Wzmocnienie komputera.Pomocy!

Nieznam sie na informatyce, ale mam stary komputer (kilka lat) i chciałam zamontować nowe części, nie wiem tylko jakie, pytałam sie juz na innych forach, ale odpowiadali mi tylko żebym dała sobie spokój z tym komputerem i kupiła nowy. Problem w tym że mam tylko 600 zł na sprzęt i przywiązałam sie juz do tego sprzętu, czy muszę sie go pozbywać? Czy może da sie jeszcze cos zrobić. Słucham na nim muzyki i gram w Neverwinter 2 do niczego innego niejest potrzebny.

KOMPUTER - PC - AGPx2

Pole Wartość

Typ procesora Intel Celeron D 335, 2800 MHz (21 x 133)

Pole Wartość

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-8S651M-RZ© (3 PCI, 1 AGP, 2 DDR DIMM, Audio, Video)

Pole Wartość

Pamięć fizyczna 768 MB (DDR SDRAM)

(miałam tu kiedyś 256 ale dokupiłam 512)

Pole Wartość

Typ BIOS’u Award Modular (07/15/04)

Pole Wartość

Karta wideo RADEON 9800 PRO (Omega 3.8.421) (256 MB)

(Kiedys był tu Geforc 5000FX)

Pole Wartość

Rozmiar całkowity 69.8 GB (24.3 GB wolne)

Pole Wartość

Karta sieciowa Realtek RTL8139/810X Family PCI Fast Ethernet NIC (192.168.0.1)

Pole Wartość

Karta sieciowa SiS 900 PCI Fast Ethernet Adapter (89.186.11.211)

Zasilacz 350W Codemax

Wlasciwie nie jest bardzo potrzebe cokolwiek wymieniac,

jesli służy do muzyki i grania w niezbyt wymagające gry.

Ewentualnie możesz kupic grafę 7300GT DDR3 i zasilacz Fortron 350W.

Dziękuje za pomoc. A ile dokładnie mam kupić tego DDR3 i nie wiem czy mogę byłam kiedyś w sklepie informatycznym i sprzedawca powiedział że mogę mieć tylko DDR1. Zapomniałem dodać że miałam problem z zasilaczem i musiałam odłączyć 1 CD-ROM i wiatrak jeden odciąć bo Karta wideo RADEON 9800 PRO (Omega 3.8.421) (256 MB) za dużo prądu brała. To jak kupie 7300GT to niebęde musiała kupić zasilacza o większej mocy?

niekoniecznie lepszy zasilacz - radeony są bardziej prądożerne…ale :?

Z tego co wime NWN 2 nie obsługuje GF 7300 - polecam 7600 GS , jakiś dobry, markowy zasilacz (temat często poruszany na forum, ja polecam chiefteci), ewentualnie jeszcze 1GB ramu, zamiast tej 256. Co do NWN 2 żeby pograć na fajnych detalach i bez przycinania potrzebny jest jednak, moze nie super, ale dobry sprzęt. I tyle, nic więcej bym w to nie wkładał, do Twoich celów komp wystarczy, a potem jak co to wymiana…

Mozesz mieć tylko DDR 1. Chodziło o to że ten GF ma chodzić na pamięciach ddr 3 i na to zwracaj uwadze przy doborze sprzętu.

To karta kosztuje 220zł

Zasilacza niemogę znaleźć na allegro wybiore sie do sklepu po niego lub jak sie mój spali to kupie nowy.Ale zasilacz kosztuhe ze 100zł

Niewiem tylko ile tego DDR3 ramu kupić, i niemam juz na płycie wolnego miejsca wiec muszę wyrzucić wtedy DDR 256. Tylko niewiem czy DDR bedzie dobrze działać z DDR 3.

Jak się spali to może pociągnąć za sobą resztę podzespołów.

W ogóle nie zadziała :smiley:

Musisz kupić 1GB ram DDR

Chodziło o to że karta graficzna ma DDR3

Aha… A co do zasilacza to jednak kupie ten który mi poleciliście, a są jeszcze jakieś inne bo może niebyć akurat tej firmy w sklepie. I zasilacz ma być 350W? A co do ramu chciałam kiedyś kupić właśnie 1GB to sklepikarz powiedział że trzeba zamawiać bo 333 niema takich? Niewiem o co mu chodziło bo na wystawie widziałam nawet 667.

Taaa 667 to będą ale DDR2 zbytnio nie bardzo pod twoją płytę.

aha… to mam kupić kartę 7300GT DDR3, i zasilacz Fortron 350W a za resztę kupie ram DDR.A jak znajdę zasilacz 400W to już chyba niepatrzec na firme tylko brać?

Nie, weź np; Modecom Mc, Forton, Amacrox Warrior

Aha , dziękuje wszystkim za pomoc, w szczególności że w innych forach kazali mi komputer do śmieci wyrzucić. Dziękuje za poświęcony czas

Nam chodzi o tą kartę, to była moja propozycja:

http://www.allegro.pl/item337694594_pal … a_cen.html

I to druga propozycja karty

http://www.allegro.pl/item337580180_pal … vi_gw.html

Zasilacz ten:

http://www.allegro.pl/item335156310_for … oclaw.html

To która karta jest lepsza.

I ile mam kupic ramu do komputera bo moge wydac jeszcze 200-300zł

Ta druga jest używana.

Dlatego bys musiała dopytac sie sprzedawcy czy jest wszystko ok.

A ramy te:

http://www.allegro.pl/item332899667_goo … aniej.html

A te karty maja złącze AGPx8 a ja mam x2 znaczy w instrukcji pisze że x4 ale nie da sie tego ustawić. I czy moja płyta przyjmie takie mocne karty?

przyjmie przyjmie.

Poza tym wcale nie dziwię im się, że kazali im tego kompa na złom wywalić, bo masz zerowe możliwości modernizacji na przyszłość