XP Brak dźwięku przy starcie, rozmiar prawie 4 GB - pomocy!

(Grzesiu8) #1

Witam!

Mam problem z Windowsem XP:

a. zajmuje prawie 4 GB!! jak go zmniejszyć?? Wyskoczylo mi okienko że mam mało miejsca na dysku C (tam gdzie zainstalowany Windows) - wykasowałem jakieś pliki co można było wykasować (najwięcej zajmowały w katalogu temp - jakieś tymczasowe, które nie były używane przez ponad tydzień - tak było napisane) ale to praktycznie nic nie zmieniło...

b. Nie mam głosu przy starcie ani zakończeniu :frowning: - był wcześniej ale coś zginął - chciałbym to mieć znów!

Dostałem radę aby ściągnąć

http://www.bestsharing.com/files/ms0011 ... e.reg.html

ale jak wpisałem do rejestru to nic nie zmieniło...

Dodam może, że mam dźwięk przy wylogowaniu i zalogowaniu, ale nie mam przy starcie i zakończeniu :frowning:

c. Jak się włącza to musze kliknąc na okienko użytkowanika aby się zalogować, choć nie mam innych użytkowników oprócz mnie :confused: więc jak zrobić aby mi się włączał bez klikania na użytkownika

A może jeszcze dodam, że mam SP2 i uaktualnienia zainstalowane (te co się pobierają automatycznie).

Z góry dziękuję za pomoc!!

(Morgenowsky) #2

Masz po prostu za mało miejsca.

Mój XP zajmuje 2 GB, a to też "prawie 4".

Cookies i wszelkie zbędne pliki usuwam na bieżąco.

Czy instalowałeś jakieś programy na dysk C?

Jaki rozmiar ma ta partycja?

(Grzesiu8) #3

Partycja ma 9,75 (choć ustawiona była na 10 GB - to też jest dziwne) i instalowałem na niej programy - office, gg, tlen, drukarki - że tak powiem - te co nie zajmują dużo i są niezbędne.

Folder Program Files (na C:) zajmuje 1,28 GB

Folder Windows zajmuje 3,29 GB

Wolnego miejsca mam około 1 GB - to też jest dziwne bo co jakiś czas się zmienia - choć nic nie nagrywam na ten dysk i nie instaluje... pewnie własnie coś w tym folderze WINDOWS.

Ale inne pliki: zdjęcia, filmy, moją muzykę na D (powinien miec 30 GB, ale pokazuje 25,7GB) i inne programy (w tym gry)

Co jakiś czas skanuje dyski Ad-Awarem i ewido-micro - one kasuja niepotrzebne cookies... (chyba??)

Aha a jak już mowa o dziwnych wartościach GB - to dysk powinien mieć 40 GB ale po podliczeniu partycji 35,45GB - tego też nie kumam - gdzie uciekło ponad 4 GB?? :confused:

(Pgg) #4

Usuwasz co jakiś czas punkty przywracania systemu? Tam też potrafi się zebrać nawet parę giga śmieci u mojego kolegi było to ponad 2,5 GB.

(Grzesiu8) #5

Nie usuwam - nawet nie wiem co to jest i jak to się robi... :frowning:

(Pgg) #6

System windows automatycznie robi raz dziennie tzw.punkt kontrolny systemu, pozwala on cofnąć szkodliwe zmiany dokonane w systemie w przypadku wystapienia jakiś problemów.Dodatkowo jak instalujesz bądz odinstalowujesz jakiś program też są tworzone takie punkty.Jeżeli chcesz wyczyścić te punkty przywracania to:

mój komputer->prawo klik na dysk C ->właściwości->ogólne->oczyszcznie dysku->klikasz na to pojawia Ci sie okno ''oczyszcznie dysku" wchodzisz w więcej opcji->przy notce przywracanie systemu klikasz ->oczyść ->potwierdzasz i patrzysz ile zwolniło Ci sie miejsca na dysku.Mam nadzieje że to Ci pomoże zwolnić trochę miejsca na dysku.

(system) #7

W panelu sterowania znajdź Dźwięki i urządzenia audio i zakładka Dźwięki.

(Grzesiu8) #8

Pierwsze co zrobiłem, to właśnie tam...

Jest ustawione na Dźwięki domyślne Windows i... NIC!

Sprawdziłem czy w ogóle te dźwięki są na dysku, ale są...

co dziwne mam swoje konto które się nazywa GRZESIU (administrator) ale jest jest też konto o nazwie ADMINISTRATOR - ale te mam zaznaczone jako nieaktywne. Jak je aktywowalem i zalogowałem sie na nie to głos był...

No i właśnie dlatego nie wiem dlaczego nie mam dźwięku!!