X-Fi Xtreme Audio, brak odsłuchu line-in, microphone

Zakupiłem wczoraj katę Creative X-Fi Xtreme Audio na porcie PCI-Expres.

Potrzebuje jej do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku na odsłuch z głośników w komputerze.

A moim oczom ukazuje się panel:

3252d221ad9ca3bb.jpg

Dlaczego mam aktywne tylko suwaki Wave, MIDI, CD Audio.

Brak suwaka mikrofonu oraz wejścia liniowego?? Dodam że jest w karcie jeszcze wejście optyczne którego też nie mam w suwakach odsłuchowych.

Na wcześniejszych kartach zawsze takie posiadałem, nawet na zintegrowanej a bezpośrednie odsłuchiwanie np: wejścia liniowego w głośnikach komputera nie sprawiało jakichkolwiek problemów, a tu nagle dobra karta i brak tej możliwości??

Jak to naprawić??

W czym leży problem??

Prosze o pomoc.

Suwak wejścia liniowego jest z prawej strony (Line-In). Zaznacz pozycję “Monitor”.

Wejdź w:

Start -> Panel sterownia -> Dźwięki i urządzenia audio -> zakładka “Audio” -> w pozycji “Nagrywanie dźwięku” wybierz swoją kartę dźwiękową -> zakładka “Głos” -> w pozycji “Nagrywanie głosu” wybierz swoją kartę dźwiękową -> Zastosuj, Ok.

No spoko ale to nic nie zmienia.

Mam tylko X-Fi więc ona jest w panelu we wszystkim jako domyślna.

Monitorowanie odtwarza dźwięk ale z opóźnieniem, a ja chce bez opóźnienia.

Po prostu karta ma działać jako wzmacniacz. Line-in wchodzi i out wychodzi bez żadnego nagrywania.

może Creative Software AutoUpdate, może brak sterownika (mój jest z 15.07.2008)

Problem w tym że sterownik który posiadam na płycie jest sterownikiem najnowszym.

Driver version 1.1.3

Jest to karta pod PCI-Expres.

Jeśli ktoś posiada link do nowszego sterownika to byłbym wdzięczny za informacje.