XP - hibernacja

moj xp nie “budzi sie” z hibernacji. czarna rozpacz, bo czesto korzystalem z tej opcji. zmienilem dysk i musialem przeinstalowac system. wznawia sie po czym nastepuje restart i komunikat, ze wznowienie systemu z poprzedniej lokalizacji nie powiodlo sie. mam zainstalowany sp1 i wszystkie, dostepne na stronie microsoft’u, aktualizacje krytyczne. poza tym sys. jest “goly”. jeszcze jedna dziwna rzecz: system po zainstalowaniu nie wykrywal zadnych urzadzen, sterowniki instalowalem “recznie”.

pomocy!

pozdrawiam!

wiec cos z twoim XP jest nie tak, proponuje ci powtorna instalacje nowego tylko z innego zrodla

Mam nadzieję, że chodziło ci o inny sklep

dzieki! w ciagu ostatnich dni bedzie to 4 albo 5 reinstalacja… moze ktos ma jakis inny pomysl?! system plikow: NTFS. jeszcze jedno: wydaje mi sie, ze zaraz po procedurze wznowienia komp (caly, lub dyski twarde), dosc gwaltownie, wylacza sie po czym nastepuje restart…

Ja mam ten sam problem, ale odkryłem, że to wina sterowników do mojej karty telewizyjnej. Radzę wyczyścić dysk, zainstalować system, sprawdzić czy chodzi hibernacja, jeśli chodzi to przystąp do instalacji aktualizacji Windows i jeszcze raz spróbuj zahibernować. Jak będzie chodzić to instaluj sterowniki i sprawdzaj czy chodzi hibernacja (sterowników podpisanych cyfrowo nie musisz sprawdzać). W taki sposób ustalisz co jest problemem bo może się okazać że to nie sterowniki lecz aktualizacja Windows (jak zainstalowałem wszystkie poprawki to nie mogłem stworzyć poprawne-go skrótu do stacji A: oraz do napędów optycznych ale jak tworze skrót z płytą lub dyskietką w środku to działa). :slight_smile:

dzieki! odkrylem przyczyne u siebie. trwalo to dlugo i bolalo a na koniec zabolalo jeszcze bardziej jak sie okazalo, ze dziecko podpielo dysk na “primary slave”… :? natomiast interesuje mnie twoj problem ze skrotami, bo mialem dokladnie to samo! teraz jeszcze nie wiem jak jest, bo mam jeszcze kompka nie spersonalizowanego. wiesz, moze, ktore poprawki tak “poprawiaja”?

pozdrawiam!

Nie wiem, która poprawka tak działa ma skróty, ale wiem jak to obejść. Załóżmy, że chcesz tworzyć skrót dla napędu optycznego (E:): Wkładasz płytę do tego napędu, tworzysz skrót, otwierasz jego właściwości i wpisujesz w pole „Rozpocznij w:” E:. Identycznie postępujesz z innymi napędami. Jeśli ktoś zna lepiej angielski ode mnie to niech napiszcie o tym problemie do Microsoftu.