Xbox nowy zasilacz 200W


(DomiX333) #1

Witam,

mam pytanie gdzie można dostać xbox 360 z nowym zasilaczem 200W ( falcon ma 175 i ponoć na nim troszkę gry "tną") , Faktycznie ten 200 W jest lepszy?

I drugie pytanie gdzie można dostać te nowe pady na xboxa 360 ( zielone z ulepszonym krzyżakiem)

Dzięki za pomoc


(PaPuX) #2

Bzdura.

Zasilacz ma 175W tylko dlatego że w falconie został zainstalowany CPU w technologi 65nm przez co zmniejszyło się wydzielanie ciepła oraz zapotrzebowanie na energię.

Gry chodzą identycznie.

Lepszy to on nie jest. Jest taki sam z tym ze rachunek za prąd większy o pare groszy.

Pady te produkuje firma XCM i można je dostać wyłącznie na zamówienie lub na zagranicznych aukcjach. W polsce ciężko dostępne.


(DomiX333) #3

ok dzięki , nikt tak się nie zna na xbox-ach tak jak Ty ;]

A jeszcze jedno pytanie jeżeli przerobię xboxa Xtreme to jego zużycie (lasera itp.) jest szybsze?


(Protofik+Dobreprogramy Pl) #4

chodzi ci o przeróbkę na piraty? :x

Z tego co słyszałem to na xbox live mogą ci konsole zbanować ( tylko słyszałem )


(Szymonduda2) #5

Obecnie wszystkie konsole mają napędy Liteon a one są nie przerabialne :smiley: Jedyny sposób to zmiana napędu ale to kosztuję i traci się gwarancję.


(PaPuX) #6

Jeśli przerobisz konsole na Xtreme to zużycie lasera jest takie same jak na oryginalnych płytach z tego względu że XBOX nie posiada automatycznej korekcji natężenia lasera więc i przez to nie zmienia się wiązka odczytu. Wszelkie zużycie lasera powstanie jeśli sam mechanicznie podkręcisz jego wiązkę (służą do tego 2 potencjometry)

Laser w XBOXACH nie należy do najsilniejszych wiec w najgorszym wypadku nie odczyta ci płyty, dlatego proponuje wyłącznie firmę VERBATIM.

Druga sprawa to jeśli będziesz posiadał firmware Xtreme to po zagraniu w grę przez sieć w ciągu kilku dni dostaniesz bana na usługi XBOX LIVE.

Jeśli będziesz miał wgrany iXtreme wtedy możesz grać online w gry które są już po premierze i ban raczej ci nie grozi, lecz ryzyko online zawsze istnieje.

Jeśli posiadasz konsole z napędem LITE-ON to na dzień dzisiejszy możliwe jest tylko wyciągnięcie klucza z tego napędu. Nie można ponownie wgrać do niego nowego firmware.

Operacja polega na wyciągnięciu klucza z napędu i wgranie go w starczy napę np BENQ, SAMSUNG, LG. Niestety operacja wiąże się z dość wysokim kosztem ok 250zł gdyż trzeba pokryć koszty nowego napędu oraz robocizny przeróbki.

Są to informacje czysto teoretyczne. Pamiętaj że przerabianie napędów jest niezgodne z licencją jaką daje ci Microsoft, a używanie kopi gier jest nielegalne i grożą z tego tytułu sankcje karne.