Xbox360 czy Komputer


(Pan Ziombl) #1

xbox


(Pan Ziombl) #2

gry na kompy szybko zmieniaja wymagania na wyższe, a na xboxie wiesz ze długo pograsz


(Mienso91) #3

Też bym brał XBOX'a. Twój PC do normalnej pracy (internet, OS, Word itp.) jest wystarczający. Moim zdaniem więcej się nacieszysz grami (zero problemów z wymaganiami itp.) Jeśli masz LCD TV to bym się nawet nie zastanawiał :smiley: Ja mam PS3 i naprawdę nie żałuje zakupu :smiley:


(Marcindodo) #4

pretekst ? czy argument ?:slight_smile:

ten Twój komputer bardzo dobry do czynności taki jak internet, tworzenie dokumentów, programowanie np. w Visual Studio, starsze gry na wyższych detalach. Jak dla mnie to nie opłaca się go sprzedawać. 2 lata go możesz jeszcze pomęczyć.

xbox Ci starczy Ci na dłużej niż ten nowy komputer. Będzie też zapewne wydajniejszy. Powiedz czy posiadasz jakiś 'lepszy' TV ? No aby raczyć się tymi efektami by wypadało mieć coś większego :slight_smile:


(Marcindodo) #5

spoko, starczy ... :slight_smile: Chodziło czy nie masz jakiegoś starego kineskopu 21" Jak to pisałem to nie widziałem waszych odpowiedzi jeszcze.


(Autograf21 86) #6

...za 1500zl można złożyć dobrego kompa,,,,i x-box nawet nie fika do pc.a ...a w fps-y na x-box to strata czasu,,,,tak jak GTA4 ,,,badziew roku na pc milion razy lepsza .....nie wspominając o grafice,,,,xd...


(Norbertkrajewski) #7

A skąd ty masz takie informacje, Autograf? -.- Właśnie wersja GTA 4 na PC jest zabugowana, ta na iksa działa dużo, dużo lepiej! Wiem, bo mam obie.


(Autograf21 86) #8

grałem na x=box,ie w gta 4 i mam na pc ,,,,i wiem,,,,,np namierzanie przez ścian itd.;pp a grafika może mi powiesz jeszcze że jest lepsza niż wersji na pc????


(Blotny) #9

Konsole obecnie odstają od PC.


(Gardner) #10

Komputer ze swojej natury nie jest stworzony do gier - od samego początku jego głównym celem jest ułatwienie pracy w nauce. Do grania wynaleziono konsole. Niestety ludzie wymyślili jeszcze, że będą robić gry na komputery, a później się okazało, że wywołało to falę oburzeń użytkowników, jacy ci producenci są źli, bo robią gry, które im nie będą działać... No nie oszukujmy się, żeby grać płynnie w najnowsze gry trzeba co 2-3 miesiące wydawać 2 tysiące na nowe części, bo gry napędzają rynek i moc obliczeniową komputerów. Im bardziej wymagająca gra tym lepiej dla producentów sprzętu, bo to oni zarobią... taka akcja jest teraz z GTA IV, bo sami twórcy przyznali, że chyba obecnie żaden komputer nie uciągnie tej części z ustawieniem na wysokich detalach i wysoką rozdzielczością. Spójrzmy prawdzie w oczy i zauważmy wreszcie, że jeżeli chodzi o gry, to konsole będą zawsze 2 kroki przed komputerami.


(Autograf21 86) #11

plunio ,,,,,dokładnie nie ma sie co oszukiwać,,,im wiecej czasu minie tym gorzej:Da i gry nie sa tanie na konsole:D


(ixrw0w) #12

Intel Core Duo E5200 2.50 GHz BOX

Gigabyte GA-EP31-DS3L

Palit XpertVision GeForce 9600 GT Sonic 512MB DDR3 PCI-E BOX

Patriot DDR2 PC6400 2048MB 800MHz CL4.0 EP LL

Samsung SpinPoint F1 HD642JJ (640GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300, NCQ)

Samsung SpinPoint T166 HD321KJ (320GB, 7200RPM, 16MB, SATA/300 NCQ)

PIONEER DVD+/-RW DVR-115D srebrny OEM

Cooler Master Elite 331 czarno-srebrna

Pentagram Silent Force PSF 460-P12S 460W

Suma: 1516zł


(Norbertkrajewski) #13

lol, porównujesz tu myszkę do pada w kwestii celowania... To ja porównam kontroler do klawiatury - dużo łatwiej się jeździ na boksie. Pominę już fakt, że optymalizacja produktu jest FATALNA i gra przycina nawet na mocarnych maszynach. Kolejna kwestia - grafika wcale nie jest rewelacyjna. Może i na najwyższych ustawieniach, których... włączyć się nie da, jeżeli nie masz grafiki z 2GB pamięci. A problemy z instalacją, konieczność posiadania połączenia internetowego i zakładania dwóch kont, setki możliwych FATAL ERRORÓW (poczytaj na forach!) i to cholerne DRM to pikuś?


(Piotr754) #14

Od razu zaznaczę że jeżeli komputer służy ci wyłącznie do gier ( i nie jesteś piratem) do bierz X-a razem z komponentem HDMI (granie przez euro do według mnie kompletna porażka...ale to nie o tym jest ten temat wiec już kończę :wink: ) do tego przydał by się jakiś porządniejszy telewizorek który nie nadszarpną by zbytnio portfela ( poleca plazmę panasonica 42pv80...kupiłem za 1950 zł i nie narzekam) Co do telewizorka to bierz 100 hercowego 50 nie zawracaj sobie nawet głowy, w tej chwili masz na rynku okrojone wersje pv80 jako pv8 panasonica które sprawują się wyśmienicie. Oczywiście możesz wziąć LCD ale z tego względu że jestem fanatykiem plazm :slight_smile: pisałem właśnie o tym. Teraz zapewne niektórych zaskoczę ale nie polecam tanich FullHD. Dlaczego ano dlatego że de facto obraz wygląda na nich zupełnie inaczej niż na HDReady Tv w identycznych cenach (oczywiście z plusem dla HDReady) , a poza tym na X-sie czy PS3 obraz i tak jest skalowany do rozdzielczości fullHD i co za tym idzie nie jest to pełne FuLLHD.

Ale wybór należy do Ciebie... :razz:


(Autograf21 86) #15

widziałem gta4 na kompie odpalony na grafice 4870 512ram,,wiec nie wiem o czym mówisz:PP wcale nie trzeba jej włączać full ze by zobaczyć różnicę,,,:smiley:


(ixrw0w) #16

Decyzja należy do ciebie. Ja Ci dałem propozycje co możesz kupić za te 1500zł.


(Specjalized) #17

w twoim przypadku lepszym wyborem byłby X360... masz wtedy spokój na kilka lat. twój komp nie jest taki zły, w zupełności wystarczy do internetu, muzyki i filmów. Gdybyś miał kompa na którym przeglądarka by wolno chodziła a filmy sie muliły przy przewijaniu scen doradziłbym Ci kompa ale ten twój jeszcze do zwykłych zastosować będzie sie nadawał przez kilka lat

Bierz X360 :slight_smile:


(iwa nike) #18

kompa? do neta?

-NIE


(ixrw0w) #19

Kompa przerabiać nie, ale kupić nowy z pewnością tak.


(Mariosti*) #20

Jak zauważył ixrw0w za 1500zł ledwo da się złożyć średniego pc'ta... gdyby był budżet na pc'ta z 4gb ramu i grafiką typu hd4800 to możnaby się zastanowić, ale tak na dłuższy czas najlepszym rozwiązaniem będzie xbox do nowych gier, a obecny pc do każdej innej rzeczy...

//Na wersję 90nm jest nawet w pełni sprawne distro linuxa... Nie wiem jak z 65nm'owym...