XP czy Vista?

Dla mnie Vista jest również dobrym systemem i do mocnych komputerów naprawdę warto. Chociaż odpaliłem ją nawet na komputerze z Celeronem 1.3 GHz i 1 GB RAM i poza dłuższym uruchamianiem nie widzę dużego spadku wydajności. Na przyszłość zdecydowanie Vista. Pracowałem na niej przez ładne dwa miesiące przyzwyczaiłem się do UAC, do innego układu okien. Niepotrzebny mi już nawet ten stary pasek menu Plik, Edycja itd. Wszystkie programy jakie mam działają pod Vistą. Polecam.

Zapraszam do tematu: viewtopic.php?f=22&t=215447 Pomoże ci rozwiać wątpliwości co do systemu x86 czy x64

Polecał bym ci Windows xp professiona!!

Jeśli to domowy użytkownik, to po co mu XP Professional :stuck_out_tongue: Sprzęt ma wysokiej klasy- Vista powinna fruwać na tym. Jestem tego samego zdania

Zgodnie z waszymi wypowiedziami byłbym skłonny wybrać jednak Vistę 64 bitową, natomiast nadal dręczy mnie pytanie - czy na pewno wszystkie programy pod 64 bitami będą działać jak trzeba, tzn. czy nie będzie jakiś nagłych zwiech czy błędów, niebieskich ekranów itp…

Czy program dla którego nie napisano żadnej łaty, a który pierwotnie był pisany pod XP i starsze na viście 64-bitowej będzie działał w pełni sprawnie? Bo nie chciałbym się niemile rozczarować, gdy zobaczę nie to co chciałbym… :stuck_out_tongue:

Jeśli masz 4 GB RAM lub powyżej - Vista (albo XP) x64 - na x32 wykrywa tylko 3 GB pamięci

Jak już wspominałem, mam 2GB RAM’u :wink:

Czyli powinna wystarczyć ci wersja x86 (x32). Póki co jest to bezpieczniejsze rozwiązanie.

JA terz polecam Ci Viste 32 bitową, gdyż masz pewność że wszystkie programy pójdą i nie będzie żadnych niespodzianek. Jak na razie to na wersję 64 bitową jeszcze troszke za wcześnie i lepiej nie być tak “do przodu” :slight_smile:

Ja również polecam Windows Vista.

Przyzwyczaiłem się dotego systemu. Przekonałem nawet kumpla, zagorzałego fana XP. Jak zobaczył Vistę, stwierdził, że pobawi się i odinstaluje, tymczasem siedzi już prawie miesiąc. A jak zapytałem kiedy instaluje XP, to odpowiedział, że nie widzi takiej potrzeby.

Na Viście działa wszystko, przynajmniej u mnie i u kumpla. Nie ma żadnych problemów z programami, grami, czy stabilnością.

Oczywiście, na początek polecam wersję 32-bit.

Vistę używałem i odinstalowałem, czeka teraz na SP1.

Mam w firmie drukarkę Canon Multi Pass C75 i dla Visty brak sterowników.

Dla mnie jest to duży problem, potrzebuję w firmie drukarki.

Pod XP drivery są.

Dopóki nie pojawią się sterowniki do mojego sprzętu , Vista poczeka.

Na razie mam XP Profesjonal I tam wszystko chodzi a nie namówię firmy na wymianę sprzętu na kompatybilny z Vistą.

I tak cud że nam Visty Buisnes box zakupili :smiley:

Mam w biurku 6 Vist i nie mogę ich używać …

Zainstaluj sobię XP-ka. Większość gier, programów na nim działa. Jest stabilniejsza jak na razie. Jak masz 2 GB ramu to Ci nie potrzebna vista.

Na Viście również działa “większość” gier oraz programów.

Moim zdaniem Vista nie jest gorsza od XP’ka w kwestii stabilności :!:

stabilnosc zostanie poprawiona

dobra karta bez d10 jest jak kanapka bez niczego:P:P

bajery nawet dobre i czasami przydatne

ale ale po co wydawac tyle kasy jak prosty, darmowy linux ma to wszystko od dawna(nie dotyczy d10) i jest o wiele bezpieczniejszy poniewaz programisci virusow mysla ze nikt z linuxa nie korzysta i nie pisza virusow na linuxa(wiem tylko o jednym :o na tysiace na windowsa)

zalezy jakiego masz kompa. ja ogólnie polecam windows xp home edition. mniejsze wymagania. mnie zajmuje na dysku twardym miejsca, więcej chodzi na nim gier i programów i niewystępuje tyle błędów co w viście

Pangrys , rozumiem ze probowałeś zainstalować sterowniki od Drukarki na Windows Vista , pomimo iż są dedykowane Windowsowi XP ?

Neo_Agent{/b], co do stabilności to sie z tobą nie zgodzę… Pomimo kilku drobnych błędów, Vista jest dużo bardziej stabilna :!:

Przy dzisiejszej pojemności dysków to raczej słaby argument- jak ma się dysk o pojemności np. 250 GB, to korona z głowy nie spadnie, gdy te 15 GB zajmie system operacyjny. :stuck_out_tongue:

Jeśli próbujesz na Viście odpalić jakieś programy pisane pod np. Win98 to się nie dziwię, że nie działają. Pamiętaj- to że w rubryce “System operacyjny” nie ma Visty nie znaczy, że nie ruszy. Z gazety mam program CyberLink PowerDirector 5.0- w gazecie pisało, że jest pod XP. Eksperymentalnie zainstalowałem pod Vistą i chodzi świetnie- bez trybu zgodności. Może najwyżej nie ruszy pod wersją 64 bit, ale z tym nie mam problemu. :stuck_out_tongue:

Nie wiem, skąd wy tyle wyciągacie tych danych o błędach. Mi tam nigdy na Viście nie wyskoczył BSOD. Błędy mam tylko, gdy sam je wywołam, a zły użytkownik może powalić nawet Linuksa. :stuck_out_tongue:

Jak sie rozważnie korzysta z Internetu, to się wirusów nie złapie- no chyba, że chodzisz po jakichś stronach z paniami lekkich obyczajów, albo z jakimiś crackami i innymi świństwami :roll: . Od wielu miesięcy nie złapałem żadnego wirusa, chociaż korzystam z Windows. :stuck_out_tongue:

Chyba muszę się z tym zgodzić. :slight_smile:

I na którym nie ruszy większość programów, albo trzeba będzie kombinować z Wine. Szczerze mówiąc sam wolę dwukrotnie kliknąć plik exe, niż bawić się z Winem na Linuksie. Chociaż z Linuksa też korzystam. :stuck_out_tongue:

No właśnie Vista ma znacznie lepsze mechanizmy zarządzania pamięcią i wykorzysta tą ilość. Poza tym to jest świetna ilość dla tego systemu. :stuck_out_tongue:

W istocie próbowałem tych sterowników ale bez skutku … :frowning:

A sterów do Visty na stronie Canona brak :frowning:

próbowałem poszukać sterowników do twojej drukarki (pod Vistę) ale jak mówisz :!:, jest ich kompletny brak :frowning:

pozdrawiam

Canon po prostu “olał” użytkowników Visty i nie przygotował sterowników dla Visty. Trzeba poczekać. Może się obudzi z tego. :stuck_out_tongue:

Wiem że nie ma nigdzie tych sterów :frowning:

Po kiego grzyba mi Vista jak na niej nie działa mi sprzęt :frowning:

Tak więc czekam …

A Visty tylko się kurzą :smiley: