XP - explorer.exe - błąd

Witam! Gdy normalnie włączam komputer(również podczas dłuższego użytkowania) i czasami go “przeciążę” lub szukam po folderach to pokazuje mi się błąd :

bdfv7.jpg

Gdy później klikam zamknij komunikat pokazuje się: bd2xu4.jpg

I gdy daję nie wysyłaj, lub zamykam okno to znika pulpit i pasek start, bo zamyka proces explorer.exe. Za chwilę (ok.2 sek) wszystko ponownie się pojawia. Skanowałem dyski programami antywirusowymi, ale nic nie wykryły. Czy to jest wirus? Czy błąd systemu i trzeba skopiować pliki z płytki XP? Z góry dzięki za odpowiedź :wink:

Michael Parker , włóż płytę z Windowsem XP do napędu, uruchom ponownie komputer, ustaw w BIOSie bootowanie z napędu optycznego (CD/DVD-ROM) (First Boot Device). Zapisz ustawienia.

Po zbootowaniu z płytki Windows XP uruchom konsolę odzyskiwania (klawisz R w pierwszym oknie wyboru).

Wpisz:

expand X:\i386\explorer.ex_ C:\Windows\explorer.exe

gdzie zamiast X wpisujesz literę napędu, w którym włożona jest płytka z Windowsem.

a jak bym wyłączył tą usługę co zamyka proces (dep) to by się coś stało, bo pisze, że to ułatwia ochronę przed szkodami wyrządzonymi przez wirusy i jak bym dodał explorer.exe do ignorowanych to system mógłby później przestać działać? :slight_smile:

Miałem ten sam problem tylko że u mnie system blokuje masę procesów, prawdopodobnie dzieje się to wtedy gdy masz dwa dyski na 1 np. XP a na drugim Viste i zmienisz w BIOSie bootowanie, wtedy bootloader z visty zepsuje bootloader z XP i pojawia się ten komunikat.