XP i problem z regulacją głośności

Witajcie

Mam taki oto problem. Posiadam system Windows XP Prof SP3 i kartę dźwiękową: Realtek HD Audio. Nie wiem czy to potrzebne, ale XP jest na drugiej partycji. Na podstawowej mam Viste.

Zintegrowana 8-kanałowa karta dźwiękowa Realtek ALC883, płyta główna ASUS P5K

Chciałem grać w radiu internetowym, a do tego potrzebna jest wtyczka shoutcast oraz winamp.

Jedno i drugie posiadam. Problem w tym, że jak kliknę na Open Mixer w zakładce Input we wtyczce shoutcast to otwiera mi się regulacja główna i regulacja nagrywania. W regulacji nagrywania powinienem móc zaznaczyć Miks Stereo, ale zamiast na dole kratki do zaznaczanie i napisu “zaznacz” mam kratkę i wycisz.

Jak to naprawić ? W czym jest problem ? Najnowszy Winamp i wtyczka SC pobrana z shoutcast.com.

Dodam jeszcze screena.

a73da9e5aa941a14.jpg

Odznacz tę kratkę ‘wycisz’ i tyle.

Ale nie oto chodzi. Ta kratka powinna zostać zaznaczona a suwak powinien być przesunięty prawie na sam dół.

Jak jest zaznaczone ‘wycisz’, to nie ma znaczenia gdzie jest suwak bo po prostu dźwięk jest wyciszony do zera.

No, a właśnie oto chodzi, że nike ma być wyczicony tylko suwak ma być aktywny i znajdować się minimalnie nad 0 !

żeby suwak był aktywny to wyciszenie musi być odznaczone i tak to działa. Ty chyba nie rozumiesz użytego tu słowa wyciszenie. Oznacza ono po prostu w tym przypadku wyłączenie dźwięku co łatwo sprawdzić i dlatego suwak nie działa, bo po co?. Nie sugeruj się znaczeniem polskiego słowa wyciszenie które oznacza po prostu: ciszej, a tu oznacza to co napisałem wcześniej. Tak jest w każdym Windowsie i na każdym komputerze.

Mistrzu . . Aż tak głupi nie jestem. . Problem jest w tym, że odznaczasz Wycisz, a suwak ani drgnie !

panel sterowania -> Realtek konfiguracja audio HD.

i tam wszystko masz mistrzu :slight_smile:

Od tego trzeba było zacząć. Przeczytaj co napisałeś na początku i co pokazywałeś na fotce.

To Ty popatrz na screena. Mikrofon nie jest wyciszony, a suwak nie drgnie ? No proszę Cię… Zamiast głupio dyskutować to jak nie potrafisz pomóc to po prostu nie pisz. Naprawdę. Dziękuję za pomoc, ale potrzebuje konkretów, a nie owijania w bawełnę.

idź do wróżki…

nie umiesz się wysłowić jasno, to nie pisz na forum…

Bardzo śmieszne… Jak rozumiem żart jest na Twoim poziomie. .

W regulacji nagrywania powinienem móc zaznaczyć Miks Stereo, ale zamiast na dole kratki do zaznaczanie i napisu "zaznacz" mam kratkę i wycisz.

Nie rozumiem co tu jest nie jasne. . Powinien być napis Zaznacz, a zamiast “zaznacz” jest Wycisz. Co tu jest nie jasne ? Twoja rada ze sterownikiem–> również nie mogę tam uzyskać oczekiwanego efektu.

Może źle wyjaśniłem. . Nie uważam tak co prawda, ale spróbuje jeszcze raz to wytłumaczyć. Najlepiej po prostu samym pobrać Winampa i wtyczkę i to sprawdzić jeśli czytanie ze zrozumieniem stwarza problemy.

Po kliknięciu na Open Mixer we wtyczce powinienem móc zaznaczyć Miks stereo.

2.gif

zamiast tego u mnie wygląda to tak

a73da9e5aa941a14.jpg

przez co nie mogę grać w internetowym radiu. Suwak musi być aktywny, a u mnie takowy nie jest. Nie ma to zupełnie związku z zaznaczeniem Wycisz czy też nie. Sprawdźcie sami, że możecie wyciszyć sprzęt, a i tak możecie ruszać suwakiem.

Pozdrawiam

Obrażasz ludzi, a potem oczekujesz pomocy, ciekawe.

Coś na tym twoim kompie jest wszystko poprzestawiane. Masz ustawioną regulację nagrywania, a widok jest taki jak przy regulacji odtwarzania czyli te opcje “wycisz”. W normalnej sytuacji powinno być właśnie “zaznacz”. Może w takim razie regulacja nagrywania na twoim kompie będzie wówczas jeśli wybierzesz opcję :‘Regulacja odtwarzania’ i wówczas będą opcje nagrywania?

Wystarczy nie odpowiadać ironicznie, a obrażanie nie będzie potrzebne. Proponuj OT.

Co do porady. Zastanawiałem się nawet nad tym, ale nie mam w regulacji odtwarzania Miks Stereo, a to z kolei byłoby dziwne.

Wujek google wskazuje na porady związane z edytowaniem rejestru przy produktach DELL, ale z Dellem nie mam nic wspólnego…

Dziwna sytuacja… Wiele osób ma taką samą, ale tylko nie licznym udaje się z tego wyjść. Przewertowałem te tematy i nic. .

Czy Microsoft prowadzi jakąś pomoc techniczną ?