XP - Dwa konta - problem z obustronnym użytkowniem plików


(Blotny) #1

Witam. Sądzę, że pisze w najodpowiedniejszym dziale, jeśli nie to przepraszam. Mam trzy konta na komputerze: dwa administratora i jedno użytkownika (każdego członka rodziny). Konto użytkownika jest bardzo rzadko używane, natomiast dwa administratorskie codziennie. Instalując coś na jednym, od pewnego czasu (a ściślej od 3 instlacji) nie można tego edytować, urachmiać, nic zrobić na drugim. CO moze być tego przyczyną i jak to zmienić? Czy to wina instalatorów?


(fastman92) #2

Muszisz w instalatorze takiego programu zaznaczyć, zę instalujesz do wszystkich użytkowników (all users). Po prostu raczej trzeba wejść do opcji zaawansowanych instalatora, i zaznaczyć takie pole. :lol:


(Blotny) #3

Wchodzę do zaawansowanych zawsze i w tych instalatorach nici takiego nie było. Pokazujesz tylko ścieżkę, akceptujesz i instalujesz.

W dniu 15.07.2008 , o godzinie 18:10 został dopisany post przez plunio7

Chcę odswieżyć temat, bo spadł na trzecią stronę, a problem nie zniknął, a staje się coraz bardziej denerwujący.


(Kolmar) #4

A jakie programy instalujesz ? Podaj przykład to powiem co i jak.


(Blotny) #5

To nie jest wina mojej niewiedzy, co i jak to i ja wiem. Chodzi o to, że coś musiało się namieszać w ustawieniach, a ja nie wiem co.


(Kolmar) #6

Może coś konkretniej ?. Czym to się objawia ? Polecenie runas też nie działa ? Sprawdzałeś w gpedit czy aby nie masz nałożone "software restrictions" ?


(Blotny) #7

f_Beztytuu2m_3693fc5.jpg

To chyba o to to chodziło. Na razie mam dostęp z dwóch kont do tych samych folderów. Zobaczymy, czy jak sie pewien program zaktualizuje, to czy będzie działał na obu kontach. W każdym bądź razie dzięki za chęć pomocy. A i jeszcze mam pytanie. Czy takie coś mogę ustawić również na C (mam tam zainstalowany system).


(Kolmar) #8

Ale tak naprawdę co to ma wspólnego z korzystania z danej aplikacji na koncie innym niż tym na którym przeprowadzono instalację ?


(Blotny) #9

Nie wiem. Ale po zaznaczeniu tej opcji wszystko chodzi pięknie.


(Kolmar) #10

No i tak powinno być od samego początku :slight_smile: