XP i VISTA - Uprawnienia do plików

Witam.

Mam Viste i XP na dwóch partycjach. Gdy uruchomię vistę nie mogę zobaczyć co mam na pulpicie w XP (teraz juz mogę). Gdy uruchomię xp to nie widzę co jest na Vista. Dobra to wchodziłem w takie uprawnienia plików i zrobiłem tak że jak uruchomiłem vistę to przejąłem uprawnienia plików z XP. Potem uruchomiłem XP to dostałem komunikat że brak pulpitu - i otrzymałem nowy pusty pulpit. Chodziło o to że nie mogę pulpitu zawartości zobaczy. Teraz jestem już obcykany no to znowu uprawnienia plików, inspekcja i jestem właścicielem starego pulpitu i jst ok ale to taka zabawa w kotka i myszkę - za każdym razem trzeba zmieniać właściciela plików. A jak uruchomiłem Acronis Image w vista żeby mi przywrócił katalog windows w XP to mówił że nie ma dostępu i error. Jak zrobić wspólnego właściciela dla plików w viscie i XP. Dodam że nazwy użytkowników w systemie takie same.

Total Commander się do tego nadaje

dostępny na Vortalu

No a tak dokładniej. Rozumiem że w menu plik zmień atrybuty ale co i jak dalej. Wiem ze jak bym miał FA32 to by nie było problemu.

Byłby. O tyle, ze Vista by się na FAT32 nie chciała zainstalować :).

A co do zasadniczego problemu. Nie zmieniaj bieżącego właściciela folderu Pulpit (C:\Documents and Setings%Użytkownik_XP%\Pulpit w XP i C:\Users%Użytkownik_Visty%\Desktop w Viscie) tylko dodaj nowego użytkownika z (na przykład) pełnymi uprawnieniami. Czyli:

Jesteś w XP i w zakładce zabezpieczenie pulpitu Visty (…\Users%Użytkownik_Visty%\Desktop) widzisz:

-SYSTEM

-Administratorzy (chyba, nie jestem pewien )

-Konto nieznane (to jest Twoje konto użytkownika w Viście, (ale XP go nie rozpoznaje)

Dodajesz do listy nowego użytkownika (tego na którego logujesz się do XP, nazwijmy go r_jaroXP) i dajesz mu full permissions

Przełączasz się na Vistę i w zakładce zabezpieczenia folderu …\Documents and Setings%Użytkownik_XP%\Pulpit widzisz:

-SYSTEM

-Administratorzy (chyba, nie jestem pewien)

-Konto nieznane (to jest Twoje konto użytkownika w XP, (ale Vista go nie rozpoznaje)

Dodajesz do listy nowego użytkownika (tego na którego logujesz się do Visty, nazwijmy go r_jaroVista) i dajesz mu full permissions

Patrząc z Visty r_jaroXP będzie ‘Kontem nieznanym’ (i analogicznie r_jaroVista będzie ‘Kontem nieznanym’ patrząc z XP) ale każdy z tych użytkowników będzie miał (dodatkowo, dodane do tych które nadał mu system z którego pochodzi) pełne prawo do folderu.

Uff… mam nadzieję, że nie zamotałem zbytnio :smiley: