są, to jakie lokacje indeksują.

(Lucidpapillon) #4

Problem tkwił w panelu sterowania. Wszystko działa jak marzenie. Dziękuję pięknie. Niesamowite, o ile wygodniej teraz będzie. :slight_smile: