XP Home vs Vista HP?

(Azot 31) #1

Jaki system bardziej się opłaca wybrać? Vistę Home Premium czy XP Home? I co z ceną? Zapewne Vista droższa?

(Pablo79) #2

Moim zdaniem chyba jeszcze bardziej opłaca się wybrać system Windows 7 HP niż Vistę HP.

(skandyn) #3

WINDOWS 7 HOME PREMIUM 64bit

Pozdrawiam.

(przemek7525) #4

Jeśli masz wybór między tymi dwoma, to Vista, a jeśli nie, to bierz 7 ;).

(Kpc21) #5

Jaką masz konfigurację komputera?

(flaszer) #6

Właśnie, ważne jest jaki masz sprzęt.

(scripter1) #7

Absolutnie się z tym nie zgadzam, vista to najgorszy z windowsów w historii.

Jeśli w grę wchodzi albo XP albo Vista to bierz XP.

Jeśli masz w miarę dobry sprzęt to możesz się jeszcze zainteresować Win 7 o ile w grę wchodzi ten system (ale napisz nam jaki masz komp to ci powiemy).

Ale Vistę zdecydowanie odradzam.

(przemek7525) #8

XP już nigdzie nie dostanie, ew. na allegro produkty zalegające w magazynach, albo wersje BOX z drugiej ręki. Vistę jeszcze może dostać, ale wiadomo, mamy teraz 7 i to tego jest najwięcej w sklepach.

Co do tego, że Vista to najgorszy Windows to się nie zgodzę, bo wg mnie działa stabilniej od XP (mniej BSOD i niespodziewanych “explorer.exe nie odpowiada”).

Vista lepsza do gier ze względu na DX 11, będzie miała dłuższe wsparcie.

Pchanie się w dziewięcioletni system jest głupie, co już mówiłem w innym temacie.

(scripter1) #9

przemek7525 , Co do stabilności działania Visty i XP to mam dokładnie odwrotne przeżycia (XP chodzi u mnie wyjątkowo stabilnie a na Viście wiecznie są problemy i nie wynikają one z mojej niewiedzy).

Poza tym na Viście z wieloma programami są problemy (mimo że działają one poprawnie na XP i Win7) i bywają problemy ze sterownikami pod vistę.

Oczywiście zdaję sobie sprawę że XP jest starym systemem (choć jednym z najbardziej dopracowanych) i gdyby chodziło o wybór XP czy Win 7 to skłaniałbym się w stronę 7.

(Adamkubik94) #10

Vista to dla mnie wcielenie zła - szajs, duże wymagania i nic nowego. M$ pospieszył się z Vistą, a przecież nawet Longhorn był lepszy.

Jestem za XP HE. Może to trochę stary system, ale zaufany, o niskich wymaganiach.

Jednak tak jak inni radzę Ci wziąć Windows 7 HP x64. Ma niższe wymagania niż Vista (szczerze), wnosi przydatne nowości i jest stabilniejszy.

(Kpc21) #11

To zależy w dużej mierze od sprzętu i dlatego zadałem to pytanie.

Bardzo proszę wstrzymać się z odpowiedziami do czasu uzyskania tej informacji.