Wzmocnienie sygnału WiFi w domu

Witam,

Chciałbym zapytać się jaki sprzęt według was nadałby się do wzmocnienia sygnału WiFi w domu (Chodzi tu głównie o to, żeby TV miało dostęp do internetu, bo sygnał z routera nie wystarcza i ciągle rozłącza. Oczywiście w domu również korzysta się z laptopów, komórek.). Prosiłbym o propozycje (Budżet 100-200 zł).

Router bezprzewodowy jako Access Point

Dużo zależy od rozkładu pomieszczeń, jednym wystarczy mocniejsza antena, drudzy muszą kupić repeater, a jeszcze inni access point który mają podłączony kablem.

Telewizor jest w pokoju, gdzie sygnał z routera aby trafić do TV przechodzi przez 3 ściany. A mieszkanie nie jest duże. Może podać model routera?

Miałem problem z zasięgiem WiFi z routera Asusa RT-AC51U.Trudno było uzyskać stabilne łącze we wszystkich pomieszczeniach.Zdecydowałem się na zakup wzmacniacz TP Link Re 200. I po prostu rewelacja ! Wszędzie pełny zasięg!!! Internet śmiga na smart TV aż miło ! Bajecznie prosta konfiguracja - wkładasz do gniazdka  elektrycznego, naciskasz WPS w routerze i wzmacniaczu - i po kilku sekundach instalacja zakończona ! Ładny wygląd i małe rozmiary.

http://www.morele.net/access-point-tp-link-re200-691697/

możesz np z  routera tp linka zrobić reperater przez zainstalowanie firmware open wrt z interfejsem lucy np :slight_smile:

Tyle tylko, że ciężko mi się bawić w rzeczy, których nigdy nie robiłem. Wgrywanie tego open wrt z lucy to trudna rzecz na tyle aby jako laik w tych rzeczach sobie nie poradzić?

Jeśli twój router posiada antenę zewnętrzną, możesz spróbować zrobić ekran z papieru a4 i folii aluminiowej. Zakłada się to na antenę i ustawia kierunek, w którym powinny iść fale. Czasem ten prosty sposób pomaga. Warto spróbować.