Xp i 7 razem?

Witam, szybkie pytanie…

czy można na laptopie mieć równocześnie 2 systemy Xp i 7 czy nie da rady??

Nie będzie żadnych problemów przy instalacji??

tak, mozesz miec, bo to działa na takiej samej zasadzie jak zwykły komputer typu pc … robisz osobne partycje na kazdy system i bezporblemowo korzystasz z sytemu na który masz ochote

Nie będzie.Najpierw XP,potem W7.Warunki to różne partycje i wymogi techniczne laptopa.

No ale czy warto…?

Powiem Ci, że na początku zrobiłem sobie dwie partycje - na jednej miałem Vistę, a na drugiej zainstalowałem Sevena. Chciałem być pewien, że jeśli Seven mi się nie spodoba wrócę do Visty. Jednak przy każdym uruchomieniu komputera wybierałem Sevena - i po kilku tygodniach doszedłem do wniosku, że Vista nie jest mi już potrzebna. I usnąłem ją z laptopa.

A jeśli chcesz uruchamiać jakieś stare programy itp. to polecam Ci VirtualBox. Tak bez problemu zainstalujesz XP i jednocześnie będziesz mógł mieć uruchomionego XP i Sevena.

Otóż to! Na Windowsie 7 instalujesz wirtualnego XP-ka i robisz co chcesz.

xp i 7… hmmm. też tak wykombinowałem. ale osobiście polecam ten artykuł. nie musimy się bawić w dzielenie partycji.

ja mam xp i 7 i jestem zadowolony : )

aha czyli jest taka opcja tylko musze miec oddzielne partycje na kazdy z systemu.

A co ze zmiana w biosie na system HCPI czy jakos tak??

nie musisz!! jeżeli masz już zainstalowane xp, to odpalasz go, montujesz obraz .vhd z windows 7 i i windows w windowsie… tylko jest taki bug, że jeżeli to laptok to może trochę wydajność zejść ale raczej nic widocznego. wszystko jest opisane na tamtej stronce co podałem (2 post wyżej)