Xp czy vista pomoc

Lepiej 64 bity i lepiej wymień kartę grafiki przed zakupem ewentualnej Visty.

Bież Viste na takim kompie spokojnie mozesz instalować.

Pewnie sporo będzie odpwiedzi bież Xp, Vista to szmelc itp. ale wcale tak nie jest poniewasz sporo ludzi sie jeszcze nie przywyczaiło do Visty tak jak na pczątku było z Xp. A Vista coraz się robi stabilniejsza…

Nom tak jak wyżej napisane mozesz wymienić karte aero i te sprawy…

ja jedna dalej jestem za xp

ostatnio wywaliłem vistę po 5 miesiącach użytkowania

powód ? głupie problemy …

np jak jakaś aplikacja nie była zgodna z aero to vista zmieniała szate ok …

ale gdy pultała się o eksplolator windows który jest jej intergralną częścia to wiecie … trafiało mnie coś …

długie łączenie z wifi również powodwało we mnie mdłości …

sporo takich upierdliwych kłopotów ta vista sprawiała .

dlatego jestem teraz na xp tylko zmieniłem themesa na tego z visty bo jednak do wyglądu się maxymalnie przyzwyczaiłem :stuck_out_tongue:

w ogóle zauważyłem że vista na jednych kompach działa jak rakieta a na innych często nawet lepszych muli …

najlepiej jak byś miał możliwość pożyczenia od kogoś visty i zainstalować sobie ją bez wpisywania key-a i zobacz co i jak .

bo np u mnie na pc vista non stop sypała błędami wszystko trwało wieki a na lapku było sprawnie tylko takie drobnostki które mnie wku… .

a jeszcze co mnie irytowało to czasem długie kopiowanie plików na pendriva … ale jak przerywałem i ponawiałem to już szybko się kopiowało … hm… :>

no i czasem zastanawianie się visty nad czymś …

oraz problemy ze stabilnościa IE7 pod vistą … potrafiło się wyłączyć IE 7

pod xp zaś IE7 jest stabilne .

ale dodam jeszcze że jak kiedyś miałem xp bez sp to też bywały z nim problemy …

więc może z vistą będzie podobnie ?

hm … nie wiem ale napewno sprawdze to po wydaniu sp 1 bo w końcu za system zapłąciłem więc szkoda by się marnował :slight_smile:

edit:

hehe jeszcze jedna drobnostka mnie wkurzała pod vistą …

mianowicie defragmentator dysku :stuck_out_tongue:

pod XP jest fajnie graficznie przedstawiona sytuacja na dysku oraz postępy defragmentatora

a pod vistą tego brak :stuck_out_tongue:

niby nic niby nie zwracałem na to uwagi pod xp ale pod vistą jakoś mi tego brakowało :stuck_out_tongue:

hehe

Ja bym radził kupno Windows XP Home Edition SP2 z kilku powodów

1)Na takim sprzęcie szybciej i stabilniej będzie chodził system Windows XP niż Windows Vista

2)Na Windows XP gry działaja szybciej niż na Windows Vista

3)Na Windows XP jest więcej programów i sterowników w pełni kompatybilnych z tym systemem czego nie można powiedzieć o jego młodszym braciszku

4)Windows XP nie potrzebuje kosmicznej i drogiej karty graficznej do działania,na tej która masz będzie chodził idealnie

5)Windows Vista ma mało poprawek i aktualizacji jak narazie a za to dużo błędów i dziur,więc niema poco sobie psuć nerwów przez takie “drobne błędy” bo te robią swoje i niejednego użytkownika potrafia wnerwić i sprawiają mnóstwo kłopotów

6)Windows Vista u jednych chodzi lepiej podobno a u inncych działa bardzo niestabilnie,i tu pojawia się pytanie " skąd wiadomo że akurat bedziesz miał to szczęscie,że Vista bedzie działać stabilnie na twoim sprzęcie,jeżeli czasami na komputerach lepszych niż twój działa bardzo źle??"

7)Windows XP Home Edition SP2 jest tańszy niż Windows Vista a zaoszczędzone pieniądze możesz sobie dokupić jakiś nowy podzespół do komputera

8)Windows XP jest bardziej doświadczony i jest to pewny system operacyjny,mimo tego,że jest stary to wciąż jest wspaniały

9)Na Windows XP niedługo wyjdzie SP3 który przyspieszy ten system aż o 10% a SP1 do Visty nie przyspieszy nowego systemu niemal wogóle

10)Mało tego,jeśli zależy ci na wyglądzie Visty to szkoda płacić za Viste skoro można sobie ściagnąć jakis program zmieniający wyglad systemu np.Vista Transformation Pack 7.0 niestety takie programy mulą system i psują go,ale na pocieszenie dodam,że SP3 do Windows XP ma zmienic wygląd tego systemu oraz ikonki na te z Visty

11)Dla Porównania Windows XP ma juz SP2 Vista nie ma jeszcze nawet SP1,SP3 do XP przyspieszy system SP1 do Visty raczej nic nie polepszy,więc poco czekać i płacić za bubla

Rozważ teraz jeszcze raz decyzje kupna i przemyśl dokladnie który ci bedzie lepiej odpowiadał

Stary Dobry XP czy Szmelc Bubel Vista,dodam BadVista

Dokładnie… powiem więcej, ludzie na Viste jadą a w większości nawet z niej nie korzystali. Polecam Viste, chociaż może jeszcze bywają z nią problemy, czego ukryć się nie da, to jednak jest to system bardziej przyszłościowy. XP jest już niestety systemem wiekowym. Więc po co wydawać kasę na coś, co w momencie kupna jest już lekko przestarzałe.

Taa, ja nie wiem, czy to normalne, czy nie, ale wydaje mi się, że jak placić 350 złotych za coś starego i praktycznie bez przyszłośći, lub 350 złotych za coś nowego i ciągle rozwijanego/ulepszanego, to wybrałbym tę druga opcję.

Sidhmor Zgadzam się w 100% do Visty z biegiem czasu też wyjdą Service Packi itp. Dlatego już teraz lepiej kupować Viste niż tracić kase na Xpka i pojakimś czasie znów zmieniać system bo i tak za troche większość będzie kożystać z Visty.

Ale decyzja należy do Ciebie…

wybacz ale co ty p… ? vista też nie potrzebuje kosmicznej grafiki

kto wam naopowiadał że to aero żre nie wiadomo ile mocy ? :?

na intel gma 950 aero chodzi na gf 5200 fx też … czy to są super karty graficzne ? :roll:

aero chodzi bez problemu na każdym nowym kompie i na większości 1-2 letnich

by zmienić wygląd na viste wystarczy zmienić themes-a … i masz “prawie” viste z wyglądu fakt nie będzie przezroczystości ale po co ona komu ? więcej utrudnia jak pomaga .

sidebara sobie można ściągnąć zainstalować i z wyglądu masz nie mal vistę. bez psujących vtp.

błędy vista ma to jest fakt

ale o tych dziurach to gdzie żeś usłyszał czy może sam je wykryłeś :>

wszyscy słyszeli o dziurach ale nikt ich nie widział ciekawe nie ? :wink:

tu się zgodze dlatego właśnie wywaliłem vistę …

i właśnie z tego powodu radziłbym poczekać z kupnem visty trochę …

co z tego że sys przyszłościowy i w ogóle jak nie wiadomo czy dotrwa się z nim tej przyszłości bo wcześniej wykończy nas nerwowo ? :stuck_out_tongue:

wiesz … 99% programów z xp działa i na win vista problem w tym że … u jednych te same programy działają a u innych nie … zupełnie jak by dwie stojące na sklepowej półce visty były zupełnie czym innym :stuck_out_tongue:

hehe a co do driverów to też nie ma już z tym większych problemów.

dobry argument na korzyść visty

ale też wydawać kasę na coś co potrafi w pewnych sytuacjach doprowadzić do szału ?

ja na chwilę obecne zdecydowanie jestem za XP ale może po sp1 do VISTY się to zmieni gdyż nie jestem wrogo nastawiony do tego sysa .

Zgadzam się z użytkownikami którzy przemawiają za kupnem Visty. Co z tego że w chwili obecnej nie ma SP. To chyba normalne że musi trochę upłynąć czasu zanim on wyjdzie. Systemu nie kupuje się na rok a na więcej czasu więc normalne że za jakiś czas xp będzie przeżytkiem. Więc jeśli nie chcesz dwa razy wydawać kasy to inwestuj w Vistę. Sam używam Visty od 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Juz teraz jest coraz mniej z nią problemów i wszystkie problemy można łatwo i szybko rozwiązać gdyż te najpopularniejsze problemy są już znane tak samo jak i sposób na nie. Lada moment wyjdzie SP 1 i wtedy już będzie zdecydowanie mniej problemów. Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że te problemy nie pojawiają się u wszystkich. U niektórych Vista smiga bez najmniejszego problemu.

To może trochę faktów. Z ciekawości odpaliłem XP SP2 gołego po instalacji były tylko stery do płyty, grafy i 3DMark 06 - komp ten sam.

Co ciekawe na Viście miałem średnio 20pkt więcej w 3DMarku niż na XP (test powtórzony kilkukrotnie, stery najnowsze dla obu OS).

Czas uruchamiania XP - 22,5 sek Vista 31,5 sek, czas restartu XP 8sek, Vista 12,5sek. Dodam, że Vista ma zainstalowany SP1 i jest już trochę przechodzona a XP to świerza instalka. Poza tym Vista nie ma optymalizacji (nic nie było wyłączane), wszystkie wodotryski fabrycznie załączone (sidebar itd.). Myśle, że po kilku tygodniach używania XP będzie jednak wolniejszy (pewnie każdy tego doświadczył :-))

Jak widać SP1 jednak coś daje 8)

Windows Vista jak każdy system m swoje wady i zalety. Niestety więcej jest wad. Nie chcę tu obrażać najnowszego systemu a jedynie stwierdzić fakty. Czekaliśmy 5 lat na system a jak do tego doszło to nie był on w pełni sprawny i było wiele problemów z którymi ciężko było się uporać. Dla mnie ten system powinien mieć premierę na początku roku 2008, a nie rok wcześniej…

to gratuluję, instalujesz nieoficjalne packi (na etapie testów) a potem wyrażasz opinie na temat systemu :?

Wybór systemu jest indywidualną sprawą, Vista posiada funkcje, których nie ma XP a dla mnie są użyteczne, np. udostępnianie WMC dla Xbox360, lepsze działanie internetu (poprawiony protokół TCP).

Poza tym wersje kradzione czasami działają gorzej od oryginalnych.

Inną sprawą są wymagania sprzętowe, na słabym sprzęcie Vista będzie gorzej sie sprawowała niż XP lub Win2000.

Póki co nie zawiodłem się na tym systemie.

Widze, że masz pewną wiedzę w tej materii skoro wyrażasz takie opinie :lol:

Mam wiedzę zaczerpniętą z for, systemy zawsze kupowałem (zresztą nie tylko systemy).

To mit.

Pod XP także można włączyć przezroczystość podobną do tej w Viście, a prawie nic nie jędzącą Ramu( mówimy o użyciu 0,001 Ram ,albo mniej).

Malutki programik któy to robi z paskiem zadań to TransBar (freeware)

Jest jeszcze drugi programik który robi przeźroczystość obwódek okienek ,coś ala vista, jego nazwy teraz nie pamiętam, ale jak ktoś będzie zainteresowany to napewno sobie przypomne.

Obciążenie starego laptopa celerona na XP Pro nie odczuwalne praktycznie.Tak jakbyś załadował nowego styla. Ja już tego nie używam bo takie bajery męczą mnie od czasu do czasu. Ale prezentuje się nieźle.

Szczerze - to z wielką chęcią wymieniłbym Vista na XP. Niby wszystko działa, niby nie mam z Vista najmniejszego problemu. Ale ostatnio siadłem przy bardzo podobnym kompie jak mój różnił sie tylko kartą grafiki ( słabsza ) i wielkością twardego dysku ( mniejszy ) i… ponownie zakochałem sie w XP’eku - jak by to porównać - Vista u mnie działa jak luksusowy samochód na polskich drogach a Xpek no cóż mniej wygodny ale za to jakiego ma kopa na dodatek na niemieckiej autostradzie :smiley:

konfiguracja mojego kompa - dla porównania : C2D 6300, 2GB RAM, 250 GB HDD, GF 8800GTS, ASUS P5B.

bezpieczniej i bezproblemowo -> 32bitową

a oto on: TrueTransparency 8)

Nie jest to takie jak w Vista bo do końca takiego efektu nie da się osiągnąć ale wygląda nawet nawet.

ludzie gadacie głupoty mówiąc że XP jest lepszy od Visty, sam pracuje na viście ultimate x64 od 3 miesięcy i oczywiście po “ręcznym” doinstalowaniu potrzebnyhc aktualizacji wszystkie problemy zniknęły,

jeżeli ktoś liczy czas uruchamiania się systemu to chyba jest niepoważny - czas uruchamiania i wyłączania się systemu nie jest miarą szybkości komputera lub systemu…

Ogólnie popieram Vistę i ludzi którzy twierdzą że nie warto inwestować w starego (mino że doświadczonego) XP;

Jeśli o mnie mowa to widze, że większości trzeba wszystko wykładać łopatplogicznie :x Wyraźnie napisałem o warunkach mojego testu. Moim zdaniem wyniki są bardzo dobre pamiętając o ilość zainstalowanych “bajerów” w Viście. Po wyłączeniu dodatków czasy są prawie identyczne. Biorąc pod uwagę np. większe bezpieczeństwo Visty, szybkość działania gier i inne wymienione w tym wątku wybór chyba nie jest trudny.

Zmierzyłem czasy ładowania i restartu z ciekawości bo czytam wiele bzdur na różnych forach i sam chciałem się przekonać.