XP kilka pytań

a nie box??

Wersja BOX jest prawie dwukrotnie droższa od OEM

Te wsystkie pytania były już na forum wiele razy! !!

O rany jaka siara!

To pewnie z tego zmęczenia.

Pomylilem się. Masz rację niunka.

WERSJA OEM

Niezależnie od producenta programu jest zawsze wersją sprzedawaną z nowym komputerem, bądź jego częścią. Może to być cały (kompletny) komputer, płyta główna, lub twardy dysk.

Kupujący zazwyczaj otrzymuje płytę CD z programem, pisemną licencję, czasem dodatkowo naklejkę- certyfikat autentyczności. O tym czy razem z programem ma być sprzedawany cały komputer, czy jego część decydują szczegółowe zapisy licencji.

Poza nielicznymi przypadkami wersji OEM nie wolno sprzedawać oddzielnie (sam program bez komputera). Takiego oprogramowania nie wolno też przenosić na inny komputer.

Zalety:

wersje OEM są zdecydowanie tańsze od swoich pudełkowych odpowiedników.

Wady:

zakup i późniejsze użytkowanie wyłącznie z nowym komputerem, bądź jego częścią

przypisanie na stałe do tegoż komputera, lub części

Odrębnym zagadnieniem są są licencje OEM Microsoftu. Otóż od ubiegłego roku wersje OEM programów tego producenta mogą być sprzedawane oddzielnie pod warunkiem, że kupujący program użytkownik sam go sobie zainstaluje na składanym przez siebie komputerze. I w tym przypadku program jest na stałe związany z komputerem

WERSJA PUDEŁKOWA (BOX) to program lub sprzęt sprzedawany oddzielnie (niezależnie od komputera).

Kupujący otrzymuje pudełko z płytą CD z programem, papierową instrukcję obsługi, oraz w zależności od producenta) stosowne materiały i instrukcje służące do zarejestrowania programu. Wersja box uprawnia do zainstalowania jej na dowolnym komputerze. W większości wypadków taki program może też zostać odsprzedany (oczywiście oddzielnie- bez komputera).

Podsumowując temat.

Wg ostanich zmian licencjonowania Windowsa.

Kiedyś wersje OEM można było kupić tylko jako preinstalowany system z nowymi komputerami, późnie zmieniła się licencja i można było kupić tą wersje bez kompa, pod warunkiem że na fakturze było coś niezbędnego do działania Windowsa, np. myszka. Po ostatnich zmianach licencji wersje OEM może kupić każdy bez żadnych dodatków, ale pod warunkiem że będzie zainstalowana tylko na jednym kompie (bez zmian) podaczas aktywacji jest generowany kod (na podstawie nr. seryjnych kompontów koma) który jest przekazywany do M$, jeśli się zmieni konfiguracje kompa licencja staje się nieważna (chyba że zmiana nastąpiła na skutek usteki która została usunięta przez serwis i mamay na to papier który przedstawimy M$). Wersje BOX (droższą) możemy odsprzedawać lub instalowac na 8 różnych kompterach (oczywiście tylko na jednym w tym samym momencie, jeśli chcemy go komuś odsprzedać najpierw musimy go odinsatalować u siebie)

Aktualna licencja OEM dostępna pod aadresem:

http://www.microsoft.com/poland/partner … wanie.mspx

Piszecie tu jakies głupoty.

Raz zmieniałem procesor. Drugi raz reinstalowałem system. Trzeci raz wymieniałem płyte główną. Za każdym razem system krzyczał mi o aktywację. Dzwoniłem do Działu obsługi klienta Microsoft, mowiłem o zmianie konfiguracji - podawałem im nr wyswietlany przez Windows, a oni podawali mi kolejny nr do aktywacji.

żadnych problemów.

pozdr. Chat

bo cyba masz wersję pudełkową

nie masz racji w systemie jest cos takiego jak licencja i pisze :

niezależnie od wersji, OEM czy box, ponowna aktywacja w BOK Microsoftu jest możliwa, robiłem to wiele razy przy naprawie systemu

pysiu ale co zrobić gdy kopia zapasowa ulegnie uszkodzeniu :roll: ?

To już nie wolno wtedy sporządzić drugiej :roll: ?

Tym bardziej jak sprawdzić która kopia jest druga a która pierwsza, jeśli pierwsza uległa uszkodzeni i ją wyrzuciłem. :roll: Jakaś luka :roll:

możecie robić kopie zapasowe dla własnego uzytku…

natomiast jesli kupie nowa płyte głowna, ponieważ stara nie obsługuje nowych procesorów to co mam zrobić? kubić nowego windowsa? bezsensu :smiley: napewno da sie to jakos obejsc, pzoatym po latach płyty padają :wink: a gwaracja przepada po 2-3 latach nie? no to jak płyta padła 4 lata po zakupieniu to licencje windowsa mogte sobie wsadzic do szafy? :wink:

możesz wymnienić płyte główna jeśli ta padła (musisz to tylko udowodnić) i windows dalej będzie legalny …

zresztą skoro masz orginała to pocvzytaj licencje w licencji jest wszystko opisane co i jak