XP czy 7?

Witam.

Jaki system lepszy na ten komp? na xp po aktualizacji biosu wykrywało mi 3.25gb wcześniej 3.5gb, aktualnie posiadam 7 x64 wykrywa 4gb, który win będzie działał lepiej, szybciej ?

Zdecydowanie windows 7. XP przeszedł do historii.

Przy pamięci od 4 GB to tylko system 64-bitowy, a patrząc po specyfikacji kompa Windows 7 64bit będzie dobry.

Mimo, że siedzę na XP to jest tylko spowodowane, że traktuje go jako drugi system do gier. Gdybym miał wybierać jako pierwszy wybrałbym Win7… niestety XP bardzo dobry system już nie jest wspierany, jest to już staroć pod wieloma względami, wysłużony. Dlatego teraz realnym wyborem jest według mnie tylko Win7, teraz zależy czy x86 czy x64…

Ten wybór jest uzależniony od typu procesora oraz ilości posiadanej pamięci ram. Jeżeli masz 4GB to w grę praktycznie wchodzi tylko i wyłącznie x64, chyba że sam wolisz x86 aczkolwiek uważam to za stratę pewnego potencjału.

Ale to Twój wybór:) Ja tylko opisałem moje zdanie, proszę mnie za nie nie krytykować i ewentualnie poprawić gdy popełniłem pomyłkę (człowiek uczy się przez całe życie).

Pozdrawiam

nie wprowadzajcie ludzi w błąd… jak masz 4 BG ramu nie znaczy że musisz używać tylko win 7 64bit… oczywiście że możesz korzystać z XP ale nie będziesz wykorzystywał całego ramu

i z tego co mi wiadomo to XP jest jeszcze wspierany

A procesor na jakim bedzie szybciej pracował? Na xp czy 7 x64?

Jeżeli się nie mylę udostępniane są tylko krytyczne aktualizacje dotyczące bezpieczeństwa. … wszystkie inne tylko jeśli ktoś wcześniej za to zapłacił, będzie miał wsparcie do 2014… chyba…

niee

Powiem tak - testowałem 7 przez jakiś czas i wróciłem do XP, nadal jest to wg mnie najstabilniejszy system. Czekam na dopracowanie Windows 7.

czemu xp do gier ? mi na 7 wszystkie gry ładnie smigają :slight_smile: miałem problem ze skalowaniem ale zainstalowałem sterowniki nvidia z numerkiem 802.06 i wszystko smiga jak powinno … tylko to ze mam 2gb ramu na x64 system troszke za mało

Czemu do gier? Bo przy pomocy programu nLite utworzyłem własną instalacje, odpowiednio skonfigurowałem usługi. System stał się ogólnie lżejszy, a do gier mi to wystarczy. Jako pierwszy system korzystam z Linuksa - jak na razie całkowicie mi wystarczy… no może parę innych programów uruchamiam na XP

skonfigurowałes tą instalke z programami itp ? że jak wgrasz system to juz nie trzeba instalowac programów itp ??

Można tak zrobić, ale nie. Dlaczego? bo wychodzą nowe wersje programów. To co zrobiłem to usunąłem niektóre domyślne sterowniki z płyty i dodałem własne pod laptopa, poustawiałem usługi systemu oraz pousuwałem niepotrzebne dla mnie komponenty z których nie korzystam.