Wywala mi strone z ULUBIONYCH

Mam troche dziwny problem bo zawsze jak dodaje do ulubionych strone http://www.komunikacja.krakow.pl to po jakims czasie znika mi z listy. Co prawda nie brzmi to tragicznie ale kilka razy na autobus sie przez to spoznilem :frowning: . Musialem szukac tej strony po wyszukiwarkach. W koncu nauczylem sie jej na pamiec ale zastanawia mnie dlaczego tylko ta strona mi znika z ulubionych :?

Jaka masz Przegladarke?? Jezeli IE to sproboj z OPERA tam raczej ci jej niewywali

Innej rady nieznam

POZDRO

Ewentualnie skopiuj skrót na pulpit, albo gdzie ci wygodniej i zobacz, czy stamtąd też znika. Zawsze to szybszy sposób niż wpisywanie adresu za każdym razem.

Ustaw sobie jako strone startową :smiley:

PS. U mnie rozkłady są wydrukowane i wiszą sobie w przedpokoju, więc nie ma problemów tego typu, zawsze można sprawdzić busa nawet jeśli net siądzie na dłuższy czas. Jeśli matka potrzebuje natychmiast sprawdzić o której ma autobus, to nie trzeba np. przerywać pasjonującej rozgrywki. :wink: Więc jeśli problem dotyczy tylko tej jednej strony, to chyba czas się nieco uniezależnić od internetu. :smiley:

To niby co ma sobie zrobić tablicę ogłoszeniową w przedpokoju. Ciekawe rozwiązanie problemu kolegi. :smiley:

Mam jeszce taki pomysł:

Dodaj ją do ulubionych i od razu zmień nazwę. Może już zostanie.

A dlaczego znika to ja nie wiem… :wink:

Hummit - krajanka spieszy z pomocą !!

Niewiem, co za stronkę sobie przykumałeś - ale chyba nie jest ona zbyt szczęśliwie dobrana! I coś tam deczko admini przedobrzyli… 8)

Moja niezawodna recepta:

http://www.mpk.krakow.pl/

Stronka jak się patrzy: przejrzystość, szybkość, aktualność!

No i chyba nie masz problema! :smiley:

Jeżeli masz operę kliknij na zakładki, później menedżer zakładek, a potem z menu plik wybierz zapisz jako … . Dzięki tej opcji Twoje zakładki będą na wyznaczonym miejscu na dysku i pod nazwą wybraną przez Ciebie. Tak zapisane zakładki nie znikają (chyba, że wirus [przyp. tłum. ;)])

Ale chyba sie nie da odinstalowac IE a mam malo miejsca na dysku

Tak wlasnie zrobie! :smiley:

Tak tez bym mogl w sumie

A u mnie jest zepsuta drukarka :frowning:

probowalem! Ale znikla i tak!

Wcale nie taka niezawodna bo im serwer strasznie czesto nawala! :stuck_out_tongue:

…nie mam :stuck_out_tongue:

Zastanawia mnie czy to cos u mnie czy u nich jest nie tak ze ja wywala. :?

Być może wina leży po stronie przeciążonego

czasem serwera Cyfronetu

I nawet tego nie próbuj bo będą problemy.

Spróbuj jak działają nakładki na IE np.MyIE2 0.9.27 Combo lub Avant Browser 9.02.033 .Może z nimi nie bądą "znikać " strony.

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=67

Możesz mieć np. dwie przegląarki naraz… Lub więcej. Opera zajmuje mało miejsca na dysku, naprzwdę warto dla niej zachować trochę miejsca. :smiley:

Poelcam także nakłądki na IE, np. Avant Browser. :smiley:

A ja w ogóle nie mam drukarki :smiley:

A co do usuwania IE, to oczywiście, że się da (u mnie jest odinstalowany) przynajmniej w win98, co oprócz zaoszczędzenia ponad 30MB daje niezłego kopa i poprawia stabilność systemu (jako, że IE ingeruje w powłokę, co objawia się sypaniem się całego systemu wraz z błędami IE, a tych akurat nigdy nie brakowało :smiley: ). Szczególnie na starych kompach. “Problemy” naturalnie się pojawiają, ale łatwo je zniwelować i przywrócić wszystko w szybkim czasie do normalnego funkcjonowania. Ale jak nie narzekasz zbytnio na ślimaczenie się systemu, to lepiej zostaw wszystko jak jest.

u mnie jest odinstalowany

Jestem ciekaw tego dla XP i dla kazdego kompa z innymi programami i konfiguracją

przywrócić wszystko w szybkim czasie do normalnego funkcjonowani

Masz na to patent?

Chyba na 10 stronach A4 , a i tak wszystkim nie podziała.

Lepiej mimo wszystko zostawić to IE. :smiley:

No to masz pecha do tej krakowskiej komunikacji! :smiley: Nie dadzą Ci pojeździć… :stuck_out_tongue: Pewno Cię zabanowali na IP… :smiley:

Z opinią o serwerze się nie mogę zgodzić - nigdy jeszcze nie zawiódł mnie, ani moich znajomych. Serwer jest wyjątkowo wysokiej klasy, a i sam administrator jest informatykiem wyższego rzędu! 8)

Natomiast, skoro tylko z tą jedną stroną masz problem - rozwiązanie jest bardzo prozaiczne.

Skopiuj potrzebne rozkłady na dysk i masz wszystko pod ręką. Zakładam, że wokół Twojego domostwa nie jeździ kilkadziesiąt linii. I pilnuj ew. zmian rozkładów, które wcale tak często nie występują - a jeżeli już, to są wcześniej informacje.

Dlatego operacje tego typu wymagają w przyszłości nieco własnej inwencji, a jak mi tutaj subtelnie i nieświadomie sugerujesz, dla niektórych to zbyt wielkie wyzwanie. :smiley: Eliminacja tych problemów to dziecinna igraszka nawet dla komputerowego laika (np. ja sobie z tym szybko poradziłem :lol: ). Oczywiście dla skrajnych konserwatystów deinstalacja IE jest niedopuszczalna, no bo co to za win98 bez active desktop i tego ślicznego niebieskiego obrazka w narożniku każdego okna :shock: :lol: Nie mówiąc już o tym, że gg szybko upomni się o to, aby zmienić je na tlena lub inny alternatywny komunikator. :olaboga:

Tak na marginesie ja oceniam tą operację jako użytkownik win98 bez IE, a ty jako… ? :roll: hmmm? :smiley: Jak ktoś się boi, że mu się popsuje przez to komputer ![-o<

To napisz jak to sie robi w dziale “porady” bo…

…jestem najwiekszym narzekaczem na slimaczenie sie mojego 8 letniego PC :smiley:

Tez mam win98 i powiem jeszcze ze niedawno odwazylem sie na zainstalowanie go zamiast win95. Mam tak zajechany komputer ze kazdy program wywalony z pamieci jest na wage zlota(uszkodzone klastry na dysku). Jak Twoja recepta na wywalenie IE zadziala to wysle Ci browca poczta :lol:

Ygabhd -chodzi oto że nowe i stare aplikacke będą kożystać z IE i XP i tego na “L”.Najnowszy system MS spowoduje ze tak jak 95 ,98 pujdzie w odstawkę.

Taka jest polityka firmy . Chcesz winde to męcz sie z IE.

Dopiero niedawno walczą z tym , bo mówią - monopolista…

Lubisz jak ci ktoś zmienia program zrobiony przez siebie i mówi że jest lepszy niż TY wymyśliłeś…

Jak usuwasz IE to tracisz wsparcie techniczne i już , po gwarancji. Szukaj pomocy na http://www.Dobre Programy…

:smiley:

Zebys wiedziala ile razy mi nocny po prostu nie pojechal…

Jakby Mickiewicz zyl to by Ci powiedzial ze duby smalone bredzisz :wink:

Jak wiesz jak wywalic expolrera na amen to nie tylko ja bede wdzieczny a listonosz przyniesie Ci NAWET schlodzone piwko!