XP i Vista w LANie

Witam!

Na jednym komputerze mam Windows Vista Home Premium a na drugim XP Pro. Internet jest bezpośrednio podłączony do tego z XP. Posiadam skrosowany kabel oraz dwie karty sieciowe w komputerze z XP. Chciałbym połączyć oba kompy, aby można było grać po LANie i jednocześnie, aby ten z systemem Vista miał dostęp do internetu ( wiem, że to trochę beznadziejny pomysł i lepiej zainwestować w byle jaki router - wtedy nie będzie musiał być włączony komputer z XP, żeby w tym drugim był internet, ale to z czasem - to tylko na razie :wink: ). Moje pytanie brzmi: jak to zrobić i czy wszystko będzie działało (bo kiedyś próbowałem już tak zrobić między komputerem z XP i 98 i nie działały nawet w LANie o internecie w tym drugim już nie wspominając :wink: ).

Dzięki z góry i pozdrawiam.

Temat bardzo podobny zerknij proszę masz tam m.in linki do stron z “łopatologiczną” instrukcją jak utworzyć sieć by wszystko działało viewtopic.php?f=15&t=249150

Dzięki Ci bardzo :wink: .

Proszę bardzo w tamtym wątku kolega miał Ip nadawane przez router więc nie kazałem mu tam nic kombinować z Ip Ty jak się łączysz punkt to punkt komputer z komputerem możesz nadać IP statyczne nawet by było wskazane aby Ci komputer nie “zanikał” w sieci.

P 192.168.0.1

Maska 255.255,255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Na komputerze kliencie tym drugim

IP 192.168.0.2

Maska 255.255,255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Adres Bramy musi być taki jak IP na pierwszym komputerze (serwerze) to samo dotyczy Adresu DNS (wystarczy Ci sam podstawowy.

Nie zapomnij udostępnić połączenia internetowego

Jak wszystko zrobisz to aby sprawdzić czy z komputera klienta masz dostęp do sieci możesz m.in zrobić taki test klikasz start uruchom (w Windows Vista musisz odszukać) wpisujesz cmd uruchamia się okno trybu MS-DOS w linii poleceń po migającym znaku zachęty wpisujesz ping onet.pl naciskasz Enter i widzisz czy są odpowiedzi.

Sprawdzone zawsze działa

Włącz NetBios po protokole TCP/IP i ogólnie zastosuj się do tego co tam było napisane