XP i Serwer 2003 na jednej partycji

Jakie mogą być konsekwencje zainstalowania XP i Serwer 2003 na jednej partycji? Jest jakaś metoda, by to zrobić bezkonfliktowo?

WitekCz

WitekCz , mozna to zrobić, ale szanse że oba systemy będa działały bezkonfliktowo sa małe, predzej czy później (raczej predzej), którys wywali błąd i na tym sie skończy :), a czy nie masz mozliwości utworzenia drugiej partycji dla serwerka ???

Pewnie będę musiał jak się pogryzą…

Ciągle jeszcze mam nadzieję, że jest jakiś patent na pracę bez konfliktów.

WitekCz

WitekCz wiesz zasadniczo to powinny chodzić, ale tylko zasadniczo :x , ja sam kiedys bawiłem sie w ten sposub, ale w konfiguracji 98 vs. XP i 2000 vs.XP i zawsze nowszy system wywalił błąd o niezgodnosci pliku i tyle z tego było, więc sądze, że u Ciebie bedzie to samo. Zawsze mozesz sprubować, ale watpie…Nawet M$ mówi że nie zalecana jest konfiguracja DualBoot, na jedenj partycji…

muisz najpierw zainstalować 2k3 a nstępnie XP

Pomysł wydaje mi się ciekawy, może spróbuję…

WitekCz

De Niro , mylisz sie. Systemy metoda Dual Boot instaluje sie w kolejnosaci Stare(WinXP) -> Nowe(w2k3). To działa na tej samej zasadzie co DualBoot 98 vs. XP. Jesli zainstalujesz najpierw XPka a potem 98 to Xpek potem bez specjalnych zabiegów sie nie podniesie, ponieważ bootloader zostaje nadpisany :slight_smile:

przecież 2003 jest nowszy - sama nazwa na to wskazuje (XP powstał w 2002 roku)

2001 :mrgreen:

to nie pomysł tylko Microsoft i jego wady, ze nie mozna instalować starszego systemu niż jest obecnie zainstalowany :slight_smile:

De Niro , nie rozumiem Cie…przecież XP jest starszy niz Win2k3… :o