Wzmocnienie sygnału wi-fi w domu

Witam. Mam livebox. Na 1 piętrze jest bardzo dobry zasięg. Na parterze jest w kilku miejscach , a mi zależy na tym żeby w laptopie mieć cały czas wi-fi. Jak wzmocnić sygnał ? Myślałem o zakupie drugiego routera ale jak podepnę do jednej linii telefonicznej podepnę dwa routery to albo w jednym będę miał internet, albo w drugim, a mi zależy na tym żeby był w obydwóch.

PS

Tak wracając to mam jeszcze drukarkę wi-fi. Czy da się ją podpiąć do livebox ?

Kup dobry router wifi z wbudowanym modemem adsl, wtedy liveboxa będziesz mógł wywalić/schować do szafy.

To nic nie da bo i tak sygnał będzie się rozchodził z jednego miejsca więc zasięg może być podobny lub w przypadku kiepskiego routera nawet gorszy.

Lepszym rozwiązaniem jest zakup routera z funkcją wifi repeter i umieścić go w miejscu gdzie jest jeszcze dobry zasięg z liveboxa, on będzie odbierał sygnał, wzmacniał i przekazywał dalej.

Umiesz czytać? Napisałem jasno, żeby kupił DOBRY router. Poza tym, nawet najtańszy router powiedzmy firmy TP-Link ma lepszy sygnał WiFi niż livebox.

Paranienormalny , umiem czytać ale zależnie od warunków użycie tylko 1 routera może nie wystarczyć do całkowitego pokrycia mieszkania sygnałem a bardzo dobry router adsl z bardzo silnym sygnałem może być droższy niż router z funkcją repetera.

Nie twierdzę że twoje rozwiązanie jest złe ale moje jest lepsze i daje więcej możliwości.

livebox muszę zostawić bo mam telewizję od tp. A podasz jakiś dobry router do 100 zł z funkcją repeter ?

sebo47 , ja mam Negear WGR-614 v9 i on ma tą funkcję (zwróć uwagę na oznaczenie wersji sprzętowej v9, wcześniej miałem v6 i on nie miał tej funkcji), nie korzystam z tej funkcji ale router ogólnie spisuje się całkiem dobrze.

a coś z tp-linka ?

Z tego co słyszałem to tp-linki są kiepskie.

aha. A ten router co masz to jest na allegro ?

Ja go kupiłem właśnie przez Allegro (kupiłem używany za ok 85zł) więc powinien być, tylko jest sporo starszych wersji sprzętowych tego modelu dlatego jak nie pisze wyraźnie że to wersja v9 lub inna to trzeba pytać sprzedawcy.