XP czy Vista?

Stanalem przed dylematem - kupic WinXP HE czy viste Home Premium po tej samej cenie?

Co przemawia za jednym i za drugim?

Windows XP Home Edition zdecydowanie.

W google szukaj http://www.google.pl/search?hl=pl&q=XP+HE+vs.Vista&btnG=Szukaj+w+Google&lr= jest juz kilka tematów na różnych forach.

Tzn. jeżeli masz przynajmniej grafikę 128MB i procka 3GHz lub dwurdzeniowego i 2GB RAM (min. 1GB) to możesz bez obaw kupić Vistę, jeżeli masz słabszy sprzęt XP tez wcale nie jest zły, który z nich wolisz to już zależy od Ciebie i możliwości twojego kompa.

Procek Intel Core 2 Duo E8200

Grafika GF 8800 GT 512MB ;]

RAM 2GB

tzn zależy na czym pracowałeś wcześniej a na tym sprzęcie to vista pójdzie na luzie ale jak nie zależy ci na bajerach i większych możliwościach takich jak np dx10,to vista , jak nie to ja radze xp

Vista… i nie decyduj się na tego starocia 7 letniego ;d

Wcześniej miałem pirackiego XP, teraz uzbierałem trochę kasy i modernizuję sprzęcik, a przy okazji kupuję legalnego windowsa.

Na bajerach mi przesadnie nie zalezy…

Slyszalem tez ze vista strasznie dziurawa jest… :stuck_out_tongue:

VISTA to syf i nieopłaca sie go kupowac a DIRECT10 TO MARKETING niech z nim spadaja, XP WYMIATA

Ja również jestem za XP. Do Visty robiłem chyba z 5 podejść i dalej nie mogę się do niej przekonać.

djkilof- masz racje co do XP niedaj sie PROPAGANDZIE

Ja bym się skłaniał przy Xp Home Edition. Argument: minimalizacja błędów

Jednym słowem pod xp wszystko chodzi gry , programy , gadżety do kompa a z vistą jest nadal dużo żeczy co nie chodzi no i komp wiadomo musi byc bardziej wydajniejszy niz do xp więc lepiej xp :stuck_out_tongue:

voltmen dobrze prawisz kolego tylko XP , VISTA to pomyłka i naciąganie biednych ludzi oraz naiwnych [-X

Zdecydowanie Vista. Po co ci np. ta karta graficzna skoro XP nie wykorzysta jej możliwości, z czasem directx 10 stanei się standardem. XP na dzień dzisiejszy polecam tylko osobom które mają naprawdę słaby sprzęt - to dobry system ale już nieco przestarzały. I nie słuchaj tych wszystkich ludzi co mówią że Vista to syf. Większość z nich nawet nie miała z nią doczynienia, bo nowej nie kupią, a pirata trudniej zainstalować i aktywować. Jestem ciekawy co mówili kiedy XP wyszedł XP, pewnie to samo co teraz o Viście. Wyjdzie kolejny system to znowu będą mówili o "starej dobrej viście).

Sidhmor jestes strasznie otumanione tą VISTA to syf i już a DIRECT10 niedaje takich możliwości jak piszą koleś , poczytaj popatrz to nie boli #-o a potem sie wypowiadaj

weź viste,xp to dobry system ale po co pakować kasę w starocia kiedy można inwestować w nowości które się rozwijają,ja jestem za vistą :!:

Otumaniony to ty jesteś zdaniem większości osób na forum. Ja przynajmniej mówie to co myślę, a trochę się na tym znam. Sam poczytaj jakieś bezstronne porównania i wyciągnij wnioski tym co masz pod kopułą. I powiedz szczerze testowałeś oba systemy przez dłuższy czas?? Ja na to poświęciłem sporo czasu i nie zniechęciłem się Vistą przy pierwszym problemie, chociaż uważam że XP jest dobrym systemem. Kupując dzisiaj XP, do tego w wersji home, to tak jakbyś inwestował (żeby było ci łatwiej zrozumieć użyję takiego porównania) w grę z przed 7 lat, choć możesz mieć jej nowszy odpowiednik za tą samą cenę. I choćby nie wiem jak ta gra była kiedyś dobra, to i tak w porównaniu nawet z badziewiem z “dzisiaj” będzie niestety pozostawała w tyle, bo technologia poszła do przodu. A co do directx 10 to ja różnicę dostrzegłem.

Jeszcze pozostaje kwestia - kupić wersjię 32bit czy 64?

PPodobno na 64bit niektóre programy nie chodzą…

Sidhmor Zgadzam się! Spójźmy na to z innej strony. Jak wiadomo Microsoft dużo zainwestował w Vistę, przynosi zyski, ma dużo dziór jak to nowy system, ale ciągle jest łatany. Xp stary system, który jest bezpieczny bo ma dużo poprawek, z Vistą terz tak będzie. Do Xp za niedługo przestaną być robione poprawki i zostanie zapomniany jak MS98. Microsoft będzie starał się jak najbardziej zachęcić do Visty, eliminując przy tym dostęp do starych systemów oczywiście w przenośnym tego słowa znaczeniu. Vista to przyszłość i tak każdy kiedyś będzie musiał na nią przejść! A do postów typu: Vista to syf! Topisza ludzie którzy albo wcale nie pracowali na tym systemie albo u kumpla na godzinke siedli i im się nie spodobało :frowning: Jak mi przykro :? Aby to osądzić trzeba przez dłuższy czas posiedzieć w systemie i poznać go dobrze, Directx 10 to już potęga i są wydoczne różnice, coraz więcej nowych i mocniejszych komputerów, które wyprą stare “złomy” z Xp i DX 9.0c! Patrz w odległą przyszłość!

odpowiedź jest bardzo prosta tylko vista, najlepiej 64 bit…

niestety ludziska systemy 32 bitowe takie jak xp i vista (32bit) niedlugo nie bedą miały racji bytu, chyba że wszyscy zostaniecie z około 2,8 giga ramu - bo tylko tyle 32 bity obsłuzy.

Więc pozostaje stary xp64 lub nowiuteńka vista…Ram po 60 złoty jest już .