Wywala mi strone z ULUBIONYCH

(Hummit) #1

Mam troche dziwny problem bo zawsze jak dodaje do ulubionych strone http://www.komunikacja.krakow.pl to po jakims czasie znika mi z listy. Co prawda nie brzmi to tragicznie ale kilka razy na autobus sie przez to spoznilem :frowning: . Musialem szukac tej strony po wyszukiwarkach. W koncu nauczylem sie jej na pamiec ale zastanawia mnie dlaczego tylko ta strona mi znika z ulubionych :?

(Black Hawk) #2

Jaka masz Przegladarke?? Jezeli IE to sproboj z OPERA tam raczej ci jej niewywali

Innej rady nieznam

POZDRO

(Axeoth) #3

Ewentualnie skopiuj skr贸t na pulpit, albo gdzie ci wygodniej i zobacz, czy stamt膮d te偶 znika. Zawsze to szybszy spos贸b ni偶 wpisywanie adresu za ka偶dym razem.

(Dziobson) #4

Ustaw sobie jako strone startow膮 :smiley:

(Axeoth) #5

PS. U mnie rozk艂ady s膮 wydrukowane i wisz膮 sobie w przedpokoju, wi臋c nie ma problem贸w tego typu, zawsze mo偶na sprawdzi膰 busa nawet je艣li net si膮dzie na d艂u偶szy czas. Je艣li matka potrzebuje natychmiast sprawdzi膰 o kt贸rej ma autobus, to nie trzeba np. przerywa膰 pasjonuj膮cej rozgrywki. :wink: Wi臋c je艣li problem dotyczy tylko tej jednej strony, to chyba czas si臋 nieco uniezale偶ni膰 od internetu. :smiley:

(lazikar) #6

To niby co ma sobie zrobi膰 tablic臋 og艂oszeniow膮 w przedpokoju. Ciekawe rozwi膮zanie problemu kolegi. :smiley:

(Adarek) #7

Mam jeszce taki pomys艂:

Dodaj j膮 do ulubionych i od razu zmie艅 nazw臋. Mo偶e ju偶 zostanie.

A dlaczego znika to ja nie wiem.... :wink:

(Marsmo) #8

Hummit - krajanka spieszy z pomoc膮 !!

Niewiem, co za stronk臋 sobie przykuma艂e艣 - ale chyba nie jest ona zbyt szcz臋艣liwie dobrana! I co艣 tam deczko admini przedobrzyli... 8)

Moja niezawodna recepta:

http://www.mpk.krakow.pl/

Stronka jak si臋 patrzy: przejrzysto艣膰, szybko艣膰, aktualno艣膰!

No i chyba nie masz problema! :smiley:

(3dm Racek) #9

Je偶eli masz oper臋 kliknij na zak艂adki, p贸藕niej mened偶er zak艂adek, a potem z menu plik wybierz zapisz jako ... . Dzi臋ki tej opcji Twoje zak艂adki b臋d膮 na wyznaczonym miejscu na dysku i pod nazw膮 wybran膮 przez Ciebie. Tak zapisane zak艂adki nie znikaj膮 (chyba, 偶e wirus [przyp. t艂um. :wink:])

(Hummit) #10

Ale chyba sie nie da odinstalowac IE a mam malo miejsca na dysku

Tak wlasnie zrobie! :smiley:

Tak tez bym mogl w sumie

A u mnie jest zepsuta drukarka :frowning:

probowalem! Ale znikla i tak!

Wcale nie taka niezawodna bo im serwer strasznie czesto nawala! :stuck_out_tongue:

...nie mam :stuck_out_tongue:

Zastanawia mnie czy to cos u mnie czy u nich jest nie tak ze ja wywala. :?

(Asterisk) #11

By膰 mo偶e wina le偶y po stronie przeci膮偶onego

czasem serwera Cyfronetu

(Adarek) #12

I nawet tego nie pr贸buj bo b臋d膮 problemy.

Spr贸buj jak dzia艂aj膮 nak艂adki na IE np.MyIE2 0.9.27 Combo lub Avant Browser 9.02.033 .Mo偶e z nimi nie b膮d膮 "znika膰 " strony.

http://www.dobreprogramy.com/index.php?dz=1&t=67

(boczi) #13

Mo偶esz mie膰 np. dwie przegl膮arki naraz.. Lub wi臋cej. Opera zajmuje ma艂o miejsca na dysku, naprzwd臋 warto dla niej zachowa膰 troch臋 miejsca. :smiley:

Poelcam tak偶e nak艂膮dki na IE, np. Avant Browser. :smiley:

(Axeoth) #14

A ja w og贸le nie mam drukarki :smiley:

A co do usuwania IE, to oczywi艣cie, 偶e si臋 da (u mnie jest odinstalowany) przynajmniej w win98, co opr贸cz zaoszcz臋dzenia ponad 30MB daje niez艂ego kopa i poprawia stabilno艣膰 systemu (jako, 偶e IE ingeruje w pow艂ok臋, co objawia si臋 sypaniem si臋 ca艂ego systemu wraz z b艂臋dami IE, a tych akurat nigdy nie brakowa艂o :smiley: ). Szczeg贸lnie na starych kompach. "Problemy" naturalnie si臋 pojawiaj膮, ale 艂atwo je zniwelowa膰 i przywr贸ci膰 wszystko w szybkim czasie do normalnego funkcjonowania. Ale jak nie narzekasz zbytnio na 艣limaczenie si臋 systemu, to lepiej zostaw wszystko jak jest.

(Adarek) #15
u mnie jest odinstalowany

Jestem ciekaw tego dla XP i dla kazdego kompa z innymi programami i konfiguracj膮

przywr贸ci膰 wszystko w szybkim czasie do normalnego funkcjonowani

Masz na to patent?

Chyba na 10 stronach A4 , a i tak wszystkim nie podzia艂a.

Lepiej mimo wszystko zostawi膰 to IE. :smiley:

(Marsmo) #16

No to masz pecha do tej krakowskiej komunikacji! :smiley: Nie dadz膮 Ci poje藕dzi膰... :stuck_out_tongue: Pewno Ci臋 zabanowali na IP... :smiley:

Z opini膮 o serwerze si臋 nie mog臋 zgodzi膰 - nigdy jeszcze nie zawi贸d艂 mnie, ani moich znajomych. Serwer jest wyj膮tkowo wysokiej klasy, a i sam administrator jest informatykiem wy偶szego rz臋du! 8)

Natomiast, skoro tylko z t膮 jedn膮 stron膮 masz problem - rozwi膮zanie jest bardzo prozaiczne.

Skopiuj potrzebne rozk艂ady na dysk i masz wszystko pod r臋k膮. Zak艂adam, 偶e wok贸艂 Twojego domostwa nie je藕dzi kilkadziesi膮t linii. I pilnuj ew. zmian rozk艂ad贸w, kt贸re wcale tak cz臋sto nie wyst臋puj膮 - a je偶eli ju偶, to s膮 wcze艣niej informacje.

(Axeoth) #17

Dlatego operacje tego typu wymagaj膮 w przysz艂o艣ci nieco w艂asnej inwencji, a jak mi tutaj subtelnie i nie艣wiadomie sugerujesz, dla niekt贸rych to zbyt wielkie wyzwanie. :smiley: Eliminacja tych problem贸w to dziecinna igraszka nawet dla komputerowego laika (np. ja sobie z tym szybko poradzi艂em :lol: ). Oczywi艣cie dla skrajnych konserwatyst贸w deinstalacja IE jest niedopuszczalna, no bo co to za win98 bez active desktop i tego 艣licznego niebieskiego obrazka w naro偶niku ka偶dego okna :shock: :lol: Nie m贸wi膮c ju偶 o tym, 偶e gg szybko upomni si臋 o to, aby zmieni膰 je na tlena lub inny alternatywny komunikator. :olaboga:

Tak na marginesie ja oceniam t膮 operacj臋 jako u偶ytkownik win98 bez IE, a ty jako... ? :roll: hmmm? :smiley: Jak kto艣 si臋 boi, 偶e mu si臋 popsuje przez to komputer [-o<

(Hummit) #18

To napisz jak to sie robi w dziale "porady" bo...

..jestem najwiekszym narzekaczem na slimaczenie sie mojego 8 letniego PC :smiley:

Tez mam win98 i powiem jeszcze ze niedawno odwazylem sie na zainstalowanie go zamiast win95. Mam tak zajechany komputer ze kazdy program wywalony z pamieci jest na wage zlota(uszkodzone klastry na dysku). Jak Twoja recepta na wywalenie IE zadziala to wysle Ci browca poczta :lol:

(Adarek) #19

Ygabhd -chodzi oto 偶e nowe i stare aplikacke b臋d膮 ko偶ysta膰 z IE i XP i tego na "L".Najnowszy system MS spowoduje ze tak jak 95 ,98 pujdzie w odstawk臋.

Taka jest polityka firmy . Chcesz winde to m臋cz sie z IE.

Dopiero niedawno walcz膮 z tym , bo m贸wi膮 - monopolista..

Lubisz jak ci kto艣 zmienia program zrobiony przez siebie i m贸wi 偶e jest lepszy ni偶 TY wymy艣li艂e艣...

Jak usuwasz IE to tracisz wsparcie techniczne i ju偶 , po gwarancji. Szukaj pomocy na http://www.Dobre Programy....

:smiley:

(Hummit) #20

Zebys wiedziala ile razy mi nocny po prostu nie pojechal...

Jakby Mickiewicz zyl to by Ci powiedzial ze duby smalone bredzisz :wink:

Jak wiesz jak wywalic expolrera na amen to nie tylko ja bede wdzieczny a listonosz przyniesie Ci NAWET schlodzone piwko!