XP i Vista - net jest, sieci brak ... help

Problem polega na tym, że mam dwa kompy stacjonarny z xp z podłaczeniem do neta prze modem neostrady i drugi lapciak z vista, mam switcha Planet FSD-503, podłaczyłem kablem siecowym xp i viste do switcha, udostepnilem pliki itp, tą opcje ze xp jest kompem udostepniającym połączenie z netem i na viscie mam neta,ale sieci jako takiej nie ma,gdyz nie mam dostepu do danych na viscie,jak ustawialem w protokole TCP/IP adresy IP 192.168.0.1 i na drugim 192.168.0.2 z maską 255.255.255.0 to na viscie nie bylo neta,a na xp pokazywalo mi ze sa problemy z siecia i ograniczenia jakies,jak przy ponownej konfiguracji automatycznie wyszukalo IP to net smiga na viscie,ale jak pinguje z XP viste to za każdym razem => upłynął czas … ble ble … To jak to ustawić żeby śmigała ta sieć … ? ktos mi mowil ze nie trzeba korzystac ze switcha zeby 2 kompy polaczyc,czy do tego trzeba miec jakis inny kabel czy mozna tym od switcha … danke for help :] …

malutkicud , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku icon_edit.gif