XP czy VISTE?

Tak jak w tytłe . Kumpel skręcił sobie nowego kompa i nie wie jaki system zakupić . Czy opłaca się kupić na viste czy xp ? komp core e6300 dysk 250gb i 8800gs

i 2 gb ramu

Moim zdaniem niech bierze Windows Vista Home Premium 64 bit :slight_smile: nie dawno pisał bym tylko XP ale sam jadę już na viście i jest naprawdę ok nie to co kiedyś :slight_smile:

no raczej nie warto już inwestować w xp przy takich parametrach konta bo ceny xp i visty prawie takie same są. vista home premium będzie chyba najlepszym wyborem

Jeżeli kumpel ma zamiar pograc w nieco cięższe gierki jak np. Crysis to imho nie ma sensu ładować visty.

XP bez problemu obsłuży 2GB ramu, a wszystko będzie chodziło sprawniej.

DX10 może zignorować gdyż jest to nic innego jak chwyt marketingowy.

Ale jak już wspomniałem to tylko moje zdanie.

ja na taki komputer polecam zdecydowanie viste…do domu najlepiej home premium brać

Niech bierze XP-ka ale z SP3 tu masz link za 340 zł http://www.skapiec.pl/site/cat/26/comp/355080, a o Viście 64 bitowej niech na razie zapomni (tym bardziej że ma tylko 2GB RAM) mam ją i czasem bywają z nią problemy, nie wiem jak z 32 bitowa Vista ale 64 jak na razie odradzam.

Co do Visty to jedynie 64 bit, jeżeli 32 bity to xp, osobiście brałbym już Viste 64bit,

co do problemów to jest tyle samo co z 32 bitową,

działa lepiej niż wersja 32 bitowa, a problemy są sporadycznie

XP x64

Chyba najsensowniejsze jest teraz kupienie Visty ultimate. W razie problemów można zrobić downgrade do Xp prof. :smiley:

JesperKyd XP x64 sprawia chyba więcej problemów niż vista- nie opłaca się

xp x64 jest tylko po eng :confused: bierz albo viste home premium x64 albo x86… xp przy tym kompie to bez sens… będzie mulił a vista będzie dużo lepsza… i nie będzie mulić… zamykanie i otwieranie systemu będzie trwać codziennie tyle samo a przy XP co dzień spowalnia

xp będzie mulił przy tym kompie ?

jaaasne… :expressionless:

a nie? będzie coraz wolniej chodził…

BTW. czemu nie masz bana(na)?

ja bym polecał yyy microsoft windows [[[[]]]]]%%%%% yyy debian linux?? !!

linux się nie nadaje do grania :wink: a więc tylko vista :wink:

klopas , debian + virtualbox + windows xp i grasz ile dusza zapragnie!! i nie muli ;] i nie tracisz danych przy ewentualnym ekhm formacie w xp ;] w linuxie robi się tak: partycja systemowa"/" i partycja domowa( z naszymi plikami) “/home” w razie znudzi Ci się debian i będziesz chciał wybrać inne distro to formatujesz “/” a dane i ustawienia z “/home” zostają ^^

______________________________________________

edit ;p

poza tym zawsze można zainstalować oba systemy obok siebie ;]

______________________________________________

z tych dwóch opcji wybrałbym jednak xp ;p ale tylko wtedy gdyby jakiś żołnierz satanista powiedział: masz do wyboru tylko windows! !!

ale musi i tak mieć xp :wink: lepiej mieć viste :wink:

Jakoś nie mam z nim żadnych problemów.

Zdecydowanie vista home premim :slight_smile: Mam już ją kilkanaście miesięcy i nie ma problemów z nią w miare szybko się uruchamia/zamyka i nie muli w przeciwieństwie do xp :slight_smile:

a więc tak na ten sprzęt to ja osobiście polecam Viste 64 bity ale ludzie którzy się jeszcze nie przekonali do visty i żyją informacjami z przed roku ze vista jest do ****** JNJN i polecać będą XPeka…

A więc tak: Windows XP x64 Edition ( jak znasz angielski ), lub Windows Vista x64 Ultimate.

Ale polecam Viste do Kończy się wsparcie dla Xpeka