XP HE czy Vista

(Conrad C) #1

Witam wszystkich!

Może ktoś się wypowie i pomoże mi w wybraniu systemu czy lepiej kupić Xp Home Edition czy może Viste??

Dziękuje i Pozdrawiam

(Remix) #2

Witam!

A do czego chcesz ten system i jaki masz sprzęt?

(fiesta) #3

A może tak więcej szczegółów ??

Vista też ma kilka dystrybucji.

(Clubbasse207) #4

kupić xp i potem free upgrade do visty ;]

np

http://sklep.centrumxp.pl/7,Windows_XP_ ... ition.aspx

(Conrad C) #5

Viste chce do domu czyli pewnie też wersja HE

Mój Sprzęt

Pentium 4 3.0 GHz/GA 8N-SLI Pro/GF7800GT/GeIL DUAL ULTRA 2X512

TAGAN 480

(jeżeli chodzi o procka to będe wymieniał naC2D i płyte też)

Złączono Posty : 18.01.2007 (Czw) 1:02

hmm... ciekawy ten opisy Media Center:-)

(Pixxel Man) #6

Na twoim komputerze Vista powinna chodzić porządnie, więc jeśli zależy ci na wydajności nie ma znaczenia który system wybierzesz. Jesli lubisz być na czasie wybierz Vistę, jeśli chcesz trochę oszczędzić pieniędzy wybierz WinXP Home

(JarekMk) #7

Może i Vista nowsza ale nie wnosi rewolucyjnych zmian w stosunku do Windowsa XP więc czy warto przepłacać?

(Remix) #8

Witam!

Nie wnosi? Moim zdaniem w nawigacji po systemie wiele wnosi.

Nie wiem czy używałeś Visty, ale jeśli jest włączony Aero Glass to naprawdę są fajne opcje ułatwiające nawigację.

Mi się Vista ogólnie bardzo podoba, tym bardziej, że działa prawie wszystko to, co mam na XP.

(Marolman) #9

Zdecydowanie za wcześnie by przesiadać się na VISTE

Trzeba poczekać 5 miesięcy by można zacząć zabawę z tym systemem.

PS

Jak dla mnie ta vista to jest porażka, 7 lat temu wydali XP a vista po za pierdołami niczym się nie różni (jak na razie), nie podoba mi się to że skupiają się na wyglądzie a nie stabilnosci

(aero) #10

witam, polecaM przesiadkę naq Windows Vista, na twoim kompie nie opłaca się instalować już xp , skoro vista świetnie chodzić będzie, zresztą za ok 10 dni, będzie mozliwość ściągniecia wersji trial visty, to sobie możesz ją przetestować jak działa

(Remix) #11

Witam!

Za wcześnie? a to dlaczego? Nie wiem na co tu czekać - możesz uzasadnić swoja wypowiedź?

Tak piszą ludzie, którzy nigdy nie używali Visty, albo mają za słaby sprzęt by się nią cieszyć.

(Pixxel Man) #12

Dokładnie. Jeśli macie się w ten sposób chwalić swoją wiedzą na temat Visty lepiej się nie wypowiadajcie. Wystarczy poszukać newsy o Viście na DP: większość komentarzy to jakieś lamerskie pierdoły niedoinformowanych dzieci (przepraszam za język, ale to naprawdę denerwuje).

(Hyberfox) #13

Ja kupiłem sobie WIN XP HE i sie ciesze bo bardzo fajnie mi działa.

Aktualizacje automatyczne z regóły załatwiają sprawę dotyczącą stabilności.

Jak wyjdzie Vista to mam do niej aktualizacje za 49€+koszt wysyłki.

:!: :!: :!: Ogólnie to ja myśle że z Vistą można się jeszcze wstrzymać :!: :!: :!:

(Conrad C) #14

to czekam na Vistę tym bardziej że ponoć jest w bardzo podobnej cenie do WinXp HE i zawsze to nowszy system prawda :slight_smile:

(Kurpik) #15

te komentarze negatywne co do visty to pisza posiadacze linuksa ktorzy w zaparte beda zawsze pisac jaki to windows jest nie dobry ,a tak nawiasm zeby nie zakladac tam nowych tematow bez sensu to czy na moim laptoku bedzie dobrze chodzic vista

amd athlon 64 3200+ 2 GHz

1280 ram

128 grafika radeon

(aero) #16

bardzo dobrze będzie chodziła

(Ramirez1) #17

Moim zdaniem również wybrał bym opcje aby sie wstrzymać z zakupem Visty a brał bym Win XP

(Remix) #18

Witam!

Panowie możecie argumentować swoje wypowiedzi, bo takie napisanie jednego zdania jest nic nie warte.

(sdar) #19

Jeśli dyskusja będzie w dalszym ciągu tak "merytoryczna" to temat wyląduje w zupełnie innym dziale.

(Ramirez1) #20

Wstrzymał bym się dlatego że jest za droga teraz poczekam aż trochę cena spadnie i chyba już wiadomo dlaczego brał bym Win Xp