Xbox 360 jaki zestaw wybrać?


(Konrad93) #1

Potrzebuję pomocy osób obeznanych z konsolą Microsoftu, bo do tej pory do czynienia miałem jedynie z PS2. Powiedzmy, że jestem na etapie kupna Xboxa wraz z kinectem. Tu pojawia się problem, bo nie wiem co wybrać. Są zestawy Xbox360 4GB, czyli da radę tylko grać z płyt ? Nie jest to wolniejsze niż, instalacja gry na dysk i granie z dysku ? Jeżeli już miałbym brać Xboxa z dyskiem to lepiej wziąć 250gb czy 320gb ? (Chodzi o różnicę w jakości,wydajności) Lepiej szukać zestawu z dodatkowymi grami czy np drugim padem ? Cena pada to 130zł a gra np Nike+ Training stoi 170zł. Widziałem, że na allegro sprzedaje się także klucze do pobrania przez Xbox Live, na jakiej zasadzie się to odbywa ? Trzeba mieć stale wykupioną tą usługę ? Ile kosztuje "utrzymanie" Xboxa ? Ostatnie pytanie, czy opłaca się teraz wywalać 1500zł na tą konsolę ?


(artur01w) #2

odp.1: Radziłbym kupić z dyskiem 250 lub 320GB. Grę zrzucasz na dysk (płyta musi być zawsze w napędzie) i podczas gry nie masz szumu pracy napędu, gra jest szybciej czytana z dysku niż z płyty, płyta mniej się niszczy. Wielkość dysku zależy od różnicy cenowej pomiędzy nimi i zasobności Twojego portfela.

odp.2: Jeśli grać będziesz sam to wystarczy Ci jeden pad, jeśli z kimś (np. piłka nożna, wyścigi) to brałbym dwa pady. Nowy pad = dobry pad (z używkami różnie to bywa) i gwarancja na niego jest. Gry możesz kupić używane, pożyczyć od kogoś, wymienić się. Starsze gry często są sprzedawane w promocyjnych cenach.

odp.3: Jeśli jesteś miłośnikiem giercowania to tak. Masz konsolę, kupujesz grę i grasz, a nie jak w przypadku PC po jakimś czasie kupujesz grę i nie wiesz czy pójdzie na Twoim sprzęcie, który ma np. pół roku.

Myślę, że trochę Ci pomogłem w niektórych kwestiach.


(Astaszak13) #3

Nie jestem taki pewien; nowe konsole powinny pojawić się na rynku w przeciągu ~roku, zaś ich ceny mają oscylować na granicy aktualnych po wejściu, czyli 1000zł-1500zł.


(Marcinch7) #4

odp 1. Na tych 4GB pamięci też możesz zainstalować grę (jedną)? Można też podłączyć dysk/pendrive na USB. Ja polecałbym właśnie 4GB i ewentualne dokupienie samego dysku w późniejszym czasie.

odp 2. Jeśli grać będziesz sam to wystarczy Ci jeden pad, jeśli z kimś (np. piłka nożna, wyścigi) to brałbym dwa pady. Gry możesz kupić używane, pożyczyć od kogoś, wymienić się. Starsze gry często są sprzedawane w promocyjnych cenach.

(Przepraszam kolego wyżej za plagiat, ale napisałeś to zdanie tak dobrze że lepiej bym nie umiał :D)

odp 3. Taki klucz wpisujesz padem do konsoli i gra ściąga Ci się na dysk/pendrive/pamięć wewnętrzną. Żadnej usługi nie trzeba mieć wykupionej, aczkolwiek można, choćby dla świetnego multi. Kosz Xbox Live Gold na rok to około 150 złotych.


(Konrad93) #5

A dałbym radę podpiąć dysk zewnętrzny 500GB pod tą wersję 4GB i używać go jako normalnego dysku ?

Właśnie jak tak dłużej myślę, że raczej poczekam na nowe wersje konsoli. Teraz jakoś w marcu Sony i Microsoft mają podać specyfikacje, więc może wtedy ceny spadną czy coś.