XP, karta sieciowa nie działa (w trybie aw. działa)?

(A2769661) #1

Witam,

Mam Windows XP SP3 ze wszystkimi poprawkami, itd. Wczoraj karta WiFi (Intel PRO/Wireless 3945ABG) normalnie działała, ale musiałem zrobić restart komputera, po którym... karta przestała działać, co przejawiało się tym, że Windows nie wykrywał żadnych sieci bezprzewodowych i odświeżanie nic nie pomagało (kliknięcie na "Odśwież" nie powodowało faktycznej próby wyszukiwania sieci, tylko praktycznie brak reakcji...).

Przy próbie wyłączenia karty Windows praktycznie się zawieszał. Nie dało się też wyłączyć Windowsa (zostawał ekran z kursorem - i nic, przetestowane przez pięć godzin...).

Po uruchomieniu komputera w trybie awaryjnym wszystko działa bez zarzutu - można wyłączyć i włączyć kartę bez problemu, wyszukiwanie sieci również działa.

Zrobiłem więc taką rzecz - wyłączyłem kartę w trybie awaryjnym, włączyłem Windowsa w trybie normalnym, włączyłem kartę i... działa. Działa wszystko - wyszukiwanie sieci, połączenie, nawet system się zamknął bez problemu. Gorzej, że po restarcie było to samo, co poprzednio, czyli sieci nie dało się znaleźć.

Kolejna procedura w trybie awaryjnym (wyłączenie karty, a w trybie normalnym włączenie) i znów chodzi. Tylko ile, znów do restartu?

Co w tej sytuacji zrobić?

(JNJN) #2

Na początek sprawdź błędy na partycji systemowej.

Jak to nic nie da, wyjmij kartę WIFI, odinstaluj jej oprogramowanie i stery, restart kompa, wgraj wszystko ponownie, wyłącz kompa, wsadź kartę i start kompa, ustaw wszystko i zobacz teraz.