Wzmocnienie zasięgu Livebox 2.0

Witam!

Pisze w sprawie ww. Posiadam router Livebox 2.0 i chciałbym poszerzyć jego zasięg. Najbardziej zależałoby mi na Zasięgu w strefie ✓/X (Zasięg ledwo dostępny/Brak zasięgu). Jest to pokój, w którym często przebywają domownicy, a w strefie _X _znajduje się kanapa, właśnie na której najbardziej przyda się sieć. Miejsce routera wskazany jest na obrazku, jak i też na nim znajduje się ? , w którym mam możliwość podłączenia do elektryki (Acces point/wznacniacz sygnału?). Moje pytanie brzmi: Co najlepiej dokupić w takim przypadku, kiedy sieć nie może być przedłużona poprzez kabel? Co polecacie? 

15dxtuo.png

Repeater - np. taki - TP-Link TL-WA850RE

Routery są umiejscowione w złych miejscach, co sprawia, że tłumisz sygnał. Ustaw LB na środku pokoju, tak żeby nie był w narożniku. Drugi router tak samo, nie umieszczaj go w narożniku. Ustaw go na środku pokoju. Jeśli to nie pomoże, dopiero wtedy zastanawiaj się nad zakupem wzmacniacza. Routery są w niedalekiej odległości od sieci, a ich umiejscowienie po prostu tłumi sygnał. Są źle umiejscowione, przestaw je i powinno się poprawić. Jak nie, jak pisałem, dopiero wtedy myśl nad innymi rozwiązaniami.

up