Xbox360 czy PS3?

Witam. Mam kilka pytan odnosnie konsol (przepraszam za brak znakow w “e” “a” itp, ale moja klawiatura cos nie moze ich wygenerowac, np alt+l = B ) Ale do rzeczy. Otoz wybieram sie w e wakacje do pracy, na jakies 2 miesiace, tak zeby zarobic te 2000 zl minimum zebym mogl wybierac miedzy PS3 czy Xboxa 360 (najpewniej elite). Tak wiec od tego postu do zakupu minie conajmniej 2 miesiace :smiley: . A teraz pytania

  1. Czy najnowsze odslony Xboxa 360 Elite posiadaja nowe procesorki 65 i czy to prawda ze ich nagrzewanie i wadliwosc zostala mocno zredukowana?

  2. Jak przedstawia sie sprawa z Blue- Ray? Slyszalem ze coraz wiecej koncernow (nawet Toshiba podobno) wycofuje sie powoli z HD-DVD na rzecz wydajniejszego Blue- Raya.

  3. Jesli chodzi o wydajnosc i grafike to po tutejszych postach i kilku innych forach stwierdzam ze nie ma miedzy tymi konsolami prawie zadnej roznicy, szczegolnie ze podobno jeszce producenci nie odkryli wszystkich mozliwosci PS3 jak czytalem. Czy to prawda? Jakie jest wasze zdanie?

  4. Prawde mowiac to oprocz gier produkowanych przez Microsoft czy np. Bioware (Mass effect, ale bedzie na PC) to w sumie wszystkie gry maja byc najprawdopodobniej robione pod obydwie konsole co wydaje sie absolutnie logiczne, bo po co robisz gre pod 3mln ludzi (przykladowo) jak mozna pod 6mln ludzi :-). Co o tym myslicie?5

  5. Btw, jesli o mnie chodzi to to czy pad ma wibracje czy nie to dla mnie jest bez roznicy, jako ze od wielu lat gram na PC (gdzie oczywiste nie ma wibracji :-D) wiec mi to bez roznicy.

  6. Slyszalem plotki ze Microsoft planuje wydanie Blue- Raya na X’a jeszcze przed gwiazdka tego roku. Slyszla ktos o tym?

  7. No i ostatnie pytanie? Xbox teraz tak, ale pozniej? Co jest bardziej przyszlosciowe, co BEDZIE mialo lepsze gierki w przyszlosci?? Bo narazie np. The force Unleashed wychodzi na obydwie konsole, GTA IV tez? Wnioski?

Dzieki za odpowiedzi baardzo. :slight_smile: Zycze milego grania i na PS3 i X360 i sorry jeszcze raz za brak “znakow do liter” :stuck_out_tongue:

Tak

Znacznie to mało powiedziane. Konsola jest chłodna.

Blue-ray stanie się standardem a HD-DVD nie niesie ze sobą żadnych innowacji technicznych dlatego kończy się produkcja tego typu nośnika gdyż jest nieopłacalna.

Niestety nie bo w tym tkwi haczyk żeby kupić konsole dla gry i takie hity jak FInal Fantasy i Gran Turismo prawdopodobnie będą tylko na konsoli SONY

Akurat obydwie konsole posiadają w swoich padach system wibracji.

Blue-ray będzie prędzej czy pużniej w X’ie lecz czy przed gwiazdką to póki co jeszcze informacja niepotwierdzona.

Zdecydowanie TAK.

To jakie gry będą zależy od programistów. Jeno jest pewne już dziś: to że PS3 musi sie sporo napocić aby osiągnąć efekt taki jak na XBOXIE 360.

GTA na PS3 ma średnia ilość 25/40fps a na XBOXIE 40/60fps poza tym na PS3 ładuje się 2 razy dłużej z racji ograniczeń sprzętowych gdyż PS3 nie ma unifikowanej architektury procesorów przez co dublowanie obiektów odbywa się z każdym kolejnym taktem zegara procesora co wydłuża znacznie wczytywanie obiektów.

zgadzam sie z wypowiedzą PaPuX, mam obydwie konsole i Ps3 jest dla mnie shitem jedynie GT5 ujdzie, dłuższy czas ładowania gier i czasami minimalne problemy z plynnoscia grafiki (śmiech na sali). POLECAM XBOX360 Elite i 37’ HD tv, a tu macie " http://polygamia.pl/dlaczego-ps3-jest-slaba " PS3 nie jest zadna potęgą MOCY Geforce 2x 6600 to jest śmiech !!

Ok. Thx za opowiedz :smiley:

Mam jeszcze kilka pytan:

  1. Czy kupowac teraz na wakacjach Xboxa bez Blue- raya czy poczekac np do wrzesnia czy moze cos z tym Blue- rayem bedzie?

  2. Wiem, ze to dla wyjadaczy konsol glupie pytanie, ale ja sie na tym nie znam. Wiec czy obraz bedzie “super” na telewizorze 42’ Panasonic Plazma HDMI?

  3. Czy najnowsze wersje Xboxa 360 dalej tak glosno chodza? Podobno w porownaniu do PS3 jak traktor.

  4. Czy to prawda ze skoro PS3 ma 8 czy tam 7 rdzeni a Xbox 3 to PS3 ma wieksza MOC? I jak sie to ma do RAM’u, PS3 ma 2x mniej RAM’u od Xboxa 360, czy to ma w konsolach znaczny wplyw?

  5. Podobno PS3 ma mocniejsze procesory (czy jakos tak, tu tez zielony jestem) a Xbox 360 Elite slabszy.

  6. Czy do Xboxa 360 Elite mozna kupowac wieksze dyski twarde? Do PS3 mozna juz kupowac 220GB i 320GB.

  7. Myslicie ze jesli na Xboxa 360 wyjdzie nosnik Blue-Ray to jako osobny nosnik czy podlaczony?

  8. Czy to prawda ze coraz wiecej Firm wycofuje sie z robienia gier na Xboxa bo DVD jest gorszy od Blue- Ray? Podobno Rockstar Games narzekal na Xboxa przy robieniu GTA IV. Co o tym mysliscie?

Sorrka, ze tak duzo pytan, ale chce wybrac dobrze bo to inwestycja na kilka dobrych lat :slight_smile: . Btw glownie wole gry o dobrej fabule i dlugiej grywalnosci (np Mass Effect), nienawidze wyscigowek, bijatyk jak Tekken. Strzelanki dobre mile widziane (COD4 np) a jakas ladna graficznie ropierduszka jak Devil May Cry czy The Force Unleashed tez mile widziane dla rozrywki. Mysliscie ze to wplywa na wybor jakiejs konsoli? :slight_smile:

  1. Do końca tego roku na pewno nie będzie xboxa z blu-rayem więc kupuj na wakacjach

  2. Tak, gry na plazmach będą bardzo ładnie wyglądały, prawie jak rzeczywistość

  3. Już nie, w starszych wersjach chodzily jak traktor

  4. Nie ma wpływu tutaj, co do procesora w PS3 ma on 9 rdzeni taktowania 3,2GHz lecz jeszcze nikomu nie udało się ich wykorzystać w 100%, więc PS3 wystarczyło by 6-7 rdzeni o taktowaniu 3,2GHz

  5. j/w

  6. Największy dysk w xbox to 120GB, M$ na razie nie ma w planach wydawać większych dysków, zresztą komu duży dysk, mi tam 20GB wystarcza na savy i dema z Xbox Live. A co do PS3 mógłbyś podać linka do tych informacji

  7. Wd mnie będzie wbudowany w konsolę jak już

  8. ;/ co do hd-dvd a blu-ray to firmy produkujące gry na xbox chcą zmusić M$ by przeszedł na blu-ray gdyż on ma większą pojemność i więcej danych z gry wejdzie na niego

a co do R* to on narzekał na PS3 że programowanie na tą konsolę jest trudne przez co premiera tej gry przesunęła się o pół roku i mówili też o przyszłej wersji GTA a mianowicie GTA5 żeby M$ wycofał konsoli bez dysku tw z produkcji a na rynku tylko pozostawały konsole s dyskiem twardym gdyż GTA4 ładowała się dłużej bez dysku tw jak i tekstury w trakcie gry, niż z dyskiem tw

  1. Czyli w przypadku wykorzystania 100% mocy tych 8- 9 rdzeni PS3 to gry bede lepsze niz na Xbox Elite i bede…hmm…szybciej chodzic?

  2. Czyli GTA IV ladowalo sie i chodzilo lepeiej na Xboxie niz na PS3 ale tylko w przeypadku gdy Xbox mial dysk twardy bo inaczej chodzil gorzej, tak?

  3. Hmm w sumie zal by bylo jakbym teraz kupil Xboxa 360 Elite z 120 GB dyskiem i za rok musia go wymieniac bo wyjda wersje X’a z Blue- rayem :frowning:

  4. Przed chwila przeczytalem ze PS3 ze wszystkimi swoimi rdzeniami ma takie samo taktowania jak Xbox Elite ze swymi 3 rdzeniami. To prawda?

  5. Sorry Pax ale nie mam “czystego” linku do tych dyskow. Wpisz sobie na google “Playstation 3 250 GB HDD” np i np. na allegro znajdziesz, filmiki na zagranicznych stronach jak wymieniac dyski (min. sa tam 250-siatki) a takze wypowiedzi na forach zagranicznych o PS3 i moze 2-3 na polskich o tym jak ludzie chwala sobie takie duze dyski. Do tej pory nie znalazlem w polskich ofertach takich dyskow.

Dzieki naprawde wszystkim za wypowiedzi, PaPux, Wodzik88 (dobry link dales) i Pax. Chyba zdecyduje sie na Xboxa 360 Elite 120 GB + dodatkowy pad no i z moim TV powinien byc boski efekt. Jak mi sie jeszcze jakies pytania konktretne nasuna to nie omieszkam zapytac :smiley:

Witam !

Ja mam takie pytanie odnośnie “FIRMWARE” czy po przerobieniu konsoli Softem tracimy gwarancję ?

Polskie prawo dopuszcza robienia kopi zapasowych rożnych gier i programów, więc aby odczytać kopie zapasową trzeba mieć przerobiony napęd i właśnie chciałem się zapytać czy po takiej edycji tracimy tą gwarancje?

Co myslicie o tym tekscie? :

"PS3 nie jest bardziej zaawansowana graficznie niż 360-tka

Fill rate (prędkość wypełniania) to jeden z najważniejszych mierników wydajności graficznej - w skrócie, jest to liczba oznaczająca ile operacji na pikselach możesz wykonać. W przypadku PS3 fill rate jest znacznie niższa aniżeli na 360-tce, co oznacza, że gry muszą albo działać w niższej rozdzielczości albo też używać mniej złożonych shaderów aby uzyskać taką samą efektywność. Dodatkowo przetwarzanie shaderów na PS3 jest znacząco wolniejsze aniżeli na 360-tce, co znaczy, że użycie normal map zużywa o wiele większą część fill rate aniżeli na Xbox’ie. I nie mówię tu o małych różnicach, ale o niemal połowie całkowitej mocy przetwarzania pikseli.

OK, dobra, ale Cell jest super-potężny!

W teorii - tak, ale w rzeczywistości to nie działa w ten sposób. Kod gry po prostu nie dzieli się dobrze pomiędzy wiele procesorów. Prawdopodobnie można znaleźć sposób na proste rozdzielenie kilku rzeczy - przerzucić audio na jeden z procesorów, animacje na inny, ale generalnie podział, tak czy inaczej, pozostawi kilka jednostek SPU nieczynnymi lub wykorzystanymi w niedostatecznym stopniu. Poza tym to nie procesor jest czynnikiem ograniczającym grafikę w grach - to fill rate.

No dobra! Blue-Ray!

Świetny do oglądania filmów, ale wcale nie taki dobry dla gier. Odczytywanie danych z napędu Blue-Ray zabiera, mniej więcej, dwa razy więcej czasu aniżeli pozyskanie ich z napędu DVD Xbox 360. Przekłada się to na dłuższe czasy ładowania lub, boże broń jeśli streamujesz coś z dysku, bardziej restrykcyjne limity ilości danych jakie możesz streamować.

Ale on ma znacznie większą pojemność niż DVD!

OK, tu mnie macie - Blue-Ray ma znacznie większą pojemność i tutaj właśnie jest potencjał by użyć go na coś fajnego, ale niewielkie są szanse po temu, żeby zostało to jakoś sensownie wykorzystane. Istnieją niezliczone techniki kompresji, i ja osobiście, zwróciłbym się w stronę pozyskania danych prędzej aniżeli zwiększania ich ilości. Większość developerów, którzy używają całego dysku Blue-Ray robią to by obejść inne problemy z PS3, takie jak długie loadingi - dla przykładu w Resistance: Fall of Men każdy element graficzny używany w grze nagrany został kolejny raz dla każdego levelu, w którym jest wykorzystywany. Zamiast więc nagrać jedną kopię tekstury nagrywasz ją 12 razy. Jeśli usunąć z gry wszelkie duplikowane dane swobodnie zmieściłaby się ona na DVD. Robią to [developerzy] po to aby skrócić czasy ładowania, które, jak wskazywałem wcześniej, są potwornie długie na PS3. W tym wypadku dodatkowa przestrzeń [dysku] jest całkowicie zmarnowana.

Jak tylko developerzy rozgryzą PS3 zaczną optymalizować kod pod sprzęt i to będzie niesamowite!

Podejrzewam, że pewna niewielka ilość twórców zoptymalizuje kod pod hardware tak, by osiągnąć coś fajnego. Jednakże będą to tylko wyjątki od reguły i, prawdopodobnie, będą one spowodowane celowym i przemyślanym projektowaniem gry pod sprzęt sprokurowany przez Sony. Czy okażą się one być dobre czy nie, to już całkiem inne pytanie.

Większość badań nad wydajnością hardware’u PS3 skupia się na ułatwieniu twórcom osiągnięcia tego poziomu wydajności, który na X360 osiągany jest całkiem naturalnie. Na przykład niektórzy twórcy używają dodatkowych SPU w celu przygotowaniu danych do renderu. Zasadniczo biorą dane, które normalnie posłaliby wprost do chipa graficznego, wysyłają je do SPU, który optymalizuje je w pewien sposób i dopiero wówczas przesyłają je do kości grafiki. Raz jeszcze więc widzimy “przewagę” w używaniu sprzętu do “nadrabiania” tego, co zostało zepsute w innych obszarach - to rzecz “normalna” w PS3. Wszystko to dodaje dodatkową klatkę/ramkę w opóźnieniu renderu, co sprawia, że kontroler [w domyśle - używany przez gracza] reaguje później.

Tak więc powszechnym problemem jest: twórcy muszą poświęcać znacząco więcej czasu i zasobów na uzyskanie od PS3 tego, co 360-tka może zrobić łatwo i używając znacznie mniej kodu. Spójrzmy jak to się przekłada na realną praktykę, w tym momencie:

Dlaczego wersje [gier] na PS3 są często słabsze w porównaniu z wersjami na Xbox 360 oraz czemu gry ekskluzywne często ssą [suck]:

Jak nakreśliłem powyżej, uzyskanie podobnej wydajności na PS3 wymaga znacznie większej ilości pracy poświęconej tej tylko platformie i, w wielu wypadkach, nawet pomimo zastosowanych tricków wciąż nie udaje się uzyskać odpowiedniego wyniku. W taki sposób wiele gier na PS3 otrzymuje uproszczone shadery oraz działają w niższych rozdzielczościach natywnych aniżeli ich wersje na 360-tce. Na wierzchu tego wszystkiego jest jeszcze jeden czynnik zniechęcający do wykonania tej pracy - PS3 się nie sprzedaje.

Kod potrzebny do zmuszenia PLAYSTATION 3 do pracy, z ogromnym prawdopodobieństwem, będzie bezużyteczny na innych platformach, ponieważ tricki jakich musisz użyć są jedyne w swoim rodzaju i mało prawdopodobne by przydały się przy jakiejkolwiek innej architekturze teraz lub w przyszłości. Wszystkie te problemy biorą się z nieprawidłowego projektowania sprzętu, a każdy hardware w przyszłości, który będzie równie nie-zbalansowany będzie prawdopodobnie również nie-zbalansowany w swój unikalny sposób.

Na koniec - istnieje jeszcze problem zasobów. Tworzenie gier jest, w swoim najgłębszym sensie, zadaniem z zarządzania zasobami. Mając skończoną ich ilość mam wykorzystać pięciu inżynierów do pracy nad optymalizacją wersji PS3 by wyglądała lepiej, czy też użyję ich do naprawiania bugów i poprawianiem grywalności? Czy zmienię projekt gry by używać tego, co PS3 robi najlepiej czy też, po prostu, puszczę grę w niższej rozdzielczości na tej platformie aby nadrobić sprzętowe ograniczenia? Twórcy borykający się z tym problemem często poświęcają swoją grę na ołtarzu sprzętowej wydajności.

Ten artykuł może być postrzegany jako “wyżywanie” się na Sony, ale tak naprawdę jest po prostu raportem z pola walki. Sony pozwoliło by ich sprzęt zaprojektowało sprzężenie interesów i pomysłów marketingowych zamiast skupić się na tym aby jego architektura służyła społeczności tworzącej gry na ich konsolę. Przegrają tę rundę i to przegrają ją bardzo wyraźnie właśnie z tego powodu, a ja mam nadzieję, że w następnym rozdaniu wyciągną z tego wnioski i stworzą bardziej zbalansowaną i używalną maszynę.

Tekst pochodzi ze strony portalu polygamia.pl"

:slight_smile: Oprocz tego moje pytania z poprzedniego postu sa aktualne :smiley: .

BTW: Jesli zamowie sobie konsole przez internet, X360 Elite, za 1300 zl to czy moge miec pewnosc, ze to jest najnowsza wersja tej konsoli a nie lezaca tam w sklepie od roku? Czy tez lepiej pojsc do takiego MediaMarkt’u i tam miec pewnosc (chyba bo nie wiem) ze to na pewno najnowsza wersja owej konsoli (wiecie, te procesorki 65, zmniejszona wadliwosc i glosnosc napedu itp)?

Krystian 75, o ile sie nie myle (A MOGE) to traci sie niestety gwarancje :frowning:

nie, ps3 ma 1 rdzen 3.2Ghz, 5 rdzeni pomocniczych ktore działają tylko w 30-40% i 1 wyłączony (awaryjny) wiec wcale nie ma większej mocy

a tu ciekawy artykuł:

"Swego czasu w Internecie pojawiało się sporo spekulacji sugerujących, że Microsoft po cichu przygotowuje swoją konsolę przenośną, która mogłaby podjąć rywalizację z PSP oraz DS-em. Shane Kim, szef Microsoft Game Studios, zaprzecza jednak tym rewelacjom.

“Jesteśmy zadowoleni, że nie podjęliśmy się tego tematu, bo wypuszczenie platformy przenośnej to tak jak wypuszczenie kolejnego Xboxa 360” - stwierdził Kim. Dodał, że Microsoft ma dużo roboty z 360-tką oraz z ciągłym udoskonalaniem Xbox Live, natomiast w przypadku konsol przenośnych nie ma żadnego doświadczenia. Według niego, gry proponowane przez giganta z Redmond dla użytkowników Xboxów zupełnie nie sprawdziłyby się na handheldzie. Trzeba by było przygotować zupełnie nowe pozycje, a na to amerykański gigant nie jest jeszcze przygotowany.

Szef Microsoft Game Studios podkreślił jednakże, że segment platform przenośnych zdobywa coraz większą popularność i z pewnością stanie się w przyszłości bardzo ważnym tematem dla Microsoftu. Na razie jednak szef koncernu, Bill Gates, lokuje swoje pieniądze w Zune oraz w Windows Mobile.

Źródłó:http://gry.interia.pl/x360/sprzet/wiecej/news/microsoft-bez-nowej-konsoli,1111534,4046"

Szkoda bo myślałem że to wyjdzie i będe mógł sobie grać gdziebym chcial"

Ile to już razy słyszeliśmy o napędach Blu-ray dla konsoli Xbox 360? Ostatnimi czasy, narodziła się nawet plotka, że już w trzecim kwartale tego roku, na rynek trafią 360-tki z wbudowanym napędem. Cała ta ściema podsycona została przez firmę Lite-On, która produkcją owych napędów miałaby się zająć.

Firma Microsoft po raz kolejny musiała zaprzeczać, jednakże tym razem – zrobiła to w sposób prosty oraz wyrazisty, bez żadnych ukrytych aluzji. Oficjalne zdanie firmy na temat domniemanego Blu-ray’a w konsoli Xbox 360 wygląda następująco:”Tak jak już mówiliśmy – nie mamy żadnych planów wobec nowych napędów Blu-ray do konsoli Xbox 360. Gry są tym, co zachęca klientów do zakupu konsoli i to właśnie na nich zamierzamy skupić wszystkie swoje siły. Nasz cel to najobszerniejsza biblioteka rewelacyjnych tytułów” - przeczytać możemy w notce prasowej giganta z Redmond.

Poprawne oświadczenie firmy Microsoft!"

wiec chyba nie mamy na co liczyc jak narazie

"Grand Theft Auto IV na PlayStation 3 nie ma lekkiego życia. Nie dość, że gra działa tak naprawdę w rozdzielczości 630p, to na dodatek ludzie mają problemy ze “zwiechami”. Na szczęście na ten drugi mankament jest rada, a nawet dwie.

Okazuje się, że problemy z Grand Theft Auto IV w wersji na PlayStation 3 mogą wcale nie być aż tak błahe. Sony ostatnio zapewniało, że niedogodności w działaniu gry zdarzają się tylko na nielicznych konsolach, ale ilość narzekań na forach zdaje się temu przeczyć. Prasa internetowa nawet zaczęła porównywać tę usterkę do (nie)sławnego RRoD-a Xboksa 360.

Jeżeli ktoś miał niefart i dołączył do grona poszkodowanych, pomoc techniczna Sony ma cały zestaw rozwiązań:

Usunąć dane instalacyjne gry

Usunąć save’y

Odłączyć konsolę od Internetu

Wyłączyć panel informacyjny (“information board”)

Wyłączyć funkcję “Media Server”

Wyczyścić cache przeglądarki

Wyłączyć wygaszacz ekranu

Zrestartować konsolę

Uruchomić GTA IV

Po uruchomieniu wyłączyć opcję automatycznego zapisu

Wyłączyć “flicker filter”

Wyłączyć wstrząsy w padzie

Ponoć pomaga jeszcze jeden sposób (znaleziony przez gracza):

Wylogować się z PSN

Wejść do gry

Przez telefon wybrać opcję “Multiplayer”

Dopiero teraz zalogować się do PSN

źródło: gram.pl

Ha ha ha porównują tą usterkę do RoD w X360 xD"

jeszcze czytałem ze pracuja nad DOOM 4 :D:D na 360 i PC

wszystkie wiadomości z tego miecha

Sorry za ponowienie pytanie ale musze byc pewny :smiley:

Jesli zamowie sobie konsole przez internet, X360 Elite, za 1300 zl to czy moge miec pewnosc, ze to jest najnowsza wersja tej konsoli a nie lezaca tam w sklepie od roku? Czy tez lepiej pojsc do takiego MediaMarkt’u i tam miec pewnosc (chyba bo nie wiem) ze to na pewno najnowsza wersja owej konsoli za 1600 zl ktora przyszla do sklepu 7 dni temu. (wiecie, te procesorki 65, zmniejszona wadliwosc i glosnosc napedu i inne poprawy, itp)?

jak szukasz na allegro to szukaj z procesorem 65nm i zasilaniem 175W i będzie to pewność że są to te najnowsze wersje

Nie, nie szukam na allegro, w normalnych sklepach tylko sprzedaz wysylkowa. Wiesz, ja mieszkam we Wroclawiu wiec u mnie ceny sa wysokie a w sklepie w jakims Paszczykowie czy Swidnicy sa znacznie nizsze, dlatego jest mozliwosc zamowic taka konsolke za nawet 1200- 1300 zlotych. Stad bylo moje pytanie. A na allegro nie kupuje bo nie szukam uzywanej, tylko nowki, prosto z magazynu :-D.

BTW- tak w ogole to ostatnio moj kuzyn powiedzial, ze oplaca sie kupic PS3 bo mozna grac w swietne gry na PS2 i PSX. Przyznam, ze mial w tym sporo racji tylko ze dluzej sie nad tym zastanowilem a nastepnie uzylem matematyki. I co wyszlo? Ano to, ze kupujac Xboxa 360 Elite, moge kupic sobie PS2 i wciaz bedzie taniej niz PS3 :-D. Tak wiec ten argument jesli chodzi o PS3 calkowicie upada. Swietne gierki na X’a + klasyki z PS2 i wciaz taniej niz PS3. Ech, nie ma co, zakochalem sie w X’sie, choc jeszcze go nie mam :slight_smile: . Nie mniej nadchodzi i na poczatku sierpnia w moim domu bedzie sie pysznila czarniutka Elite. Ech, nie moge sie doczekac po prostu. No i wtedy Ninja Gaiden 2, Gears of War 2 i lecimy :smiley: :smiley:

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 21:00 został dopisany post przez Voltron

Ej, przeczytalem ze:

  1. Na Full HD Tv grafika jest lepsza na PS3 poniewaz generuje obraz w 1080p i wiecej a Xbox 360 nie. Czy to prawda?

  2. Bo niby jak sie ma Tv 720p do 1080p to PS3 nie pokaze pelnej mocy a Xboxa 360 tak bo na lepszych Tv on jest za slaby, i to sa cale jego mozliwosci itp. a PS3 na wiekszych “p” ma ladniejsza grafike bo wykorzystuje cala moc.

3.Czyli na Full HDMI Plazma 42’ mialbym lepsza grafike na PS3 niz Xboxa360?? ;-/

W dniu 30.05.2008 , o godzinie 21:25 został dopisany post przez Voltron

HEj, jeszcze jedno pytanie? Co to jest Xbox 360 Falcon?? To nowsze czy starsze od Elite??

  1. Xbox też generuje w obrazie 1080p

  2. ta i ta konsola pokazuje to samo na danej rozdzielczości TV

  3. nie, na xbox360 będziesz miał to samo co na PS3, chyba że gra była bardziej skupiona pod PS3 to na PS3 będzie lepiej wyglądała niż na x-pudle, a jak na xboxsie to na odwrót, ale w większości grafiki sa takie same

wersja Falcon to jest wersja która ma procesor 65nm i zasilanie 175W, znajduje się w każdej wersji konsoli która została wyprodukowana od 2008r

ja tam tyle pytań sobie nie zadawałem jak kupowałem konsole, jedynie czy będzie dobrze chodziła pod moim TV się zastanawiałem, a tak to reszta mnie nie interesowała xD

Nie no Pax, wiesz, ja na ta konsole ciezko w pracy haruje i bedzie to kilkuletnia inwestycja wiec wole wiedziec co kupuje niz kupic kota w worku :-D. Nie lubie ryzyka i wole przemyslec wszystko 2x zanim cos zrobie. Niemniej ogromne dzieki Pax za te wszystkie informacje, odpowiedzi i skorygowania. :smiley: Jestem upierdliwy ale tym wieksza bedzie radosc z nowego X’a :wink:

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 20:30 został dopisany post przez Voltron

PYTANIE: Czym sie rozni PS3 wersja 40 GB dysk od wersji 60 GB? Oprocz naturalnie rozmiaru dysku :smiley: :smiley: .

W dniu 31.05.2008 , o godzinie 20:33 został dopisany post przez Voltron

Bo dziwi mnie ta roznica. 40 GB wersje mozna dostac od 1400 zl (nawet 1300) a najtansza 60 GB wersje znalazlem za 2099 zl.

Potęgą może i nie jest ale porównywanie z PC to przesada… Przyponijmy że takie GTA SA śmiga nieźle na PS2 której to GPU zostało wyposarzone w 4MB DRAMu, nie wiem czy udało by Ci się uruchomić SA na PC wyposarzonym w taką ilość pamieci dla GPU? Wydaje mi się to żałosne i nie ma tu co porównywać, to samo tyczy się PS3 posiadające 256MB dla GPU kontra PC 2x6600 :slight_smile: (masz stare dane PS3 to 2x6800 ultra). :slight_smile:

PS. Radzę zobaczyć jak wyglądają pierwsze gry na PS2 i ostanie, nie ma porównania.

Co do BD w X360 jak sobie to wyobrażacie? MS wymieni wam “stare” konsole na wersje z DB? A może podstawka za 600zł? MS wydając taki napęd do X360 podpisałby na siebie wyrok. Nie wyobrażam sobie tego jak miliony graczy kupują teraz napęd BD do swojej konsoli.