X264 (FourCC) Dla Windows Vista Home Premium

Posiadam Windows Vista i chce obejrzeć film w AllPlayer’e i nie działa:/ woła kodeka x264 (FourCC) Pobrałem instalke i kiedy otwieram plik wyświetla mi się coś co wygląda jak wiersz poleceń. Otwiera się na ułamek sekundy i nic nie widzę co tam pisze:/ ( Mój tata może obejrzeć ten film a ma ten sam zestaw kodeków co ja. [Tylko że on ma Windows XP] ) Niech ktoś da mi link do tego kodeka pod Viste


Z góry dzięki za pomoc :smiley:

Zainstaluj program DziobasPlayer i po klopocie

skoro tata może a ty nie to pewno film dla dorosłych :smiley:

probowałeś innym playerem ? WMP 11 ?

PRóBOWAłEM ALE KLAPA

ffdshow… wogole nie instalowalem zadnych kodekow pod viste spejlnie ze dla visty jechalem jak z xp i wsio smiga od poczatku mojej z vista zabawy.

mam identyczny problem jak dj.hiphop.

Mam fddshow najnowsze jak widac pakiet jest o pupe rozbic bo wmp sie wywala i prosi o sterownik do x264. Problem w tym ze kodeki h264 pod viste sie… hmm… wywalaja? Tzn jest objaw dokladnie taki jak opisal dj.hiphop. Nie chce instalowac jakichs kmega hiper kodek-packow ktore maja po 40 mb. Ma ktos sznurek do takiego kodeka x264 ale standalone?

ffdshow nie jest paczką kodeków - to konkretny filtr DirectShow.

Tak poza tym… które ‘ffdshow najnowsze’?

ffdshow_beta2a_20070322_clsid

ffdshow_rev1245_20070604_clsid

ffdshow_rev1220_20070531_clsid_sse_icl9

ffdshow_rev1240_20070604_xxl

Czy przy instalacji ffdshow korzystałeś z Zarządzania problemami kompatybilności?

Czy masz w ffdshow włączoną obsługę H.264/AVC?

CoreAVC - niestety od pewnego czasu sprzedaż tego filtra jest wstrzymana.

x264 - ale ten enkoder służy tylko do kompresji (z lini komend).

DeathTheSheep United AVC VfW - kodek VfW.

DTS_x264 - tylko do kompresji.

DTS_x264_ffds - dołączona okrojona wersja ffdshow.

Poza tym niektóre programy (np. Nero) instalują własne filtry do obsługi H.264/AVC.

Oczywiście można też po prostu skorzystać z VLC media player albo MPlayer (MPUI, SMPlayer, Dziobas).

juz nie mam sily…

Zainstalowalem to : “DeathTheSheep United AVC VfW - kodek VfW” ale dalej ten sam komunikat ze brakje koderow. Konfiguracja fdshow tez nie przyniola rezultatow. Jest na liscie kodekow h264 i nawet jakis h264+, ba sa wlaczone oczywiscie, ale tak jak by ich nie bylo.

W ogole konfiguracja fddshow to wiele nie wnosi tam jest juz wszystko ustawione. Nie wiadomo co zmienic.

rece i nogi opadaja po prostu, ten system sie do niczego nie nadaje.

Przecież wyraźnie napisałem - kodek VfW - tylko do kompresji.

Do odtwarzania potrzebny jest filtr DirectShow.

Pytałeś o kodek. :stuck_out_tongue:

A X264?!

ffdshowx264zj0.th.jpg

W jakim formacie jest plik wideo?

Jaką masz konkretnie wersję ffdshow?

Czy plik wideo jest odtwarzany np. w Zoom Player?

Placio74 okienko z konfigiem u mnie wyglada tak samo.

Moze problem jest w tym ze mam te film w pliku mkv?

Ale wczesniej nie mialem problemow. Nic nie czaje z tego.