XP i 7

mam zainstalowane dwa windowsy na XP i 7 na dwóch partycjach. chodza oba ale jak zrobić aby na obu systemach było to samo. XP-ek był jako pierwszy. czekam na pomoc

Jeśli dobrze zrozumiałem, to chcesz aby partycje miały przypisane te same litery (czyli wyświetlały się zawsze w tej samej kolejności) zarówno w 7 jak i Xp. Więc moim zdaniem powinieneś tylko pozmieniać odpowiednio litery dysków. Tylko pamiętaj, że jak masz jakiś skrót np. na pulpicie i on odnosi się do katalogu na dysku C, a teraz ten dysk będzie miał inną literę to ten skrót nie będzie działał. Piszę to tylko dlatego, żebyś nie przestraszył się gdy po zmianie liter dysków, żaden skrót nie będzie Ci działał. Po prostu będziesz musiał te skróty wykonać jeszcze raz.

W Windows 7 otwórz menu start, a potem polecenie uruchom i wpisz tam polecenie: compmgmt.msc Otworzy Ci się okno. W tym oknie w zakładce “Magazyn / Zarządzanie dyskami” będziesz mógł sobie zmienić litery dysków wedle swoich upodobań. Po prostu kliknij prawym klawiszem myszy na któryś z dysków i wybierz opcję: “Zmień literę dysku i ścieżki…”

nie chodzi mi zupełnie o to. ja chce aby to co było instalowane w XP-eku wyświetlało sie i chodziło w 7 bez ponownej instalacji tych programów pod 7

To zainstaluj wszystkie programy pod Xp, po tym włącz Windows 7 i uruchamiać po kolei wszystkie programy z dysku na którym instalowałeś je w Xp. Ja też mam 7 i Xp ale wszystkie programy instalowałem osobno zarówno dla 7 jak i Xp i to na osobnych partycjach. Dużo programów nie chciało mi się uruchamiać gdy wybrałem jedną instalację dla obydwu systemów.

zenio1982 , proszę zapoznanie się z tą stroną oraz tym tematem, i konkretne nazwanie tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif