Wyszukiwarka przenosi na inne strony niż powinna


(Sq8gkd) #1

Witam

Wyszukiwarka Google po wpisaniu hasła prawidłowo pokazuje znalezione hasła. Jednak po kliknięciu na hasło przenosi do innych nieoczekiwanych stron. Dzieje się to zarówno pod Internet Explorer, jak i FireFox. Są to strony z grami, hazardem, puzzlami, zdarzyły się także przeniesienia na strony xxx. Pierwszy raz coś takiego mi się przytrafiło. Przeskanowałem mbam i znalazło cztery zagrożenia, które przeniosło do kwarantanny. Avast niczego nie wykrywa. Jestem całkowicie zielony w sprawach walki z wirusami. Proszę zatem o pomoc.

Poniżej przesyłam linki z logami.

http://wklej.to/uN3Cl

http://wklej.to/DnuKb


(Acorus) #2

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt.Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.


(Sq8gkd) #3

Wykonałem wszystko zgodnie z zaleceniami. Przesyłam raport po wykonanym skrypcie oraz nowy log z OTL po skanie. Gdzieś tu na forum czytałem o funkcji sprzątanie, ale nie wiem dokładnie, w którym momencie należy to zrobić, więc nic więcej poza zaleceniami nie robiłem.

http://wklej.to/Rn2ez

http://wklej.to/59jZ6


(Acorus) #4

W OTL użyj opcji Sprzątanie.Zainstaluj aktualizacje do programow wskazanych przez: http://screen317.spywareinfoforum.org/SecurityCheck.exe jako out of date.

Na pierwszym planie instalacja Service Pack 3 i poprawek.


(Sq8gkd) #5

Wszystko ok.

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam.