Wywala blue screen po czym nie widać dysku w biosie


(Olo21 19) #1

Witam 

Otóż odkąd mój komputer zaczął szwankować postanowiłem wymienić kilka elementów. 

Wymieniłem:

  • płytę główną na asus P5QL- Em

  • procesor na intel core 2 duo 2

  • grafikę na nVidia GeForce GTS 240

  • 2 kości ram DDR 2 co daje 4096 MB

Po pewnym czasie również dysk przestał działać jakoś dobrze (nie dziwie się po prawie 9 latach użytkowania) więc zakupiłem dysk SSD kingston 120 GB. I odtąd pojawił się problem.

Nie mogłem zainstalować systemu ponieważ raz dysk wykrywało raz nie .Więc zacząłem kombinować i włożyłem starą grafikę.Coś pomogło i udało mi się zainstalować Windows 7 Ultimate 64 bit.

Postanowiłem jednak zamienić starą grafikę na GTS 240. Jakoś to działało , ale podczas przeglądania internetu lub grania np w gta vice city pojawiał się blue screen w przedziale od 10 do 30 minut od włączenia i po restarcie system wykrywał dysk ale bios nie. Wyjąłem wszystkie elementy z obudowy i tak odpaliłem komputer. Komputer działał tak normalnie około 3 godzin użytkowania więc postanowiłem poskładać go w obudowie.Jednak problem pojawia się dalej tylko że nie tak często jak wcześniej. Raz na jakiś czas komputer mi się zamuli i wywali tego blue screena a po restarcie gdy się bootuje komputer go wykrywa , jednak gdy wejdę w bios w ahci nie ma tego dysku. Po kilku restartach problem znika.Dodam jeszcze że mój zasilacz ma 430v i tyle wiem na jego temat.

Proszę o pomoc

Jeżeli napisałem w złym dziel to z góry przepraszam , jest to mój pierwszy temat


(scripter1) #2

Wszystkie opisane objawy naraz oraz każdy z osobna mogą sugerować na winę po stronie zasilacza, fakt że nic nie wiesz na temat swojego zasilacza sugeruje że najprawdopodobniej masz jakiś szit.

Polecam uważną lekturę tego artykułu: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html


(Olo21 19) #3

Dziekuje za szybką odpowiedz, również myślałem o zasilaczu.