XP Home czy Vista Home premium?

Witam!

Pytanie jak w temacie. Co bardziej opłaca się kupić!?

Chcę być legalny lecz vista ma różne opinie…poza tym w XP nie ma DX10 … a to jest rozwiązanie dość przyszłościowe…no nie!?

Proszę o racjonalne odpowiedzi.

Pozdrawiam

według mnie dx10 to ściema dobrym tego przykładem jest crisis który mniał chodzić na maks detalach tylko na DX10 ale ktoś to ominął i gra działa przecież na maks detalach również na DX9

Vista jakby nowszy system , ciekawszy, w porównywalnej cenie, czyli bardziej przyszłościowy. Opinie są różne, jednak czy w początkowej fazie XP był taki doskonały ???. Miałem podobny dylemat, wybrałem vistę i uważam, że zrobiłem dobrze.

Przy twojej konfiguracji sprzętowej możesz mieć problemy z grami pod Win Vista. Mało pamięci i słaba grafika.

Co do opinii o Vista to najczęściej te negatywne rodzą się albo z powodu użytkowania kradzionych systemów lub z powodu zbyt słabych konfiguracji sprzętowych na których ów system jest instalowany.

Nie no oto to się nie martwię … pamięci będzie 3 GB a grafika da radę - to już sprawdzone :slight_smile: Czekam na dalsze propozycję narazie szala przechyliła się na stronę Visty…

Bierz starego dobrego windowsa xp :slight_smile: , vista to niezbyt udany OS, już lepiej czekać na windows seven :stuck_out_tongue:

BTW

Dlaczego vista wymaga lepszej karty graficznej ?

Systemowi tak, w grach może być różnie, poza tym z tą grafiką DX10 nie wykorzystasz.

uwielbiam takie komentarze :stuck_out_tongue:

Jesli kupujesz system w sklepie to kup Viste. Jesli masz okazje taniej kupic Xp-ka to kup XP. Przy twojej konfiguracji sprzetowaj XP bedzie dzialal szybciej. Jesli kompa rozbudujesz to na xp bedzie dzialal jeszcze szybciej. Dla mnie XP Professional jest leszpym system niz Vista Home. Jesli mialbym wybierac XP Prof. a Vista Ultimate to Viste.

Musze Edit zrobic bo dopiero teraz przeczytalem naglowek twojego posta. Jesli XP home lub Vista Home to Vista.

Mam Viste home oem na jednym kompie i Xp home na drugim, poza tym że systemy są różne, najbardziej w viście wkurzają zapytania czy napewno chcesz coś zrobić, ale oprócz wyglądu i funkcjonalności to zależy od użytkownika. Nie mam zdania co do którego systemu, ale częściej pracuje na XP.

Osobiście polecam XP Home, ten system jeszcze długo będzie dobrze trzymać się na rynku.

Vista dla niektórych to pomyłka dla niektórych system niezbędny.

Sam korzystałem z Visty przez okres próbny, ale to nie jest to. Gry (mimo iż mam b.dobry komputer) chodziły wolniej niż kiedyś na XP.

Przeniosłem się na XP i wszystko działa jak należy.

Odnośnie DX10… czy naprawdę to takie dla ciebie ważne żeby np. woda lepiej falowała, albo drzewka wyglądały realistycznej ?? #-o

Owszem DX10 rozwija się ale narazie gry będą produkowane na DX9…

Sam zdecyduj… [jeszcze raz polecam XP] :-o

za mało softu do Visty , mało softu do kasacji syfu itd , bierz XP Home.

ja bym sobie dał spokój z vista.Dostałem ją za darmo z laptopem (niestety) i wyskakują różne błędy, jest problem z wylogowaniem, gdy podlaczam pendrive to też coś wyskakuje

Ja mam Windows XP Home Edition i jest wszystko ok

Jak czytam te niektóre banialuki nt. Visty to ręce opadają, dajecie tylko popis swojej ignorancji.

Visty używam od kilku miesięcy i nie mam najmniejszych problemów.

gdybyś to napisał rok temu to może bym się zgodził, ale nie teraz wszystkie szanujące sie firmy robiące oprogramowanie narzędziowe już dawno udostępniają swoje programy kompatybilne z Vistą.

Natomiast co do meritum tematu, to jak pisałem wcześniej, dla tej konfiguracji sprzętowej i zamiarze grania, lepszym wyjściem będzie kupno XP, gdyż sprzęt nie udźwignie Visty z grami.

cieszymy się wszyscy wokoło, ale autorowi chyba nie chodziło o takie wyznania :?

testowałeś :?:

Nie każdy korzysta z Visty aby grac w gry ![-o<

Ciekawe zjawisko. :x

Problemem nie jest zły system a zła obsługa.

Pod Windows XP ma wyjść podobno DirectX 9.0 m czyli odpowiednik DirectX 10, ale ta informacja nie jest potwierdzona. Jeśli żyła gracza jest w Tobie nja tyle mocna, to kup i zainstaluj Windows Vista a do codziennego użytku zainstaluj np. Ubuntu.

Panowie,

jest jedna zasada, której sam przestrzegam i polecam również stosować.

Na sprzęcie powinno instalować się taki system operacyjny, który był aktualnym w momencie zakupu naszego komputera! !!

To nie ma znaczenia. Np. zmieniłeś procesor i grafikę, dodałeś RAM’u, spełnia to nominalne (zapewniające komfortową pracę nowego systemu) wymagania, to jak najbardziej można zainstalować nowy system operacyjny. W momencie, kiedy masz np. 512 Ramu, i procek 1,2 Ghz i lubisz grać w gry, to instalowanie Visty mija się z celem. Ładniejszy interfejs to mało, biorąc pod uwagę spadek wydajności jaki się z tym wiąże.

Co najważniejsze instalacja oryginalnej Visty w wersji OEM wiąże się z jej rejestracją “na wieczność” z tą konfiguracją, a późniejsza ewentualna zmiana płyty głównej to utrata licencji. Warto więc przed zakupem oryginału mieć na uwadze nasze chęci zmiany podzespołów.

Pomijając legalność systemów, to bardzo ładna Vista, jest systemem, który potrzebuje mocnego komputera. Ale jeżeli ktoś używa komputera do internetu i office’a to na konfiguracji AMD 2500+, i min. 1 GB Ramu (lub podobnej), może też cieszyć się nowym interfejsem. W przeciwnym razie polecam zdecydowanie XP, np. z bardzo elegancką zakładką ZUNE Desktop, która wg Microsoftu jest tzw. przejściówką pomiędzy interfejsem Visty a XP. Wygląda równie ładnie, a na wydajności przy słabszej konfiguracji nie stracimy. XP z SP2 to świetny system. Vista jest jeszcze lepsza, ale potrzebuje niestety lepszego sprzętu.